Euro
8.62
Dolar
7.30
BIST 100
1,060.59
Altın
2,033.64
Sudaki yaşam artık ona emanet

Sudaki yaşam artık ona emanet

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği tarafından "Sudaki Yaşam Savunucusu" ilan edilen Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, İstanbul Boğazı'nda gerçekleştirdiği dalışla, plastik atık kirliliğine dikkati çekti. Ercümen, İstanbul Boğazı'ndaki yaşamı ve kirliliği gözlemlemek için Ortaköy Sahili’nde dalışını gerçekleştirdi. ( Şebnem Coşkun - Anadolu Ajansı )

Lübnan'da ekonomik kriz protestoları sürüyor Fotoğraf: Mahmut Geldi

Lübnan'da geçen yıl ekim ayında başlayan ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle birkaç aydır hafifleyen protestolar son haftalarda yerel para birimi Lübnan lirasının karaborsada dolar karşısında rekor seviyelerde değer kaybetmesi ve bunun doğrudan temel gıda maddelerine yansımasıyla yeniden alevlendi. Başkent Beyrut'ta toplanan Lübnanlılar, krizden sorumlu tuttukları siyasi gruplar ile Merkez Bankası yetkililerini protesto etti. Lübnan güvenlik güçleri, önlem aldı. ( Mahmut Geldi - Anadolu Ajansı )

Gazze'de İsrail'in ilhak planına karşı gösteri Fotoğraf: Ali Jadallah

İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "ilhak" planı Gazze Şeridi'nde protesto edildi. Filistinli grupların ortak çağrısıyla İsrail'in ilhak planına tepki amacıyla Han Yunus kentinde düzenlenen protesto yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı. Gazzeliler yürüyüşte, Filistin bayrakları ve İsrail'in "ilhak" planı karşıtı pankartlar taşıdı. ( Ali Jadallah - Anadolu Ajansı )

Ardahan'da gün batımı Fotoğraf: Günay Nuh

Ardahan'daki Göle ovasında bulunan leylekler, gün batımı ve dolunay ile birlikte güzel görüntü oluşturdu. ( Günay Nuh - Anadolu Ajansı )

Ursula Von der Leyen, Angela Merkel basın toplantısı Fotoğraf: Dursun Aydemir

AB Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Brüksel'de video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi ( Dursun Aydemir - Anadolu Ajansı )

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'a geldi
Fotoğraf: TCCB/Murat Çetinmühürdar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Doha Eski Uluslararası Havalimanı'nda Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed El Attiyah ile Türk ve Katarlı diğer yetkililer karşıladı. ( TCCB/Murat Çetinmühürdar - Anadolu Ajansı )

Ayasofya'ya yerli ve yabancı medya ilgisi Fotoğraf: Onur Çoban

Danıştay 10. Dairesinde, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararının iptali istemiyle açılan davanın duruşması dolayısıyla yerli ve yabancı medya mensupları, Sultanahmet Meydanı'nda canlı yayınlarla gelişmeleri takip etti. ( Onur Çoban - Anadolu Ajansı )

Başkentin akvaryum dalgıcı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor Fotoğraf: Aytaç Ünal

Başkentteki Keçiören Deniz Dünyası akvaryumunda 10 yıldır dalgıçlık yapan 43 yaşındaki Ali Cüneyt Sülek, severek icra ettiği akvaryumdaki görevi sırasında ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor. Akvaryumun temizlenmesi, sudaki canlıların bakım ve beslenmeleri ile yakından ilgilenen Sülek, 150 tür deniz canlısının bulunduğu akvaryumda günde 2 saat dalış yapıyor. ( Aytaç Ünal - Anadolu Ajansı )

Dünyanın en büyük batık uçağı su altını keşfetmek isteyenleri bekliyor Fotoğraf: Mahmut Serdar Alakuş

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası'nda 4 yıl önce batırılan dünyanın en büyük batık uçağı, AA ekibi tarafından görüntülendi. Özel bir hava yolu şirketinde yaklaşık 36 yıl hizmet verdikten sonra 2016 yılında Kuşadası'na batırılan 54 metre uzunluğunda, 44 metre kanat genişliğinde ve 47 ton ağırlığındaki Airbus A300 kargo uçağı, balıklar için önemli bir resif noktası oldu. ( Mahmut Serdar Alakuş - Anadolu Ajansı )

On binlerce kadın saçının bulunduğu Kapadokya'daki "Saç Müzesi" ilgi çekiyor Fotoğraf: Behçet Alkan

Türkiye'nin, doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle bilinen önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da bulunan ve dünyanın en ilginç müzelerinden olan "Saç Müzesi" ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.Nevşehir'in Avanos ilçesinde, çanak ustası Galip Körükçü'nün, 1979 yılında atölyesini ziyaret eden Fransız bir kadın turistin saçından bir tutam keserek duvara asmasıyla başlayan müze yolculuğu zaman içinde atölyeye gelen başka kadın turistlerin de saç bırakmasıyla ortaya çıkan "Saç Müzesi" zamanla büyüdü. ( Behçet Alkan - Anadolu Ajansı )

Kurban Bayramı için mezbahalara "koronavirüs" ayarı Fotoğraf: Mustafa Çiftçi

Kurban Bayramında Kovid-19 tedbirlerinin ön planda tutulacağı mezbahalarda, baret ve maske takıp, özel tulumlarla hizmet verecek olan çalışanlar, isteğe bağlı parçalanan etleri evlere ulaştıracak. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )

Devlet Tiyatroları, açık havada "perde" dedi Fotoğraf: Doğukan Keskinkılıç

Devlet Tiyatroları (DT), 4 ay aranın ardından "Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları" ile tiyatroseverlerle buluştu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri altında gerçekleştirildi. Ateşleri ölçülen ve dezenfektan tutulan seyirciler, sosyal mesafe kuralına uymaya çalıştı. ( Doğukan Keskinkılıç - Anadolu Ajansı )

Aslan Park ailesine iki yavru Bengal kaplanı daha katıldı Fotoğraf: Muhammed Enes Yıldırım

Tuzla Marina'daki Aslan Park'ta 2 Bengal kaplanı dünyaya geldi. Aslan Park'ta puma, leopar, aslan, kaplan, beyaz aslan, Sibirya kaplanı, kara panter, karakulak, vaşak gibi 12 türden 30 canlı bulunuyor. Buradaki hayvanların bakım ve gözetimleri veteriner hekim ve profesyonel teknikerler tarafından gerçekleştiriliyor. ( Muhammed Enes Yıldırım - Anadolu Ajansı )

Hayvanlar dünyasının akrobat böcekleri çekirgeler Fotoğraf: Mustafa Çiftçi

Böcek dünyasının en atletik canlılarından biri olması dolayısıyla, akrobat böcekler olarak da anılan çekirgeler, petek gözleriyle dikkati çekiyor. Yaz aylarında tarlalarda kendini gösteren, ürünlere verdikleri zarar dolayısıyla üreteciler tarafından istenmeyen böcekler ilan edilen çekirgeler zıplama özellikleriyle bilim adamları tarafından da yakından inceleniyor. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )

Rusya'da 1 Temmuz anayasa değişikliği referandumu protesto edildi Fotoğraf: Sefa Karacan

Rusya’nın siyasi sistemini değiştirecek ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2036’ya kadar devlet başkanlığı yapmasına imkan sağlayacak anayasa değişikliği için halkın sandığa referandum oylaması yapıldı. Başkent Moskova’da muhalif gruplar tarafından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde seçimin yapılması protesto edildi. ( Sefa Karacan - Anadolu Ajansı )

İsrail'in "ilhak" planı Batı Şeria'da protesto edildi
Fotoğraf: Issam Rimawi

Batı Şeria'nın Ramallah kenti kuzeyindeki Beit-İl askeri kontrol noktası yakınında toplanan Filistinliler, İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan bazı bölgeleri "ilhak" planına karşı gösteri düzenledi. İsrail askerleri, göstericilere göz yaşartıcı gaz ve ses bombalarıyla müdahale etti. Bir gösterici, atılan gaz bombasını sapanla geri fırlattı. ( Issam Rimawi - Anadolu Ajansı )

İzmir'de düğünler Kovid-19 tedbirleriyle yapılmaya başladı Fotoğraf: Ömer Evren Atalay

İzmir'de düğün salonları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kontrollü şekilde hizmet vermeye başladı. Bornova ilçesindeki bir düğün salonunda yaklaşık 4 ay sonra ilk düğün törenleri düzenlendi. Gelin ve damat dahil herkesin maske taktığı düğünde, sahnede de sadece evlenen çift yer aldı. ( Ömer Evren Atalay - Anadolu Ajansı )

Türkiye genelindeki 2 bin 400 sinema salonundan çok azı bugün kapılarını açtı
Fotoğraf: Özge Elif Kızıl

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında faaliyetleri durdurulan ve normalleşme süreciyle 1 Temmuz itibarıyla faaliyete başlama izni verilen sinema salonlarının bir bölümü kapılarını sanatseverlere açacak. Sinema salonlarında çalışan personel, maske ve siperlikleriyle çalışacak ve izleyicilerin kullanması için hijyen noktaları kurulacak. ( Özge Elif Kızıl - Anadolu Ajansı )

New York belediye binası önündeki "George Floyd" protestolarına polisten müdahale Fotoğraf: Tayfun Coşkun

ABD'nin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu siyahi Amerikalı George Floyd'un hayatını kaybetmesinin ardından başlayan ve ülke geneline yayılan protestolar kapsamında New York'ta toplanan göstericiler, belediye binası çevresindeki gösterilerine devam etti. Polis göstericilere müdahale etti. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

Yerli hava savunma sistemi "Sungur" göreve hazır Fotoğraf: Savunma Sanayii Başkanlığı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ROKETSAN'ın geliştirdiği yeni hava savunma sistemi çözümü Sungur'un envantere girmeye hazır olduğunu bildirdi. ( Savunma Sanayii Başkanlığı - Anadolu Ajansı )

Bozkırın ortasındaki Balıklı Göl güzelliğiyle büyülüyor Fotoğraf: Abdullah Coşkun

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesindeki eşsiz manzarasıyla dikkati çeken "Balıklı Göl" güzelliğiyle kendisine hayran bırakıyor. Göldeki aynalı sazan balıkları, misafirlerin attığı ekmek parçalarını alabilmek için birbirleriyle yarışıyor. ( Abdullah Coşkun - Anadolu Ajansı )

Koyun ve kuzuların ardında geçen bir ömür Fotoğraf: Sercan Küçükşahin

Baba mesleği hayvancılığı kendisine de geçim kaynağı olarak seçen 60 yaşındaki Mustafa Yılmaz, 40 yıldır Erciyes Dağının yaylalarındaki işini ilerleyen yaşına rağmen severek sürdürüyor. Yılmaz'ın oğlu Ramazan Yılmaz da okuldan kalan vaktinde babasına yardım ediyor. ( Sercan Küçükşahin - Anadolu Ajansı )

Türkiye'den Irak'a tıbbi yardım Fotoğraf: Güven Yılmaz

Türkiye'nin, Kovid-19 salgınından etkilenen ülkelere tıbbi malzeme yardımları devam ediyor.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Türkiye, Kovid-19'la mücadelesine destek amacıyla Irak'a maske, yerli solunum cihazı, siperlik, koruyucu tulum ve gözlük gönderdi.
 Sağlık Bakanlığınca hazırlanan malzemeler, Etimesgut Askeri Havaalanı'nda Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait A 400M tipi dev nakliye uçağına yüklendi.
 İşlemlerin ardından uçak havalandı. ( Güven Yılmaz - Anadolu Ajansı )

New York belediye binası önündeki "George Floyd" protestoları devam ediyor
Fotoğraf: Tayfun Coşkun

ABD'nin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu siyahi Amerikalı George Floyd'un hayatını kaybetmesinin ardından başlayan ve ülke geneline yayılan protestolar kapsamında New York'ta toplanan göstericiler, belediye binası çevresindeki gösterilerine devam etti. Göstericiler, belediye binası etrafındaki heykellerden bazılarını siyaha boyarken bazı heykellerin ağzına ve gözlerine bant yapıştırdı. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

Sudan'da binlerce eylemci "devrimin gidişatının düzeltilmesi" talebiyle sokaklara indi Fotoğraf: Mahmoud Hjaj

Sudan'da binlerce gösterici, geçici hükümetin, Ömer el-Beşir iktidarını sona erdiren Aralık 2018 devriminin "hedeflerine uygun hareket etmesi" talebiyle ülke genelinde gösteriler düzenledi. Protesto hareketlerine liderlik eden Meslek Odaları Birliğinin çağrısıyla başkent Hartum'da sokaklara dökülen binlerce Sudanlı, lastik yakarak ve kaldırım taşlarıyla ana caddeleri trafiğe kapattı. ( Mahmoud Hjaj - Anadolu Ajansı )

Çavuşoğlu-Szijjarto ortak basın toplantısı Fotoğraf: Fatih Aktaş

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile ortak basın toplantısı düzenledi. ( Fatih Aktaş - Anadolu Ajansı )

Ardahan'daki "Atatürk silüeti" bu yıl da görülmeye başlandı Fotoğraf: Günay Nuh

Ardahan'ın Damal ilçesinde, Karadağlar'ın eteğine yanındaki tepenin gölgesinin düşmesiyle oluşan Atatürk silüeti, bu yıl da görülmeye başlandı. Havanın açık ve güneşli olması dolayısıyla Atatürk silüeti ortaya çıktı. Doğanın yeşilliğiyle buluşan silüet güzel görüntü oluşturdu. ( Günay Nuh - Anadolu Ajansı )

ABD'de "4 Temmuz Bağımsızlık Günü" kutlamalarının ilk gecesi Fotoğraf: Tayfun Coşkun

ABD'de "4 Temmuz Bağımsızlık Günü" kutlamaları kapsamında New York'ta "ABD'nin en büyük havai fişek gösterisi" olarak nitelendirdikleri 44. geleneksel Macy's havai fişek gösterisi başladı. Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yılki gösterilerin yeri ve zamanının önceden duyurulmaması kararı alındı. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

İngiltere'de göçmenlik yasa tasarısına karşı protesto Fotoğraf: İlyas Tayfun Salcı

İngiltere'nin başkenti Londra'da göstericiler, hükümetin hazırladığı yeni göçmenlik yasa tasarısını protesto etti. ( İlyas Tayfun Salcı - Anadolu Ajansı )

Trakya'da buğday hasadı başladı Fotoğraf: Gökhan Balcı

Türkiye'de ekmeklik buğday üretiminin yüzde 3'lük bölümünün karşılandığı Edirne'de buğday hasadına başlandı. ( Gökhan Balcı - Anadolu Ajansı )

Pınarbaşı'nın geleneksel kıyafetli "Pınar bebeği" ilçenin sembolü olmaya aday Fotoğraf: Özgür Alantor

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde kadınlar tarafından üretilen ve yüz yıllardır giyilen yöresel kıyafetli "Pınar bebek", bölgeye gelen turistler tarafından ilgi görüyor. Tezgahlarda hazırlanan kıyafetler, kadınlar tarafından oyuncak bebeklere giydiriliyor. ( Özgür Alantor - Anadolu Ajansı )

New Jersey'deki geyikler Fotoğraf: Tayfun Coşkun

ABD'NİN New Jersey eyaletindeki Cliffside Park'ta görülen ak kuyruklu geyikler güzel görüntü oluşturdu. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

Kayaların içinde bulduğu yaprak fosillerinin incelenmesini istiyor Fotoğraf: Hüseyin Yıldız

Iğdır'da doğasever Ali Duvahan, kayaların içinde bulduğu ve fosil olduğu düşünülen şekillerin incelenmesini istiyor. ( Hüseyin Yıldız - Anadolu Ajansı )

Ceviz ağaçlarını istila eden böcekler meyve gelişimini engelliyor Fotoğraf: Özkan Bilgin

Van'ın Edremit ilçesinde ceviz ağaçlarının yapraklarını istila eden böcekler, meyve gelişimini engellediği için bazı üreticileri sıkıntıya sokuyor. Yapraklara zarar veren böcekler, ağaçların verimliliğini de olumsuz etkiliyor. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

New York'ta havai fişek gösterisi Fotoğraf: Tayfun Coşkun

ABD'nin New York kentinin Aşağı Manhattan bölgesindeki Özgürlük Kulesi yakınında havai fişek gösterisi düzenlendi. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

Kışın sahnelerin, yazın tarlaların tozunu attırıyor Fotoğraf: Serhat Çetinkaya

Kış döneminde İstanbul'da tiyatro oyunculuğu yapan Ahmet Aytimur (fotoğrafta), yazın ise mevsimlik tarım işçisi olarak Osmaniye'den Konya'ya gelen ailesiyle birlikte tarlalarda çalışıyor. ( Serhat Çetinkaya - Anadolu Ajansı )

Gediz Deltası'nda gün batımı Fotoğraf: Mahmut Serdar Alakuş

Türkiye'nin önemli sulak alanlarından Gediz Deltası, flamingolara da ev sahipliği yapıyor. ( Mahmut Serdar Alakuş - Anadolu Ajansı )

Hafter milisleri Libya'nın başkenti Trablus'tan çekilirken geride büyük yıkım bıraktı Fotoğraf: Hazem Turkia

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin saldırısından kurtarılan başkent Trablus'un güneyindeki sivil yerleşim bölgeleri savaşın yorgunluğunun tüm izlerini taşıyor. Hafter milisleri, Haziran 2020'ye kadar başkente yönelik saldırılarını aralıksız sürdürdü. Libya ordusu, başkent il idari sınırlarının tamamını, 4 Haziran 2020'de Hafter milislerinden arındırdı. Ancak geride Hafter'in başkenti ve ülke yönetimini silah zoruyla ele geçirmek için başlattığı savaşın yol açtığı büyük yıkım kaldı. ( Hazem Turkia - Anadolu Ajansı )

Başkentte YKS heyecanı Fotoğraf: Emin Sansar

Ankara'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın(YKS) ilk oturumu olan TYT dolayısıyla sınava giren öğrencilerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında okullara alınmaya başladı. Öğrenciler, sosyal mesafe kuralına uyarak maskelerini takarak sınav salonlarına giriş yaptı. ( Emin Sansar - Anadolu Ajansı )

Bosna Hersek'teki 510. Ayvazdede Şenlikleri'ne katılacak atlılar Karaula'dan yola çıktı Fotoğraf: Mustafa Öztürk

Bosna Hersek'in farklı şehirlerden gelen atlılar, Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Manisa Akhisarlı Ayvaz Dede anısına 510 yıldır düzenlenen Ayvaz Dede Şenlikleri kapsamında Karaula köyünde buluştu. Geleneksel kıyafetleri, ellerinde sancaklarıyla sabahın erken saatlerinde Travnik şehri yakınındaki Karaula'ya gelen 75 atlı, tekbirler ve dualarla yarın merkezi programın yapılacağı Prusac'a uğurlandı. Geçmiş yıllarda atlı sayısı 100'ün üzerindeyken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl sayıda düşüş gözlendi. ( Mustafa Öztürk - Anadolu Ajansı )

