Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce cadde ve sokaklar ile kazılan çukurlara tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Zarar gören yerler arasında bulunan Abdulkadir Paşa Mahallesindeki tahribat devlet eliyle yürütülen çalışmalar sonucu giderildi. ( Emin Sansar / Mehmet Arif Altunkaynak - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Emin Sansar / Mehmet Arif Altunkaynak

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce cadde ve sokaklar ile kazılan çukurlara tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Zarar gören yerler arasında bulunan Abdulkadir Paşa Mahallesi Kanarya Sokak devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Emin Sansar / Mehmet Arif Altunkaynak - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü / Mehmet Arif Altunkaynak

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce cadde ve sokaklar ile kazılan çukurlara tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Zarar gören yerler arasında bulunan Sakarya Caddesindeki tahribat devlet eliyle yürütülen çalışmalarla giderildi. ( Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü / Mehmet Arif Altunkaynak - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Abidin Yel / Şırnak Valiliği

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. İlçede zarar gören yerler arasında bulunan Cudi Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Abidin Yel / Şırnak Valiliği - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Stringer / Abdini Yel

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında yer alan Bahçelievler Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Stringer / Abdini Yel - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Stringer / Abdini Yel

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında yer alan Cudi Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Stringer / Abdini Yel - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Abidin Yel

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. İlçede zarar gören yerler arasında bulunan Cudi Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Abidin Yel - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Stringer / Abdini Yel

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. İlçede zarar gören yerler arasında bulunan Cudi Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Stringer / Abdini Yel - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Şırnak Valiliği

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında bulunan Bahçelievler Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalar sonucu yenilendi. ( Şırnak Valiliği - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Emin Sansar / Abidin Yel

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. İlçede, zarar gören yerler arasında bulunan Cudi Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Emin Sansar / Abidin Yel - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Evrim Aydın / Şırnak Valiliği

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. İlçede zarar gören yerler arasında bulunan Cudi Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Evrim Aydın / Şırnak Valiliği - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Soner Kılınç / Ekrem Payan

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında bulunan Cumhuriyet Mahallesindeki İl Sağlık Müdürlüğü Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Soner Kılınç / Ekrem Payan - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Soner Kılınç / Ekrem Payan

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında bulunan Cumhuriyet Mahallesindeki İl Sağlık Müdürlüğü Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenileniyor. ( Soner Kılınç / Ekrem Payan - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Ekrem Payan

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında bulunan İsmet Paşa Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Ekrem Payan - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Stringer / Ekrem Payan

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında bulunan İsmet Paşa Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Stringer / Ekrem Payan - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Şırnak Valiliği

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında bulunan Cumhuriyet ve Dicle mahalleleri devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Şırnak Valiliği - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Evren Atalay / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristler farklı medeniyetler ve dönemlere ait cami, kilise, hanın yanı sıra sokaklara kazılan çukurlar ve kurulan barikatlara çok sayıda patlayıcı tuzaklanması sonucu ev ve işyeri büyük oranda zarar gördü. Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif, Ziya Gökalp, Camii Kebir, Camii Nebi, İskenderpaşa ve Melikahmet mahallelerinde terör saldırılarında hasar gören ev ve iş yerleri onarıldı. ( Evren Atalay / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Evren Atalay / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristler farklı medeniyetler ve dönemlere ait cami, kilise, hanın yanı sıra sokaklara kazılan çukurlar ve kurulan barikatlara çok sayıda patlayıcı tuzaklanması sonucu ev ve işyeri büyük oranda zarar gördü. Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif, Ziya Gökalp, Camii Kebir, Camii Nebi, İskenderpaşa ve Melikahmet mahallelerinde terör saldırılarında hasar gören ev ve iş yerleri onarıldı. ( Evren Atalay / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Fikret Kavgalı / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristler farklı medeniyetler ve dönemlere ait cami, kilise, hanın yanı sıra sokaklara kazılan çukurlar ve kurulan barikatlara çok sayıda patlayıcı tuzaklanması sonucu ev ve işyeri büyük oranda zarar gördü. Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif, Ziya Gökalp, Camii Kebir, Camii Nebi, İskenderpaşa ve Melikahmet mahallelerinde terör saldırılarında hasar gören ev ve iş yerleri onarıldı. ( Fikret Kavgalı / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Şimal Müldür

