Dolar
9.36
Euro
10.89
Altın
1,768.39
ETH/USDT
3,730.20
BTC/USDT
60,918.00
BIST 100
1,417.70

Zynga Mobile Oyun Geliştiricisi StarLark’ın Satın Almasını Kapatıyor; Hit Franchise Golf Rival ile Oyun Portföyünü Genişletiyor

Zynga Mobile Oyun Geliştiricisi StarLark’ın Satın Almasını Kapatıyor; Hit Franchise Golf Rival ile Oyun Portföyünü Genişletiyor

  • Yetenekli bir Geliştirme Ekibi ve Yeni Hit Franchise Zynga’ya Geliyor
  • Çin’de bir Stüdyo ile Zynga’nın Uluslararası Ayak İzini Genişletiyor
  • Erken Geliştirme Safhasındaki Yeni Projeler Portföye Katılıyor
  • Zynga 8 Kasım 2021'de 3Ç 2021 Mali Sonuçlarını Raporlarken Tüm Yıl 2021 Rehberini Güncelleyecek

SAN FRANCISCO--(BUSINESS WIRE)-- İnteraktif eğlencede global bir lider olan Zynga Inc. (Nasdaq: ZNGA), bugün Betta Games’ten dünyanın en hızlı büyüyen ve ikinci en büyük mobil golf oyunu Golf Rival’ın geliştiricisi StarLark’ı toplamda nakit ve hisse olarak 525 milyon $ karşılığında gerçekleştirilen satın almayı kapattığını duyurdu.

StarLark, tüm beceri düzeylerindeki oyuncuların, özelleştirilebilir ekipmanla manzaralı parkurlarda çok oyunculu turnuvalar dâhil olmak üzere, gerçek zamanlı olarak oyuncu-oyuncu karşılaşmalarında yarıştıkları hit mobil oyunu Golf Rival‘ın ardındaki yetenekli geliştirme ekibini Zynga’ya getiriyor. Satın alma ayrıca bölgenin yaratıcı yetenek havuzuna erişime sahip Çin’de yerleşik yeni bir stüdyo kurarak Zynga’nın uluslararası varlığını da genişletiyor. StarLark’ın liderliğinde Kurucu ve Genel Müdür Henry You ve mevcut yönetim ekibi kalmaya devam edecek. StarLark, geliştirilmekte olan ek projelere sahip.

“StarLark’ın olağandışı başarılı ekibine Zynga’ya hoş geldiniz demek bize ayrı bir mutluluk veriyor,” diyor Zynga İcra Kurulu Başkanı Frank Gibeau ve ekliyor. “StarLark ve Zynga ortak bir vizyonu paylaşıyor - oyunlar aracılığı ile insanları bir araya getirmek. Yeni hit franchise Golf Rival ile Zynga’nın portföyünü genişletiyoruz ve benzersiz teknik ve yaratıcı yeteneklere sahip bir ülke olan Çin’de geliştirici varlığını oluşturuyoruz. Birleştirilmiş bir ekip olarak, birlikte daha hızlı büyümek için iyi bir pozisyondayız”.

“StarLark dünyanın herhangi bir yerinden mobil oyuncuları bir araya getirmek için Zynga ile ortak bir tutkuyu paylaşıyor. Zynga ile ortaklık yaparak, şirketin global kaynaklarına ve uzmanlığına erişeceğiz, diğer yandan oyuncular için yeni ve heyecan veren içerikler geliştirmeye de devam edeceğiz,” diyor StarLark Kurucusu ve Genel Müdürü Henry You ve ekliyor. “Mobil oyunda global bir lider olan Zynga ile yolculuğumuzun sonraki bölümüne başlamaktan dolayı çok heyecanlıyız.”

Bu satın almanın kapanışı 5 Ekim 2021 itibarıyla yürürlüğe girecektir. Zynga'nın 3Ç 2021 mali sonuçlarını raporlarken tüm yıl 2021 rehberini 8 Kasım Pazartesi günü güncellemesi beklenmektedir.