New York'ta gün doğumu Fotoğraf: Tayfun Coşkun

Hudson Nehri kenarından New York'ta gün doğumu, güzel görüntü oluşturdu. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

Endonezya'da Arakanlı Müslümanlar için geçici barınak sağlandı
Fotoğraf: Khalis Surry

Endonezya'nın Açe eyaletinde teknelerinin arızalanması nedeniyle denizde sürüklenen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 94 Arakanlı sığınmacı, eyaletteki Seunuddon Sahili açıklarında balıkçılar tarafından kurtarılmalarının ardından yetkililerin talimatıyla geçici barınaklara yerleştirildi. ( Khalis Surry - Anadolu Ajansı )

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde çalışmalar sürüyor Fotoğraf: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) inşaat çalışmaları sürüyor. Çalışmalar havadan görüntülendi. ( Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı - Anadolu Ajansı )

Kırmızı ve mavi kelebekler "şehitler diyarı"na ayrı güzellik katıyor Fotoğraf: Hüseyin Demirci

Türkiye'nin en yüksek yerleşim alanlarından olan ve "şehitler diyarı" olarak bilinen Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki kırmızı ve mavi kelebekler özellikle üreme döneminde renkli görüntüler oluşturuyor. ( Hüseyin Demirci - Anadolu Ajansı )

Efes Antik Kenti'nde yıldızların görsel şöleni Fotoğraf: Mehmet Emin Mengüarslan

Dünyanın önde gelen antik yerleşimlerinden olan ve UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde bulunan Efes Antik Kenti'nde uzun pozlama tekniğiyle görüntülenen yıldızlar görsel şölen oluşturdu. Helenistik ve Roma dönemlerinin görkemli şehri Efes'te gece karanlığında gökyüzü ve yıldızlar güzel görüntü oluşturdu. ( Mehmet Emin Mengüarslan - Anadolu Ajansı )

Terörden arındırılan Amanosların eteğindeki gölette su sporları yapılacak
Fotoğraf: Erdal Türkoğlu

Güvenlik güçlerince yürütülen başarılı operasyonlarla terörden arındırılan Amanos Dağları eteğindeki Karlısu Göleti, su sporlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Hatay kent merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Karlısu Göleti'ne Büyükşehir Belediyesince su sporları için kurulan tesis, bölgenin turnuvalara ev sahipliği yapması için geliştiriliyor. Yemyeşil doğası ve manzarasıyla görenleri hayran bırakan bölgede, gölete su sporları için rampalar kuruluyor, direkler ve diğer gerekli malzemeler yerleştiriliyor. Su kayağı ve kano meraklılarını bireysel olarak ağırlamaya başlayan tesis, bu yıl yapılması planlanan organizasyonlarla adından söz ettirecek. ( Erdal Türkoğlu - Anadolu Ajansı )

New York'ta gün batımı
Fotoğraf: Tayfun Coşkun

ABD'nin New York kentindeki Özgürlük Heykeli, gün batımında güzel görüntü oluşturdu. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

Iğdır'da Kafkas keleri görüntülendi Fotoğraf: Hüseyin Yıldız

Dünyada, Kafkasya ve Türkiye'nin Doğu Anadolu bölgesinde yaşadığı bilinen Kafkas keleri, Ağrı Dağı eteklerindeki kayalıklarda görüntülendi. ( Hüseyin Yıldız - Anadolu Ajansı )

instagram_banner

Türkiye’den, dünyadan, havadan, karadan, hayatın tam merkezinden en güçlü kareler Instagram hesabımızda. Takip edin.

En Yeniler