Euro
6.68
Dolar
6.15
BIST 100
114,368.00
Altın
1,646.25
Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri

Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri devam etti. Gazze'nin doğusunda yer alan El Bureyc Mülteci Kampı yakınındaki İsrail sınırında toplanan Filistinliler, İsrail karşıtı slogan atarak gösteri düzenledi. ( Hassan Jedi - Anadolu Ajansı )

Barış Pınarı Harekatı Fotoğraf: MSB

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı başladı. ( MSB - Anadolu Ajansı )

17. Dünya Atletizm Şampiyonası Fotoğraf: Serhat Çağdaş

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası, Katar'ın başkenti Doha'da devam ediyor. Erkekler 20 kilometre yarış yürüyüşü finalinde Hindistanlı atlet Irfan Kolothum Thodi de yarıştı. ( Serhat Çağdaş - Anadolu Ajansı )

Doğu Karadeniz "güz renkleri" ile bir başka güzel Fotoğraf: Veysel Kara

Doğu Karadeniz'in iç kesiminde, bakir doğası ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Gümüşhane'de sonbaharla birlikte doğada renk cümbüşü yaşanıyor. Kentin yüksek kesimlerindeki köylerde vatandaşlar, doğanın binbir güzelliğini ortaya çıkaran güz renkleri arasında yakacak ve yiyecek ihtiyaçlarını şimdiden tamamlayarak kışa hazırlanıyor. ( Veysel Kara - Anadolu Ajansı )

 Anadolu Efes - Barcelona Fotoğraf: Elif Öztürk

THY Avrupa Ligi ilk hafta maçında Anadolu Efes, İspanya'nın Barcelona takımı ile Sinan Erdem Spor Salonu'nda karşılaştı. Anadolu Efes basketbolcusu Bryant Dunston (42), bir pozisyonda Barcelona oyuncusu Nikola Mirotic (33) ile mücadele etti. ( Elif Öztürk - Anadolu Ajansı )

Suriye Milli Ordusu, Münbiç cephe hattına yığınak yaptı
Fotoğraf: Bekir Kasım

Türkiye, Fırat nehrinin doğusundaki YPG/PKK hedeflerine yönelik askeri harekat hazırlıklarını tamamlarken, Suriye Milli Ordusu (SMO) da güvenlik tedbirleri alıyor. Suriyeli muhalif savaşçılardan oluşan Suriye Milli Ordusu, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesinden çok sayıda zırhlı araç ve savaşçıyı gün içerisinde Münbiç cephe hattına sevk etti. ( Bekir Kasım - Anadolu Ajansı )

Türkiye'nin en modern külliyesi "Büyük Çamlıca Camisi"
Fotoğraf: Muhammed Enes Yıldırım

Görkemli mimarisiyle İstanbul'un yeni sembollerinden biri haline gelen ve ibadete açıldığı 7 Mart'tan bu yana 5 milyon kişinin ziyaret ettiği Büyük Çamlıca Camisi, aynı zamanda Türkiye'nin en modern külliyesi. İçine girildiği andan itibaren selatin camilerinin adeta devamı hissini uyandıran Büyük Çamlıca Camisi, büyük bir ibadethane olmasının dışında sanat galerisi, kütüphane, konferans salonu ve sanat atölyesiyle adeta 24 saat hayatın devam ettiği bir yaşam merkezi konumunda. ( Muhammed Enes Yıldırım - Anadolu Ajansı )

OGM Ormanspor-Teksüt Bandırma Fotoğraf: Güven Yılmaz

Basketbol Süper Ligi'nin ikinci haftasında OGM Ormanspor ile Teksüt Bandırma Ankara Spor Salonu'nda karşılaştı. ( Güven Yılmaz - Anadolu Ajansı )

Ekvador'da gösterilerden ötürü olağanüstü hal ilan edildi Fotoğraf: Jonatan Rosas

Ekvador'daki ulaştırma grevinin ülke genelinde hükümet karşıtı protestolara ve yer yer şiddet olaylarına dönüşmesi nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi. Ekvador'da Devlet Başkanı Lenin Moreno hükümetinin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile yaptığı anlaşma gereği ulaştırma alanında sağlanan akaryakıt desteklerini kaldırmasına tepki olarak gidilen ulusal grev, hükümet karşıtı protestolara ve yer yer şiddet eylemlerine dönüştü. Başkent Quito'nun tarihi merkezinde protestoları takip eden gazeteciler, polis tarafından darp edildi, kuzeydeki Guayaquil kentinde yağma olayları görüldü. ( Jonatan Rosas - Anadolu Ajansı )

