Euro
10.27
Dolar
8.47
BIST 100
1,454.25
Altın
1,866.17

UiPath Yazılım Otomasyon Şirketlerini Desteklemek İçin Üçüncü UiPath Otomasyon Ödüllerini Duyurdu

 

25 Mayıs 2021

 

 

UiPath Yazılım Otomasyon Şirketlerini Desteklemek İçin Üçüncü UiPath Otomasyon Ödüllerini Duyurdu

Yarışma, Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa’da bulunan ve otomasyon yazılımı alanında faaliyet gösteren şirketlerin katılımına açıktır

 

NEW YORK, NY & BÜKREŞ – 8 Haziran, 2021 – Dünyanın lider kurumsal otomasyon yazılımı şirketi olan UiPath (New York Menkul Kıymetler Borsası: PATH) bugün, kurumsal yazılım otomasyonu alanında faaliyet gösteren şirketleri desteklemek için tasarlanmış ve yılda bir kez düzenlenen üçüncü UiPath Otomasyon Ödülleri 2021'in lansmanını duyurdu. Bu yenilikçi ödül programı aracılığıyla UiPath, Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa’da yaratıcı iş fikirlerinin geliştirilmesini ve erken aşamadaki şirketlerin ve girişimcilerin desteklenmesini hedefliyor.

Otomasyon, dijital dönüşümü hızlandırma ve yazılım robotlarının yardımıyla çalışanlarını ve müşterilerini daha iyi destekleme ihtiyacı içinde olan işletmeler için kritik bir öneme sahiptir. Bu anlamda UiPath Otomasyon Ödülleri, küresel bir etkiye sahip olabilecek ve otomasyon çözümleri ekosisteminde devrim yaratabilecek yeni teknolojilerin ve ürünlerin belirlenmesine katkıda bulunuyor. Önceki iki yılda toplam 400'den fazla başvuruyla ilgi odağı olan bu yarışma, Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa’da bulunan girişimcilerin otomasyon projeleri geliştirerek, hem yetkinliklerini artırmayı hem de pazarda daha fazla karşılık bulmalarını hedefliyor.

Takımlar başvurularını şu iki kategori için gönderebilecekler:

Start-up Otomasyon Ödülü - uygulanabilir bir otomasyon ürünü geliştirmiş ve en fazla 1 milyon dolar finansman elde etmiş start-up şirketlerine açıktır. Kazanan şirket, bir defalık 50.000 euro nakit ödüle ek olarak, 12 ay boyunca UiPath uzmanları tarafından sağlanan mentorluk, teknoloji ve pazarlama desteği alacak.

Scale-up Otomasyon Ödülü - dört veya daha fazla kişiden oluşan bir ekibe sahip, fonksiyonel bir otomasyon teknolojisi geliştirmiş, en az üç ödeyen müşterisi olan ve 3 milyon dolardan fazla fon elde etmemiş erken aşamadaki şirketlere açıktır. Kazanan şirket, üst düzey yöneticilerden alacağı satış, pazarlama ve mentorluk desteğine ilave olarak teknolojilerini UiPath global müşterilerine sunma ve UiPath Immersion Lab’da gösterme fırsatına sahip olacak.

Başvurular 25 Mayıs - 1 Eylül tarihleri arasında yapılacak olup, finalistler bir jüri heyeti tarafından seçilecektir. Finalist şirketler, 20 Ekim 2021 tarihinde, Polonya'nın Wrocław kentindeki Wolves Summit’in ev sahipliği yapacağı Otomasyon Ödülleri finalinde jürinin önünde çözümlerini sunacaklar. Bu iki kategorinin kazananları canlı olarak ilan edilecektir. Yarışma, Orta ve Doğu Avrupa bölgesi (Arnavutluk, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Yunanistan, Macaristan, Letonya, Litvanya, Malta, Moldova, Polonya, Romanya, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, Ukrayna, Sırbistan, Karadağ) ve Türkiye'deki kurumsal yazılım otomasyonu start-up'ları ve erken aşamadaki otomasyon yazılımı şirketlerinin katılımına açıktır.

 

 

UiPath'in Stratejiden Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi Vargha Moayed'in ilgili açıklaması:

Genç şirketlerin gelişirken ve inovasyon yaparken yaşadıkları başarıları ve zorlukları biliyoruz. Yazılım otomasyonundaki hızlı inovasyon ivmesi ve teknolojinin dünyayı daha iyi bir yer haline getirme konusundaki muazzam ancak henüz kullanılmamış potansiyeli göz önüne alındığında, pazardaki yeni oyuncuların tam potansiyellerine ulaşmalarına ve küresel anlamda ölçeklenmelerine yardımcı olma konusunda büyük bir heyecan duyuyoruz.

 

2020 start-up ödülünü kazanan Neurolabs'ın Kurucu Ortağı ve CEO'su Paul Pop'un ilgili açıklaması:

UiPath Otomasyon Ödülünü kazanmak, otomasyon alanına girişimizi ve gelişimimizi hızlandırdı. Çeşitli UiPath ekiplerinin uygulamalı, uzman rehberliğine ek olarak, bu ödülü kazanmanın bize sağladığı tanınmışlık işimizi ileriye taşıdı ve bizim için yeni olan alanlarda yolumuzu bulmamıza yardımcı oldu.

2020 scale-up ödülünün sahibi Salesbook Pazarlama Müdürü Dariusz Nawojczyk'in ilgili açıklaması:

UiPath Otomasyon Ödülünü kazanmak bize, start-up fikrinizi değerlendirirken her riskin alınmaya değer olduğunu ve sıkı çalışmanın sonunda meyvesini vereceğini gösterdi. Bu yarışma, Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa'da yer alan ve bölgesinin ötesine geçmek isteyen şirketler için harika bir başlangıç noktasıdır. Herkesi UiPath Otomasyon Ödülleri 2021'e katılmaya davet ediyorum – bu yarışmanın fikirlerinizi, ürününüzü ve dayanıklılığınızı test etmek için harika bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

UiPath Hakkında

UiPath, şirketlerin otomasyon teknolojilerini kullanarak potansiyellerinin tamamını ortaya çıkarmak için Fully Automated Enterprise™ çözümünü sağlama vizyonu ile faaliyet gösteriyor. UiPath, şirketlerin dijital iş operasyonlarının en hızlı şekilde ölçeklendirilmesini sağlayan, lider Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) çözümünü, yeni yetenek ve teknolojilerle birleştirerek, uçtan uca otomasyon platformunu bütün kuruluşların kullanımına sunuyor.

- UiPath