Euro
6.50
Dolar
5.83
BIST 100
94,896.23
Altın
1,491.52
Türkiye

Güney Afrika'nın İslam Fıkıh Konseyinden Türkiye'ye ziyaret

Güney Afrika'nın çatı İslami kuruluşu İslam Fıkıh Konseyi üyeleri, TİKA'nın davetlisi olarak Türkiye'ye geldi.

19.11.2018
Güney Afrika'nın İslam Fıkıh Konseyinden Türkiye'ye ziyaret

ANKARA

Güney Afrika'nın çatı İslami kuruluşu İslam Fıkıh Konseyi üyeleri, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) davetlisi olarak Türkiye'ye geldi.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, konsey üyeleri 5 günlük program kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), İslam Araştırmaları Merkezi (İSAM), Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) ve Türkiye Maarif Vakfına ziyaretlerde bulundu.

Millet Camisi'ni ziyaret eden heyet, 15 Temmuz'da şehit olanlar için dua da okudu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ziyaretinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş tarafından heyete, kurum ve faaliyet alanları hakkında bilgi verildi.

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, konsey üyelerine, Türkiye'nin yakın siyasi tarihine dair bilgilerin yanı sıra vakfın misyonunu anlattı.

Konsey üyeleri, İSAM ziyaretinde ise merkezin faaliyetleri ve 44 ciltlik İslam Ansiklopedisi'ne dair bilgiler aldı.

Konsey Başkanı İrfaan Abrahams, ziyaret vesilesiyle yaptığı açıklamada, Türkiye'nin gücünü, kurumlarının kapasitesini gözlemlediklerini ve memnun kaldıklarını ifade etti.

Ziyaret vesilesiyle Güney Afrika ile iş birliği alanlarının geliştirilmesi hedefleniyor.

Muhabir: Ahmet Furkan Mercan

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.