Doğu Karadeniz "güz renkleri" ile bir başka güzel Fotoğraf: Veysel Kara

Doğu Karadeniz'in iç kesiminde, bakir doğası ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Gümüşhane'de sonbaharla birlikte doğada renk cümbüşü yaşanıyor. Dağlık coğrafyası, fauna ve flora zenginliğiyle öne çıkan kentin yüksek kesimlerindeki köylerde güz hüküm sürerken, ağaçların sarı ve kırmızıya bezenen renkleri görsel şölen sunuyor. ( Veysel Kara - Anadolu Ajansı )

Göçerlerin "eve dönüş" yolculuğu Fotoğraf: Özkan Bilgin

Yaz döneminde Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illerden hayvanlarını daha iyi otlatabilmek için Van'daki yaylalara göç eden göçerler, havaların soğumaya başlamasıyla günlerce süren dönüş yolculuğuna başladı. Van'daki geniş ve zengin bitki örtüsüne sahip yaylalarda yaz boyunca hayvanlarını otlatan göçerler, yaklaşan kış mevsimi öncesinde çadırlarını toplayarak sürüleriyle yola koyuluyor. Günlerce süren yolculuk boyunca geceleri uygun gördükleri yerlerde çadır kurarak konaklayan göçerler, kent yaşamından ve teknolojik imkanlardan uzakta zorlu doğa koşullarıyla mücadele ediyor. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Mercedes-Benz Moda Haftası İstanbul Fotoğraf: Salih Zeki Fazlıoğlu

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlenen Mercedes-Benz Moda Haftası İstanbul kapsamında, Mzlem Süer'in kreasyonunu tanıtmak üzere podyuma çıkacak mankenler son hazırlıklarını yaptı. ( Salih Zeki Fazlıoğlu - Anadolu Ajansı )

Terk edilmiş köpeklerin "patilerinden" tutuyor Fotoğraf: Sergen Sezgin

Bursa'da bakılmaya muhtaç ve terk edilmiş köpeklere hayatını adayan Emre Demir, 300'ü aşkın köpeğe bağışlarla kurulan barınakta bakıyor. ( Sergen Sezgin - Anadolu Ajansı )

Anadolu Efes - Barcelona Fotoğraf: Elif Öztürk

THY Avrupa Ligi ilk hafta maçında Anadolu Efes, İspanya'nın Barcelona takımı ile Sinan Erdem Spor Salonu'nda karşılaştı. Anadolu Efes basketbolcusu Doğuş Balbay (4), bir pozisyonda Barcelona oyuncusu Nikola Mirotic (33) ile mücadele etti. ( Elif Öztürk - Anadolu Ajansı )

Gazze şehidini uğurladı Fotoğraf: Ashraf Amra

Gazze sınırında düzenlenen "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde, İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu şehit edilen Filistinli Fadi Usame Hicazi (21) için Beyt Hanun beldesinde cenaze töreni düzenlendi. Hicazi'nin yakınları, cenaze töreninde üzüntü yaşadı. ( Ashraf Amra - Anadolu Ajansı )

4. Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf: İsa Terli

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından bu yıl "Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" sloganıyla Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu 4. Etnospor Kültür Festivali devam ediyor. Festivalde yöresel kültürlerin sergilendiği çadırlar da yer alıyor. ( İsa Terli - Anadolu Ajansı )

Hong Kong'da göstericilerin maske takması yasaklandı Fotoğraf: Miguel Candela Poblacion

Hong Kong Baş Yöneticisi Carrie Lam'ın, bölgede dört aydır süren gösterilere hükümetin yaklaşımını sertleştirerek protestocuların maske takmalarını yasaklamasının ardından, göstericiler yeniden yürüyüş düzenledi. Zaman zaman göstericilerle güvenlik güçleri arasında çatışmalara sahne olan protesto gösterilerinde polis göstericileri dağıtmak için biber gazı kullandı. ( Miguel Candela Poblacion - Anadolu Ajansı )

"Türkiye'nin Çatısı"nda yamaç paraşütü eğitimi Fotoğraf: Hüseyin Yıldız

5 bin 137 metrelik yüksekliğiyle Türkiye'nin en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın etekleri, yamaç paraşütleriyle renklendi. Iğdır Üniversitesinin hazırladığı programla, Türk Hava Kurumu (THK) tarafından dağın eteklerindeki kanyon, tepe ile vadilerde motorlu ve motorsuz yamaç paraşütü eğitimleri veriliyor. ( Hüseyin Yıldız - Anadolu Ajansı )

