Politika

'PKK'dan en çok zulmü Kürt vatandaşlarımız çekiyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, "Hiçbir güç bizi inandığımız yoldan çeviremez. PKK'dan en çok zulmü Kürt vatandaşlarımız çekiyor. Şimdi o kardeşlerimiz PKK zulmü bitsin istiyorlar" dedi.

30.09.2015
'PKK'dan en çok zulmü Kürt vatandaşlarımız çekiyor'

ANTALYA 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'da kuruluşundan itibaren görev almış yöneticilerle partisinin ilçe başkanlığında bir araya geldi.

Yola çıkarken ilk günkü aşkla "Haydi Bismillah" dediklerini belirterek, partililerin, AK Parti'nin kurulduğu ilk günden bu yana çok çalıştığına  işaret eden Çavuşoğlu, "Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Bize hep destek verdiniz biz de en iyisini yaparak sizleri mahcup etmemeye, içeride ve dışarıda sizleri en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Yine sizlerin hizmetkarı olarak buradayız" diye konuştu.

Türkiye'nin hedeflerine ulaşması için el ele yürüyeceklerini anlatan Çavuşoğlu, 2001 ruhu ile hareket edeceklerini bildirdi.

AK Parti'nin "Türkiye'nin çimentosu" olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "Sizler de bu partinin güvencesisiniz. Bu dava sizlerin omuzlarında yükseldi. Bundan sonra da sizlerin çalışmaları ile el ele birlikte yürüyeceğiz" dedi.

"Hiçbir güç bizi inandığımız yoldan çeviremez"

Son dönemlerde artan terör olayları ve verilen mücadele hakkında da  değerlendirmelerde bulunan Mevlüt Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Hiçbir güç bizi inandığımız yoldan çeviremez. PKK'dan en çok zulmü Kürt vatandaşlarımız çekiyor. Şimdi o kardeşlerimiz PKK zulmü bitsin istiyorlar. Kürt kardeşlerimiz özgürlüğü bizimle yaşadı."

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın