FILISTINLILER YAHUDI YERLESIMLERINE KARSI EYLEM DUZENLEDILER
Fotoğraf: NEDAL ESHTAYAH

FILISTINLI PROTESTOCULAR, NABLUS BATI SERIA KENTI YAKINLARINDA KAFR KADDUM KOYUNDE ISRAIL TARAFINDAN FILISTIN TOPRAKLARININ KAMULASTIRILMASI VE YAHUDI YERLESIMLERININ GENISLETILMESINE KARSI BIR GOSTERI DUZENLEDILER. (ANADOLU AJANSI - NEDAL ESHTAYAH) (20120901)

Mescid-i Aksa'da Cuma Namazı
Fotoğraf: Salih Zeki Fazlıoğlu

Filistinliler, İsrail'in Cuma Namazı'na yaş sınırlamasının kaldırılmasının ardından Mescid-i Aksa'ya akın etti. Aksa Camii'nde namaz kılmak için bulunan Filistinli bir kadın, Kubbet-üs-Sahra'nın önünde zafer işareti yaptı.

EL FETIHLI ISTIHBARAT GOREVLISI ALI KISIK'IN CENAZESI
Fotoğraf: NURSEL GURDILEK

GAZZE'DE VURULAN EL FETIHLI ISTIHBARAT GOREVLISI ALI KISIK'IN CENAZESI GERGIN BIR ORTAMDA KALDIRILDI. HAMASLILAR'LA CATISMA IHTIMALINE KARSI EL FETIHLI GUVENLIK GOREVLILERI VE MILITANLARI SILAHLARI HAZIR BIR SEKILDE CENAZE ALAYINA KATILDI. (ANADOLU AJANSI - NURSEL GURDILEK) (20061013)

İsrail polisi, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde Filistinli kadınları darbetti birinin başörtüsünü çıkardı
Fotoğraf: Mostafa Alkharouf

İşgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde toplanan Filistinliler, Nekbe'nin (Büyük Felaket) 73'üncü yılı nedeniyle gösteri düzenledi. Gösteriye müdahale eden İsrail güçleri, çok sayıda kadını darbetti. ( Mostafa Alkharouf - Anadolu Ajansı )

İsrail'in Filistinlilere yönelik ihlalleri protesto edildi
Fotoğraf: Mostafa Alkharouf

Doğu Kudüs'ün Selahaddin caddesi'nde toplanan bir grup Filistinli kadın aktivist, 32 yaşındaki otizmli İyad Hallak'ın İsrail polisi tarafından şehit edilmesi ve İsrail'in Filistinlilere yönelik ihlallerini protesto etti. Gösteriye engel olmak isteyen İsrail güçleri, bazı göstericileri gözaltına aldı. ( Mostafa Alkharouf - Anadolu Ajansı )

İsrail askerlerinden Batı Şeria'daki gösterilere müdahale
Fotoğraf: İssam Rimawi

Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki Beit El kontrol noktası yakınında toplanan Filistinliler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. İsrail güçlerinin gösteriye müdahale etmesi üzerine göstericiler, lastik yakarak karşılık verdi. ( İssam Rimawi - Anadolu Ajansı )

Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri
Fotoğraf: Ashraf Amra

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri devam etti. Gazze'de Han Yunus kentinin doğusundaki İsrail sınırında toplanan Filistinliler, İsrail karşıtı slogan atarak gösteri düzenledi. İsrail güçlerinin gösteriye müdahale etmesi üzerine Filistinliler, taş atarak karşılık verdi. ( Ashraf Amra - Anadolu Ajansı )

İsrailliler Doğu Kudüs'ün işgalini kutladı
Fotoğraf: Mostafa Alkharouf

İsrail'in Doğu Kudüs'ü 1967'de işgal edişinin 51. yılı Yahudiler tarafından, işgal altındaki kentin çeşitli yerlerinde düzenlenen gösteri ve yürüyüşlerle kutlandı. Kutlama törenlerinin sembol adresi ise surlarla çevrili olan Eski Şehir'in en görkemli yeri Şam Kapısı oldu. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Şam Kapısı da dahil Eski Şehir'in bütün kapıları İsrail polisi tarafından kapatılarak sadece gösteri düzenleyen Yahudilerin girişine izin verildi. Filistinli bir kadın, düzenlenen yürüyüşe tepki gösterdi. ( Mostafa Alkharouf - Anadolu Ajansı )

Gazze sınırındaki gösteriler
Fotoğraf: Ali Jadallah

Abluka nedeniyle 2006'dan beri büyük bir insani kriz yaşayan Gazze Şeridi'ndeki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri, dördüncü haftasında devam ediyor. Gazze'nin doğusunda yer alan El-Muntar (Karni) bölgesindeki İsrail sınırında toplanan Filistinliler, İsrail güçlerinin gösteriye müdahale etmesi üzerine taş atarak karşılık verdi. ( Ali Jadallah - Anadolu Ajansı )

ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına tepkiler
Fotoğraf: Mahmoud Ibrahim

İşgal altındaki Doğu Kudüs'ün Selahaddin Caddesi'nde toplanan bir grup, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını protesto etti. Bir Filistinli kadın ile bir İsrail polisi gösteri sırasında cep telefon ile birbirlerinin fotoğrafını çekti. ( Mahmoud Ibrahim - Anadolu Ajansı )

instagram_banner

Türkiye’den, dünyadan, havadan, karadan, hayatın tam merkezinden en güçlü kareler Instagram hesabımızda. Takip edin.

En Yeniler