Almanya'da çevre aktivistlerinin işgal eylemleri 3. gününde
Fotoğraf: Abdülhamid Hoşbaş

Almanya'nın başkenti Berlin'de toplanan çevre aktivistleri protestolarına üçüncü gününde devam ediyor. "Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı)" grubunun üyeleri, hükümetin iklim politikalarını protesto etmek üzere şehir merkezindeki Zafer Anıtı, Marshall ve Mühlendamm köprüleri ile Başbakanlığa giden yolları araç trafiğine kapattı. ( Abdülhamid Hoşbaş - Anadolu Ajansı )

10 Ekim "Dünya Evsizler Günü" Fotoğraf: Tayfun Coşkun

"Dünya Evsizler Günü” olarak belirlenen 10 Ekim'de küresel evsizlik sorununa farkındalık yaratılmaya ve ihtiyaçlara yardım sağlanmaya çalışılıyor. Dünyada başta işsizlik olmak üzere birçok sebepten dolayı sokaklarda yaşamak zorunda kalanlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Amerika Konut ve Kentsel Geliştirme Departmanı'nın düzenlediği son rapora göre Amerika’da yaklaşık olarak 553 bin, Avrupa’da ise Avrupa Birliği destekli "Home EU" kuruluşunun raporuna göre yaklaşık olarak 3 milyon evsiz bulunduğu belirtiliyor. Amerika'nın New York eyaletindeki evsizler az sayıdaki eşyalarıyla hayatlarını yol kenarında sürdürmeye çalışıyor. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

Kabak çekirdeği üreticisinin yüzünü güldürdü
Fotoğraf: Sercan Küçükşahin

Volkanik dağ Erciyes'in yıllar önce patlaması sonucu oluşan tüflü toprak yapısı sayesinde Kayseri'de üretimi yaygınlaşan çerezlik kabak çekirdeği, bu yıl artan verimiyle üreticisinin yüzünü güldürdü. ( Sercan Küçükşahin - Anadolu Ajansı )

Balıkçılar havanın soğumasını bekliyor
Fotoğraf: Ömer Ürer

Batı Karadeniz'in önemli limanlarından Akçakoca'da balıkçılar, mevsim normalleri üstünde seyreden hava sıcaklığının azalmasıyla denizin dibindeki balıkların yüzeye çıkmasını bekliyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren Karadeniz'e açılan balıkçılar, avladıkları az miktarda balıkla limana dönüyor. Balıkçılar, havaların soğumasıyla balık miktarının artmasını umuyor. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )

Fatih'te metruk binada yangın Fotoğraf: Onur Çoban

Fatih'te metruk bir binada başlayan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. ( Onur Çoban - Anadolu Ajansı )

Kapadokya'da balonlar 437 bin kişiyi uçurdu Fotoğraf: Behçet Alkan

Kapadokya bölgesinin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini kuş bakışı izlemek isteyen turistlerin talep gösterdiği sıcak hava balon turuna bu yılın 9 aylık diliminde 437 bin 516 kişi katıldı. Ekonomiye ciddi katkı sağlayan turdan yaklaşık 78 milyon avro gelir elde edildi. Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, peribacaları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, yer altı yerleşim merkezleri, kayadan oyma tarihi manastırları ve ilginç coğrafi şekilleriyle konuklarına hayranlık uyandıran bir manzara sunuyor. ( Behçet Alkan - Anadolu Ajansı )

Göçerlerin "eve dönüş" yolculuğu Fotoğraf: Özkan Bilgin

Yaz döneminde Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illerden hayvanlarını daha iyi otlatabilmek için Van'daki yaylalara göç eden göçerler, havaların soğumaya başlamasıyla günlerce süren dönüş yolculuğuna başladı. Van'daki geniş ve zengin bitki örtüsüne sahip yaylalarda yaz boyunca hayvanlarını otlatan göçerler, yaklaşan kış mevsimi öncesinde çadırlarını toplayarak sürüleriyle yola koyuluyor. Günlerce süren yolculuk boyunca geceleri uygun gördükleri yerlerde çadır kurarak konaklayan göçerler, kent yaşamından ve teknolojik imkanlardan uzakta zorlu doğa koşullarıyla mücadele ediyor. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

İstanbul "serebral palsi" için yeşile büründü Fotoğraf: Yunus Emre Günaydın

Serebral Palsi hastalığına dikkati çekmek amacıyla Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprüleri, Galata Kulesi (fotoğrafta) ve bazı alışveriş merkezleri ile binalar, hastalığın simge rengi yeşil ile aydınlatıldı. ( Yunus Emre Günaydın - Anadolu Ajansı )

Ekvador’da yargı ve yasama kurumları da başkentteki faaliyetlerini durdurdu Fotoğraf: Jonatan Rosas

Ekvador'da hükümetin ulaştırmada sağladığı akaryakıt desteğini kaldırması üzerine başlayan protestolar devam ediyor. Başkent Quito’daki gösteriler dolayısıyla hükümetin ardından yasama ve yargı kurumları da şehirdeki faaliyetlerini askıya aldı. Şehre ulaşan protestocu yerlilerin bir kısmı yasama organı Ulusal Meclis binasına zorla girdi. ( Jonatan Rosas - Anadolu Ajansı )

Balıkçılar havanın soğumasını bekliyor
Fotoğraf: Ömer Ürer

Batı Karadeniz'in önemli limanlarından Akçakoca'da balıkçılar, mevsim normalleri üstünde seyreden hava sıcaklığının azalmasıyla denizin dibindeki balıkların yüzeye çıkmasını bekliyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren Karadeniz'e açılan balıkçılar, avladıkları az miktarda balıkla limana dönüyor. Balıkçılar, havaların soğumasıyla balık miktarının artmasını umuyor. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )

YPG/PKK sivilleri hedef alıyor Fotoğraf: Arif Hüdaverdi Yaman

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelerden ateşlenen havan mermisi Akçakale İlçe merkezine düştü. ( Arif Hüdaverdi Yaman - Anadolu Ajansı )

4. Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf: İsa Terli

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından bu yıl "Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" sloganıyla Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu 4. Etnospor Kültür Festivali devam ediyor. Festivalde yöresel kültürlerin sergilendiği çadırlar da yer alıyor. ( İsa Terli - Anadolu Ajansı )

Barış Pınarı Harekatı Fotoğraf: Arif Hüdaverdi Yaman

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad'daki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor. ( Arif Hüdaverdi Yaman - Anadolu Ajansı )

Kasabadaki "kedilerin" keyfi yerinde
Fotoğraf: Veysel Altun

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan "Kedi Kasabası"nda yüzlerce kedi, kendileri için her detayın düşünüldüğü keyifli bir ortamda yaşıyor. ( Veysel Altun - Anadolu Ajansı )

İklim protestocularının işgal eylemleri Fotoğraf: Abdülhamid Hoşbaş

Extinction Rebellion isimli çevreci aktivist grubun üyeleri, başkent Berlin'de küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla protestolar düzenledi. Şehrin merkezinde yer alan Zafer Anıtı çevresindeki yolları trafiğe kapatan grup üyeleri, şehrin farklı noktalarında tiyatral etkinliklerde düzenledi. ( Abdülhamid Hoşbaş - Anadolu Ajansı )

Belçika'daki Instagram müzesinde herkes "fenomen" Fotoğraf: Dursun Aydemir

Avrupa'daki en büyük ve Belçika'daki ilk Instagram müzesi "Gülücük Safarisi (Smile Safari)" yoğun ilgi görüyor. Başkent Brüksel'deki Tour & Taxis fuar merkezinde açılan ve kasım sonuna kadar ziyaretçileri ağırlayacak müze, akıllı telefonu olan herkese eğlenceli dakikalar yaşatıyor. Müzede, ışıklı odalarda poz vermek, pizza dilimi üzerinde sörf yapmak ya da doğum günü pastasından çıkmak isteyen Instagram kullanıcıları için farklı tarzda düzenlenmiş odalar bulunuyor. ( Dursun Aydemir - Anadolu Ajansı )

Ekonometrist çobandan sıradışı uygulamalarla yüksek gelir Fotoğraf: Ömer Ürer

Üniversite eğitiminin ardından köyüne dönen ve çocukluk hayali olan çobanlık mesleğini yapmaya başlayan Tamer Küçükakbulut, yeni uygulamalarla geleneksel çobanlığın dışına çıkıyor. Köyde "sayılarla oynayan çoban" olarak tanınan Küçükakbulut, bu uygulamalar sayesinde düşük giderle yüksek kazanç elde etmeyi başarıyor. Tarım ve Orman Bakanlığının "Genç Çiftçi Projesi" ile hayallerine giden yolun ilk adımını atan ekonometrist genç, her gün hayvanlarını kendi güdüyor. Aldığı eğitimle çobanlığı harmanlayan Küçükakbulut, küçükbaş hayvanlarının doğum anındaki kilosu, günlük kilogram değerleri, beslenme planlamaları gibi istatistikler tutarak geleneksel çobanlığa yeni bir yaklaşım getiriyor. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )

Karadenizli kadınlar kışa hazır Fotoğraf: Kadriye Aydın

Karadeniz'in zorlu doğa koşulları rağmen yılın dört mevsimi ellerinden kazması, bellerinden orağı, sırtlarından da tırmaçı eksik olmayan kadınlar, ekim ayının gelmesiyle ilkbaharda ektikleri ürünlerin hasadını tamamladı. Kendilerinin yanı sıra hayvanları için de yoğun çaba sarf eden kadınlar, önce arazilerindeki otları biçti, ardından kuruttu ve daha sonra da depolayarak kışa hazır hale getirdi. ( Kadriye Aydın - Anadolu Ajansı )

4. Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf: İsa Terli

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından bu yıl "Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" sloganıyla Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu 4. Etnospor Kültür Festivali devam ediyor. Festivalde akrobasi takımı gösteri yaptı. ( İsa Terli - Anadolu Ajansı )

Sığırcıkların suya yansıması Fotoğraf: Günay Nuh

Ardahan'da sığırcık sürüsünün Kura Nehri'nin üzerinde yaptığı uçuş, nehrin durgun suyuna yansıyan görüntüsüyle görsel şölene dönüştü. ( Günay Nuh - Anadolu Ajansı )

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da Fotoğraf: Mustafa Kamacı

Temaslarda bulunak üzere Sırbistan'a giden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağına Sırbistan hava sahasında Sırbistan hava kuvvetlerine ait uçaklar eşlik etti. ( Mustafa Kamacı - Anadolu Ajansı )

Barış Pınarı Harekatı Fotoğraf: İbrahim Erikan

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla Adana'daki İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığında hava hareketliliği yaşandı. ( İbrahim Erikan - Anadolu Ajansı )

Turistlerin gözdesi: "Labirent görünümlü sazlıklar" Fotoğraf: Mustafa Çiftçi

Muğla'nın Ortaca ve Köyceğiz ilçesinde yer alan sazlıkların oluşturduğu doğal labirentler, sonbaharın büründüğü sarı renkleriyle bölgeye gelen yerli ve yabancı turistleri adeta büyülüyor. Köyceğiz ile Ortaca'nın Dalyan Mahallesi'nden İztuzu Plajı'na hareket eden turistler, sazlıklar arasında balıkçılları, caretta carettaları ve Dalyan kefalini izleyerek tura başlıyor. Yurt dışı ve yurt içinden tatilini geçirmek için gelen turistlerin uğrak noktalarının arasında yer alan bölgede, havadan bakıldığında labirenti andıran sazlık alanlar yer alıyor. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )

Moskova'da sonbahar Fotoğraf: Sefa Karacan

Rusya'nın başkenti Moskova'da sonbaharda doğa sarı tonlarına büründü. Ağaçlardaki yaprakların adeta altın sarısına dönüşmesine ''altın bahar'' adı veren Ruslar, bu güzelliğin tadını çıkarmak için parkları tercih ediyor. Moskova nehrinin kıyısındaki ''Kolomenskaya'' parkı Moskova halkının sonbaharda en çok tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. ( Sefa Karacan - Anadolu Ajansı )

İzmir'de 482 sözleşmeli subay adayı yemin etti Fotoğraf: Evren Atalay

İzmir Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında 4 haftalık intibak eğitimlerini bitiren 482 sözleşmeli subay adayı düzenlenen törenle yemin etti. Subay adaylarının ant içtiği törende, tüfekli hareketler, yakın dövüş, kule iniş ile helikopterle tören alanı üzerinde "üzüm salkımı" gibi çeşitli gösteriler yapıldı. ( Evren Atalay - Anadolu Ajansı )

17. Dünya Atletizm Şampiyonası Fotoğraf: Serhat Çağdaş

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası, Katar'ın başkenti Doha'da devam ediyor. ( Serhat Çağdaş - Anadolu Ajansı )

İzmir'den gelip Van'da bal hasadı yaptılar Fotoğraf: Özkan Bilgin

Van'ın tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için İzmir'den gelen 40 kişilik yerli turist kafilesi, arıcı kıyafeti giyerek, satın aldıkları organik balın hasadını yaptı. Tur şirketi aracılığıyla kente gelen yerli turistler, bir arıcının üretim sahasında, önce özel kıyafetler giydi, ardından da kovanlardan bal topladı. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Devrilen vincin altında kalan operatör, yaralandı Fotoğraf: Yunus Emre Günaydın

Bağcılar'da bir inşaat alanında devrilen vincin altında kalan operatörü, yaralı kurtarıldı. ( Yunus Emre Günaydın - Anadolu Ajansı )

Mercedes-Benz Moda Haftası İstanbul Fotoğraf: Muhammed Enes Yıldırım

Mercedes-Benz Fashion Week 2019 koleksiyonları Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sergilendi. Organizasyon kapsamında Futuristiklover Kreasyonu tanıtıldı. ( Muhammed Enes Yıldırım - Anadolu Ajansı )

Bursa'da izleyenleri heyecanlandıran gösteri Fotoğraf: Musa Öztürk

Yaptığı tehlikeli şovlarda bilinen Cemil Urhan'ın Bursa'nın Orhangazi ilçesinde gerçekleştirdiği gösteri izleyenleri heyecanlandırdı. ( Musa Öztürk - Anadolu Ajansı )

Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri Fotoğraf: Ashraf Amra

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri devam etti. Gazze'de Han Yunus kentinin doğusundaki İsrail sınırında toplanan Filistinliler, İsrail karşıtı slogan atarak gösteri düzenledi. İsrail güçleri, gösteriye göz yaşartıcı gazla müdahale etti. ( Ashraf Amra - Anadolu Ajansı )

Taksim Camisi'nin ince işçiliğinin yüzde 35'i tamamlandı Fotoğraf: Muhammed Enes Yıldırım

Taksim'de temeli 17 Şubat 2017'de atılan caminin ince işçiliğinin yüzde 35'i tamamlandı. Açıldığında 2 binden fazla kişinin aynı anda namaz kılabileceği caminin inşaatının tamamlanması için çalışmalar aralıksız sürüyor. ( Muhammed Enes Yıldırım - Anadolu Ajansı )

Büyük Çamlıca Camisi Fotoğraf: Yunus Emre Günaydın

Büyük Çamlıca Camisi ( Yunus Emre Günaydın - Anadolu Ajansı )

Hollanda'da iklim protestocularının işgal eylemleri Fotoğraf: Abdullah Aşıran

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da, iklim protestocularının işgal eyleminde 90 eylemci gözaltına alındı. "Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı)" adlı grup tarafından organize edilen eylemde, yüzlerce eylemci trafik akışının yoğun olduğu Devlet Müzesi önündeki Stadhouderskade Caddesi'ni çadırlar kurarak işgal etti. ( Abdullah Aşıran - Anadolu Ajansı )

4. Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf: Elif Öztürk

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından bu yıl "Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" sloganıyla Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen, Anadolu Ajansının global iletişim ortağı olduğu 4. Etnospor Kültür Festivali kapsamında yağlı güreş ve kuşak güreşi müsabakaları yapıldı. ( Elif Öztürk - Anadolu Ajansı )

Osmanlı'nın şifa yöntemlerinin anlatıldığı müzeye ziyaretçi akını Fotoğraf: Gökhan Balcı

Edirne'deki II. Bayazıd Külliyesi'ndeki Sağlık Müzesi her geçen yıl ziyaretçi sayısını artırıyor. Geçen yıl 270 bin kişinin ziyaret ettiği müzeyi bu yılın 9 ayında 210 bin kişi ziyaret etti. Akıl hastalarının yerde buldukları sert cisimlerle duvarlara çizdiği tavus kuşlarını temsil etmesi için müzede bu kuşlardan besleniyor. ( Gökhan Balcı - Anadolu Ajansı )

İstanbul'da akşam Fotoğraf: Ahmet Bolat

İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Ortaköy'de bulunan Büyük Mecidiye Camisi akşam saatlerinde güzel görüntü oluşturdu. ( Ahmet Bolat - Anadolu Ajansı )

17. Dünya Atletizm Şampiyonası
Fotoğraf: Serhat Çağdaş

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası, Katar'ın başkenti Doha'da devam ediyor. Kadınlar 4x100 metre bayrak yarışı finalinde Jamaikalı atlet Natalliah Whyte da yarıştı. ( Serhat Çağdaş - Anadolu Ajansı )

instagram_banner

Türkiye’den, dünyadan, havadan, karadan, hayatın tam merkezinden en güçlü kareler Instagram hesabımızda. Takip edin.

En Yeniler