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde, PKK'lı teröristlerce cadde ve sokaklar ile kazılan çukurlara tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Zarar gören yerler arasında bulunan Cudi Mahallesindeki Firdevs Camisi de devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Şimal Müldür - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Şimal Müldür

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde, PKK'lı teröristlerce cadde ve sokaklar ile kazılan çukurlara tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Zarar gören yerler arasında bulunan Başak Mahallesinde bulunan Gazi Paşa İlk ve Ortaokulu yenilendi. ( Şimal Müldür - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Ömer Yasin Ergin / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristler farklı medeniyetler ve dönemlere ait cami, kilise, hanın yanı sıra sokaklara kazılan çukurlar ve kurulan barikatlara çok sayıda patlayıcı tuzaklanması sonucu ev ve işyeri büyük oranda zarar gördü. İlçede operasyonların tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen sokak sağlıklaştırma projeleriyle Gazi Caddesi güzel bir görünüme kavuştu. ( Ömer Yasin Ergin / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Emrah Yorulmaz / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristler farklı medeniyetler ve dönemlere ait cami, kilise, hanın yanı sıra sokaklara kazılan çukurlar ve kurulan barikatlara çok sayıda patlayıcı tuzaklanması sonucu ev ve işyeri büyük oranda zarar gördü. İlçede operasyonların tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen sokak sağlıklaştırma projeleriyle Dört Ayaklı Minarenin de bulunduğu Yenikapı sokağın giriş kısmı güzel bir görünüme kavuştu. ( Emrah Yorulmaz / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Şimal Müldür

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde, PKK'lı teröristlerce cadde ve sokaklar ile kazılan çukurlara tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Zarar gören yerler arasında bulunan Cudi Mahallesindeki Adalet Sarayı da devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Şimal Müldür - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Mehmet Demirhan / Şimal Müdür

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde, PKK'lı teröristlerce cadde ve sokaklar ile kazılan çukurlara tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Zarar gören yerler arasında bulunan Dicle Mahallesindeki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasındaki hasar giderildi. ( Mehmet Demirhan / Şimal Müdür - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Şimal Müldür

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde, PKK'lı teröristlerce cadde ve sokaklar ile kazılan çukurlara tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Zarar gören yerler arasında bulunan Cudi Mahallesindeki Firdevs Camisi de devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Şimal Müldür - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Kaan Bozdağan / Halil İbrahim Sincar

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Terörün neden olduğu zarar devlet eliyle yürütülen çalışmalarla giderildi. ( Kaan Bozdağan / Halil İbrahim Sincar - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Mehmet Demirhan / Şimal Müdür

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde, PKK'lı teröristlerce cadde ve sokaklar ile kazılan çukurlara tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları da zarar gördü. Zarar gören yerler arasında bulunan Gazi Paşa İlk ve Orta Okulu devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Mehmet Demirhan / Şimal Müdür - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Halil İbrahim Sincar

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Mardin'in Derik ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Fatih Safitürk'ün görevi başındayken şehit edildiği terör saldırısında zarar gören Kaymakamlık binası devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenileniyor. ( Halil İbrahim Sincar - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Emrah Yorulmaz / Halil İbrahim Sincar

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Terörün neden olduğu zarar devlet eliyle yürütülen çalışmalarla giderildi. ( Emrah Yorulmaz / Halil İbrahim Sincar - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Abidin Yel

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. İlçede zarar gören yerler arasında Nur Mahallesindeki yapılar da bulunuyor. ( Abidin Yel - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Abidin Yel

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. İlçede zarar gören yerler arasında bulunan Cudi Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Abidin Yel - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Stringer / Ekrem Payan

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında bulunan Yeni Mahalle'deki Geylani Camisi devlet eliyle yürütülen çalışmalar sonucu yenilendi. ( Stringer / Ekrem Payan - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Kaan Bozdağan / Şırnak Valiliği

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında Gazi Paşa Mahallesi de yer alıyor. ( Kaan Bozdağan / Şırnak Valiliği - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Şırnak Valiliği

