Dolar
28.90
Euro
31.47
Altın
2,071.51
ETH/USDT
2,162.80
BTC/USDT
39,456.00
BIST 100
8,026.27
Gündem

Hakkari'de 'geçici özel güvenlik bölgesi' uygulaması

Hakkari'de valilik, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde bazı alanları, 5-19 Kasım tarihlerinde "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan etti.

04.11.2015 - Güncelleme : 04.11.2015
Hakkari'de 'geçici özel güvenlik bölgesi' uygulaması

HAKKARİ 

Hakkari valiliğinden yapılan açıklamada, il sınırlarında faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yaptığı, terör ve yıldırma eylemlerinin kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığı belirtildi.

Bu eylemler neticesinde vatandaşların ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldığı ve günlük hayatı olumsuz etkilenen vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı aktarıldı.

Öncelikle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletin ve milletin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbirin alındığı belirtilen açıklamada, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde bazı alanların, 5-19 Kasım tarihlerinde "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği bildirildi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın