Euro
7.29
Dolar
6.70
BIST 100
94,383.52
Altın
1,661.78

Tokyo Toyosu'da Su içinden Geçtiğiniz bir Müze olan teamLab Planets Şu anda Sonbahar için Bir Alan. Suyun Yüzeyinde Yüzen Sazan, Ziyaretçiler ile Çarpıştığında Sonbahar Yapraklarına Dönüşüyor.

Tokyo Toyosu'da Su içinden Geçtiğiniz bir Müze olan teamLab Planets Şu anda Sonbahar için Bir Alan. Suyun Yüzeyinde Yüzen Sazan, Ziyaretçiler ile Çarpıştığında Sonbahar Yapraklarına Dönüşüyor.

Ve sadece sınırlı bir süre için, Toyosu Pazarı'ndan doğrudan gönderilen balık kullanılarak yapılan popüler yiyecekler şimdi müştereken yönetilen yemek stantlarında sunuluyor.

TOKYO--(BUSINESS WIRE)-- Sanat kolektifi teamLab’in Tokyo Toyosu'da “su içinden geçtiğiniz müzesi”, teamLab Planets TOKYO DMM.com(bundan sonra, teamLab Planets) 1 Eylül'de başlayarak sınırlı bir süre için bir sonbahar alanına dönüşecek. Sonbahar yapraklarının ve krizantemin sadece 30 Kasım'a kadar önünüze serildiği bir sanat alanını deneyimleyin.

Sonbahar alanında dönüşüm, ziyaretçilerin su içinde çıplak ayakla yürüyebildikleri Dance of Koi and People - Infinity tarafından oluşturulan Drawing on the Water Surface (Su Yüzeyindeki Çizim) muazzam bir etkileşimli çalışma içinde gerçekleşiyor. Bu çalışma, mevsimlerle gerçek zamanlı olarak açan ve değişen çiçeklerle yıl içinde değişiklik gösteriyor. Sadece bu üç aylık dönemde, suyun sonsuz genişlikteki yüzeyinde yüzen koi balığı, müze ziyaretçileri ile çarpışınca sonbahar yapraklarına, krizantemlere ve diğer sonbahar çiçeklerine dönüşecektir.

Sanat Çalışması: https://www.teamlab.art/jp/ew/koi_and_people/
Artwork Video:
https://youtu.be/12reeWeMXwQ
teamLab Planets:
https://planets.teamlab.art

Yoğun talep nedeniyle, Ekim'de başlayacak sınırlı sürümde bir menü tekrar müzenin yemek standı Everything is in your hand'de (Herşey ellerinizde) sunulacak. Menü, doğrudan Toyosu Pazarı'ndan gönderilen en taze deniz ürünleri ve kabuklulardan yararlanıyor.

• Müzenin Konsepti: Vücudu Çevreleme

teamLab Planets, suyun içinden geçtiğiniz bir müzedir. Merkezinde 4 geniş sergi alanına ve 7 sanat eserine sahiptir. Sanat eserleri, sanat kolektifi teamLab'in “Vücudu Çevreleme” konseptine dayanmaktadır.

Muazzam Vücudu Çevreleme alanı, tüm vücudun sanatın içine çekildiği ve izleyici ile eser arasındaki sınırların belirsiz hale geldiği kurulumlar koleksiyonundan oluşmaktadır.

Ziyaretçiler müzeye çıplak ayakla girer ve diğer ziyaretçiler ile birlikte geniş kurulum alanlarının içine dalarlar.

• Müzenin açılışından bu yana yıllık bazda 1,25 milyonu aşan ziyaretçisiyle, teamLab Planets hem Picasso Müzesi hem de Dali Tiyatro-Müzesi'nden daha fazla ziyaretçiyi ağırlamıştır.

teamLab Planets'in 2018 Temmuz ayında açılışından bu yana bir yıl içinde, dünya genelinde 106 farklı ülkeden ve bölgeden 1,25 milyonu aşan ziyaretçi gelmiştir. Bu ziyaretçi sayısı dünyanın önde gelen üç tek sanatçılı müzesinden ikisinin sayısını aşıyor; Barselona'daki Picasso Müzesi yaklaşık olarak 950.000 ziyaretçi ve Figueres'teki Dali Tiyatro-Müzesi (yine İspanya'da) 1,1 milyon ziyaretçinin biraz üzerinde. (Bkz. not 1.) Yıllık 1,25 milyon ziyaretçinin, yaklaşık olarak yüzde 30'u Japonya dışındandır. (Bkz. not 2.) Bu ziyaretçilerin ana ülkelerine ait bir analiz müzenin Amerikalılar arasında ve sırasıyla Hong Konglular, Tayvanlılar, İngilizler ve Avustrulyalılar arasında en popüler olduğunu tespit etmiştir.

------------------------------

Not 1: THE ART NEWSPAPER ÖZEL RAPORU Sanatın En Popülerleri: 2018 Sergi ve müze ziyaretçi rakamları, The Art Newspaper. Sayı 311, Nisan 2019.
Not 2: Resmi teamLab Planets web sitesinde bilet satın alan verilerinden, 1 Mart ila 30 Haziran 2019 arasında araştırıldığı şekliyle

• teamLab Planets

Basın Seti: https://goo.gl/tQXMLm
Biletler ve diğer bilgiler için,
planets.teamlab.art adresindeki resmi web sitemize ve Instagram hesabımıza bakın.

• Müştereken Yönetilen Restoranlar

Bowl Steakhouse
teamLab Architects tarafından tasarlanan, doğayı restorana getiren açık bir planı kucaklayan bir restoran.
Daha fazla bilgi için
buraya bakın.

Everything is in your hand
Her şeyi tek elinizle alma konseptini vurgulayan orijinal tabaklarıyla, bu yemek stantı sadece tek elinizle içeceklerin ve atıştırmalıkların tadını çıkarmanızı sağlar.
Daha fazla bilgi için
buraya bakın.

PLANETS Co., Ltd.

teamLab Planets TOKYO ve ilişkili restoranlarda tesis operasyonlarına ilişkin yönetici tüzel kişilik.

teamLab

teamLab (kuruluş 2001), ortak amaçları sanat, bilim, teknoloji, tasarım ve doğal dünyanın birleşmesini incelemek olan, ultra teknologlardan oluşan disiplinler arası bir sanat kolektifidir. teamLab, sanat yoluyla, insanla doğa ve bireyle dünya arasındaki yeni bir ilişkiyi keşfetmeyi amaçlamaktadır. Tüm biyografik bilgiler için buraya tıklayın.

teamLab Pace Gallery tarafından temsil edilmektedir.

İletişim Bilgileri

Yohann Gainche
Halkla İlişkiler, PLANETS Co., Ltd.
E-posta:
pr-info@planets.art
Ek kapsam:
https://goo.gl/forms/fqn8DmGV8WWIntP53

Kaynak: PLANETS Co., Ltd

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52085122/en

 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.