Euro
6.56
Dolar
5.83
BIST 100
96,216.48
Altın
1,279.29

Y Kuşağı Tarafından Beslenen 4. Endüstri Devrimi

Y Kuşağı Tarafından Beslenen 4. Endüstri Devrimi

SYDNEY--(BUSINESS WIRE)-- 4. Endüstri Devrimi'nde doğu ile batı arasındaki teknolojik, entellektüel ve yatırım üstünlüğü konularındaki mücadele devam ediyor. Youthquake 4.0 - A Whole Generation and The New Industrial Revolution adlı yeni kitabını çıkaran Gelecek Bilimci Rocky Scopelliti'nin görüşü bu şekilde. Scopelliti'ye göre, Dünya Ekonomik Forumu bunun hemen hemen bütün ülke ve sektörleri etkilemesini bekliyor ve “Asya merkez üssü haline geldi”.

“Asya, değişen küresel ekonomik ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayarak ve sürekli olarak karşılaştırmalı avantaj elde ederek 3. Endüstri Devrimi'nin 'fabrikası' oldu. Asya, 2017'de, risk sermayesi pazarında 71,9 milyar ABD doları toplam finansman çeken ABD'yi ve 17,6 milyar ABD doları yatırım çeken Avrupa'yı toplam 70,8 milyar dolar ile gölgede bırakmak üzere1 ve ABD'yi 4. Endüstri Devrimi'nde geride bırakmaya hazırlanıyor” diyor Scopelliti.

Yapay zeka, robotik, Nesnelerin İnterneti, otonom araçlar, 3B yazdırma, biyoteknoloji, anoteknoloji, malzeme bilimi, enerji, blok zincir ve kuantum hesaplama alanlarında gelişen teknoloji devrimlerine dair yatırımlar, Asya yüzyılının temellerini atıyor.

Küresel çapta Marshall Cavendish tarafından yayınlanan, dünyanın bu konuya dair ilk kitabı, Y kuşağının etkisi ile ivme kazanan çağdaş küresel konuları ve bu kuşağın 4. Endüstri Devrimi üzerindeki etkilerini irdeliyor.

Scopelliti, içinde yaşadığımız hızlandırılmış değişim çağının, 21. yüzyılın, yüzde 58'i Asya Pasifik'te yaşayan dünyadaki en büyük demografik grup haline gelmiş olan Y kuşağı tarafından şekillendirileceğini açıklıyor. Tüketiciler, işverenler ve yatırımcılar olarak etkileri artmaya devam edecek.

“Asya Pasifik'te Y kuşağının kontrol ettiği küresel refah, Amerika'dakileri yüzde 22 ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'dakileri yüzde 14 oranında geçerek yüzde 45'e ulaştı. 2020 itibarı ile, bu, iki katına çıkarak 35,3 trilyon ABD dolarına ulaşacak2. Bunu bir perspektife yerleştirmek gerekirse, aynı zaman içinde ABD'nin GSYH'sinin sadece 22 trilyon ABD doları ve Avro alanının GSYH'sinin ise 13 trilyon ABD doları olması bekleniyor. Çinli Y kuşağı, Asya'daki birinci en değerli demografik grup ve dikkate alınması gereken 9 trilyon dolarlık bir güç” diyor Scopelliti.

Dünyaca ünlü bir gelecek bilimci olarak, Fortune 100 şirketleri dahil, 150'yi aşkın yönetim kurulu ve liderlik ekibi yıllık bazda Scopelliti'nin stratejik tavsiyelerinden yararlanıyor.

1 PricewaterhouseCoopers and CB Insights’ 2017 MoneyTree
2 Boston Consulting Group (2016), ‘Global Wealth Market Sizing Database’

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Daha fazla bilgi için:  www.Youthquake4.com
Rocky Scopelliti
E-posta:
RockyS@Youthquake4.com
Cep Telefonu: +61 (0) 410 447 998
LinkedIn: Rocky Scopelliti

 

Kaynak: Youthquake

Bu haber bültenini çevrimiçi olarak görmek için:
http://www.businesswire.com/news/home/20190107006096/en