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında bulunan Gazi Paşa ve Yeşilyurt mahalleleri devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Şırnak Valiliği - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Soner Kılınç / Ekrem Payan

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında bulunan Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Darusselam Camisi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Soner Kılınç / Ekrem Payan - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Şırnak Valiliği

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında Dicle Mahallesi de yer alıyor. ( Şırnak Valiliği - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristlerin ateşe verdiği, tahrip ederek kullanılamaz hale getirdiği kentteki ilk Osmanlı eseri 1516 yılında Diyarbakır'a vali olarak atanan Bıyıklı Mehmet Paşa tarafından inşa edilen ve üst örtüsünün kurşun ile kaplanmasından dolayı halk arasında "Kurşunlu Cami" olarak da bilinen Fatih Paşa Camisi'nin restorasyonu için hummalı çalışma yürütülüyor. ( Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Stringer / Ekrem Payan

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin cadde ve sokaklarda kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu ev, iş yeri, cami, cadde, sokaklar, cami ve sağlık kurumları ile tarihi yapılar zarar gördü. Kentte zarar gören yerler arasında yer alan Cudi Mahallesi devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yenilendi. ( Stringer / Ekrem Payan - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristlerin ateşe verdiği, tahrip ederek kullanılamaz hale getirdiği kentteki ilk Osmanlı eseri 1516 yılında Diyarbakır'a vali olarak atanan Bıyıklı Mehmet Paşa tarafından inşa edilen ve üst örtüsünün kurşun ile kaplanmasından dolayı halk arasında "Kurşunlu Cami" olarak da bilinen Fatih Paşa Camisi'nin restorasyonu için hummalı çalışma yürütülüyor. ( Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristlerin ateşe verdiği, tahrip ederek kullanılamaz hale getirdiği kentteki ilk Osmanlı eseri 1516 yılında Diyarbakır'a vali olarak atanan Bıyıklı Mehmet Paşa tarafından inşa edilen ve üst örtüsünün kurşun ile kaplanmasından dolayı halk arasında "Kurşunlu Cami" olarak da bilinen Fatih Paşa Camisi'nin restorasyonu için hummalı çalışma yürütülüyor. ( Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Kaan Bozdağan / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'da, HDP Merkez Yürütme Kurulunun çağrısı üzerine, 6-7 Ekim 2014'te Ayn el-Arap (Kobani) bahanesiyle Diyarbakır'da düzenlenen izinsiz gösterilerde PKK'lı teröristlerce yakılan Ziya Gökalp Müzesi, yapılan çalışmaların ardından tekrar hizmete açıldı. ( Kaan Bozdağan / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristlerin ateşe verdiği, tahrip ederek kullanılamaz hale getirdiği kentteki ilk Osmanlı eseri 1516 yılında Diyarbakır'a vali olarak atanan Bıyıklı Mehmet Paşa tarafından inşa edilen ve üst örtüsünün kurşun ile kaplanmasından dolayı halk arasında "Kurşunlu Cami" olarak da bilinen Fatih Paşa Camisi'nin restorasyonu için hummalı çalışma yürütülüyor. ( Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Kaan Bozdağan / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'da, HDP Merkez Yürütme Kurulunun çağrısı üzerine, 6-7 Ekim 2014'te Ayn el-Arap (Kobani) bahanesiyle Diyarbakır'da düzenlenen izinsiz gösterilerde PKK'lı teröristlerce yakılan Ziya Gökalp Müzesi, yapılan çalışmaların ardından tekrar hizmete açıldı. ( Kaan Bozdağan / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristler Sur ilçesindeki farklı medeniyetler ve dönemlere ait cami, kilise, han ve ev çevresinde kazılan çukurlar ve kurulan barikatlara çok sayıda patlayıcı tuzaklanması sonucu eserler büyük oranda zarar gördü. Saldırılarda tahrip edilen Ermeni Katolik Kilisesinin restorasyonu devam ediyor. ( Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Kaan Bozdağan / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'da, HDP Merkez Yürütme Kurulunun çağrısı üzerine, 6-7 Ekim 2014'te Ayn el-Arap (Kobani) bahanesiyle Diyarbakır'da düzenlenen izinsiz gösterilerde PKK'lı teröristlerce yakılan Ziya Gökalp Müzesi, yapılan çalışmaların ardından tekrar hizmete açıldı. ( Kaan Bozdağan / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristler Sur ilçesindeki farklı medeniyetler ve dönemlere ait cami, kilise, han ve ev çevresinde kazılan çukurlar ve kurulan barikatlara çok sayıda patlayıcı tuzaklanması sonucu eserler büyük oranda zarar gördü. Terörün neden olduğu tahribat giderilmesi için çok sayıda proje hayata geçirildi. Saldırılarda tahrip edilen Protestan Kilisesinin restorasyonu tamamlandı. ( Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında PKK'lı teröristler Sur ilçesindeki farklı medeniyetler ve dönemlere ait cami, kilise, han ve ev çevresinde kazılan çukurlar ve kurulan barikatlara çok sayıda patlayıcı tuzaklanması sonucu eserler büyük oranda zarar gördü. Terörün neden olduğu tahribat giderilmesi için çok sayıda proje hayata geçirildi. Saldırılarda zarar gören tarihi evlerden birinin restorasyonu tamamlandı. ( Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü / Hasan Namlı - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Arif Hüdaverdi Yaman / Özkan Bilgin