Editörün Notu:

Önemli sanat ve yayın varlıkları aşağıdaki bağlantıda kullanıma sunulmaktadır: https://www.dropbox.com/sh/89wkhslxyahx40b/AACLP9FV4kja4SDozzWJCXLya?dl=0

Zynga Inc. Hakkında

Zynga, oyunlar yoluyla dünyayla bağlantı kurma görevini edinmiş interaktif eğlence alanında global bir liderdir. Zynga 175’i aşkın ülke ve bölgede muazzam global kapsamıyla, CSR Racing™, Empires & Puzzles™, Hair Challenge, Harry Potter: Puzzles & Spells, High Heels!, Merge Dragons!™, Merge Magic!™, Queen Bee™, Toon Blast™, Toy Blast™, Words With Friends™ ve Zynga Poker™ dahil olmak üzere mobilde dört milyardan daha fazla indirilmiş çeşitli popüler oyunlardan oluşan bir portföye sahiptir. Önde gelen mobil reklam ve gelir yaratma platformu olan Chartboost ile Zynga, programlı reklam ve geliri belirli ölçüde en uygun hale getirme yeteneğiyle sektörde önde gelen ileri nesil bir platformdur. 2007’de kurulan Zynga'nın genel merkezi, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki konumlarıyla birlikte Kaliforniya’da yer almaktadır. Daha fazla bilgi için www.zynga.com adresini ziyaret edin veya Zynga'yı Twitter, Instagram, Facebook veya Zynga blog'u üzerinden takip edin.

İleriye Dönük Beyanlar

Bu basın bülteni, 1995 Özel Menkul Değer Muhakemesi Reformu Yasası’nın kapsamı dahilinde, diğer hususların yanında aşağıdakilerle ilgili beyanlar dâhil olmak üzere, ileriye dönük beyanlar içermektedir: Beijing StarLark Technology Co. Ltd’yi (“StarLark”) (“StarLark)” ve Golf Rival mobil oyun franchise’ı satın almamızın tasarlanan faydalarını elde etme yeteneğimiz ile birlikte Golf Rival franchise’ın büyütülmesi, gelecek oyunların geliştirilmesi ve önemli geliştirme ve diğer personelin çekilmesi ve elde tutulması. İleriye dönük beyanlar sıklıkla “tahmini”, “planlanan”, “istenen”, “olacak”, “öngörülen”, “inanılan”, “hedef”, “beklemek” gibi kelimeler içerir ve gelecek zaman ifadeli beyanlar genellikle ileriye dönüktür. Bu ileriye dönük beyanlar gelecekteki performansımıza ilişkin garanti vermez ve yönetimin şu andaki beklentilerini yansıtır. Bu tür ileriye dönük beyanlarda belirtilen konularda elde edilecek başarı, ciddi risk, belirsizlik ve varsayımlar içermektedir ve fiili sonuçlarımız bu tahmin edilen veya ima edilenlerden önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Bu bültenin yayınlandığı tarihte mevcut olan bilgilere dayanan bu tür ileriye yönelik beyanlara gereğinden fazla itibar edilmemelidir. Söz konusu beyanları güncelleştirmek için bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu riskler, belirsizlikler, varsayımlar ve fiili sonuçların farklılaşmalarına neden olabilecek ek faktörler hakkında daha fazla bilgi http://investor.zynga.com adresindeki Yatırımcı İlişkileri web sitemizden veya SEC’nin www.sec.gov adresindeki web sitesinden elde edilebilecek resmi Menkul Kıymetler Komisyonu’na (“SEC”) verdiğimiz dosyalarımızın kopyalarında daha detaylı olarak açıklanmıştır veya açıklanacaktır.

Turkish: Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52502975/en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Yatırım İlişkileri: Rebecca Lau Investors@zynga.com

Medya İlişkileri: Sarah Ross Saross@zynga.com

 

Kaynak: Zynga