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesini PKK'lı teröristlerden temizlemek amacıyla güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarda, Cumhuriyet Mahallesi'nde ağır hasar alarak kullanılmaz hale gelen yapılar devlet desteği ile yıkılırken hafif hasarlılar ise onarıldı. ( Arif Hüdaverdi Yaman / Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Özkan Bilgin

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesini PKK'lı teröristlerden temizlemek amacıyla güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarda, Güngör Mahallesi'nde ağır hasar gören Selahattin Eyyubi Camisi devletin ve vatandaşın desteği ile yeniden inşa edilerek daha güzel bir görünüme kavuştu. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Özkan Bilgin

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesini PKK'lı teröristlerden temizlemek amacıyla güvenlik güçlerinin 2016 yılında başlattığı operasyonlarda, Cumhuriyet Mahallesi'nde ağır hasar Hazreti Osman Camisi devletin ve vatandaşın desteği ile yeniden inşa edilerek daha güzel bir görünüme kavuştu. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Arif Hüdaverdi Yaman / Özkan Bilgin

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesini PKK'lı teröristlerden temizlemek amacıyla güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarda, Orman Mahallesi'nde tahrip olan yapılar devlet desteği yıkılırken hafif hasarlılar ise onarıldı. ( Arif Hüdaverdi Yaman / Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Arif Hüdaverdi Yaman / Özkan Bilgin

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesini PKK'lı teröristlerden temizlemek amacıyla güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarda, ağır hasar alarak kullanılmaz hale gelen eski ceza evi kavşağındaki Kutlar Apartmanı, devlet desteği ile yıkıldı. ( Arif Hüdaverdi Yaman / Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Özkan Bilgin

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesini PKK'lı teröristlerden temizlemek amacıyla güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarda, tahrip olan Orman Mahallesi'ndeki Özel Tomurcuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile çevresindeki yapılardan ağır hasarlılar yıkılırken hafif hasarlılar ise onarıldı. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Arif Hüdaverdi Yaman / Özkan Bilgin

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesini PKK'lı teröristlerden temizlemek amacıyla güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarda, Cengiz Topel Caddesi boyunca tahrip olan yapılar devlet desteği ile onarılırken kullanılamaz hale gelenler ve ağır hasarlılar ise yıkıldı. ( Arif Hüdaverdi Yaman / Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Terör örgütü PKK yıktı, devlet ayağa kaldırdı Fotoğraf: Özkan Bilgin

PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce gerçekleştirdiği saldırılar sonucu yıkıma uğrattığı Diyarbakır, Mardin, Şırnak ile Hakkari devlet eliyle yürütülen çalışmalarla yeniden ayağa kaldırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesini PKK'lı teröristlerden temizlemek amacıyla güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarda, Güngör Mahallesi'nde tahrip olan yapılar devlet desteği ile onarılırken kullanılamaz hale gelen ve ağır hasarlılar ise yıkıldı. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

instagram_banner

Türkiye’den, dünyadan, havadan, karadan, hayatın tam merkezinden en güçlü kareler Instagram hesabımızda. Takip edin.

En Yeniler