Euro
9.47
Dolar
7.81
BIST 100
1,330.87
Altın
1,836.36

The Mary Kay Foundation, Üçlü Negatif Meme Kanseri Araştırmasını Desteklemek için Baylor Scott & White’a 100.000$ Bağış Yaptı

30 Ekim 2019 13:00 UTC

The Mary Kay Foundation, Üçlü Negatif Meme Kanseri Araştırmasını Desteklemek için Baylor Scott & White’a 100.000$ Bağış Yaptı

Meme kanserinin en agresif, tedavisi en zor türlerinden birini hedef alan, araştırmacı tarafından başlatılan araştırmayı desteklemek için bir bağış

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Kadınları etkileyen kanserleri ortadan kaldırma görevinde on yıldır lider durumunda olan The Mary Kay FoundationSM, TEXAS Onkoloji ve Baylor Üniversitesi Tıp Merkezi'nde, Celebrating Women Chair meme kanseri araştırmasında onkoloji uzmanı olan Dr. Joyce O’Shaughnessy tarafından yürütülen araştırmaya kaynak sağlamak için yakın zamanda Baylor Scott & White Dallas Vakfı'na 100.000$ bağışta bulundu. Dr. O’Shaughnessy'nin derin araştırma portföyü, üçlü negatif meme kanseri (ÜNMK) hücrelerinin artan hassasiyetine sebep olabilecek tetikleyicilerin ve bu hassasiyete bağlı olarak terapilerin verimliliği üzerine çalışmalarını içermektedir.

ÜNMK, hastalar için birkaç etkili seçeneği olan yüksek riskli bir meme kanseridir. ÜNMK genellikle, genç kadınları, Afrika kökenli Amerikalı kadınları ve BRCA1 genetik mutasyonuna sahip kadınları etkilemektedir. ÜNMK, meme kanserinin diğer alt türleri ile karşılaştırıldığında, erken evre hastalıklarında nüksetme durumu için daha kısa bir süre (3 yıl içinde) dahil olmak üzere daha kötü bir prognoz ve metastatik ortamda nüksetme ve ölüm arasında daha kısa bir süre (9 ile 12 ay arası) ile ilişkilendirilmiştir.

“The Mary Kay Foundation'da bizim misyonumuz dünya çapında kadınları etkileyen kanserleri yok etmektir; ve her yıl çığır açıcı araştırmalara ve Baylor Scott & White gibi organizasyonlara destek için milyon dolarlık yatırımlar yapıyoruz”, diye görüşlerini belirten Mary Kay Inc. Bilim Başkanı Dr. Lucy Gildea şöyle devam etti, “Dr. O’Shaughnessy'nin hayat kurtarması muhtemel araştırmasına destek olmaktan onur duyuyoruz ve araştırmayı takip etmeyi, araştırmanın sonuçlarının gelecekte ÜNMK hastalarının metastatik prognozunu nasıl etkileyebileceğini öğrenmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Dr. O’Shaughnessy, oldukça yüksek, karşılanmamış tıbbi ihtiyaç oranından ötürü, araştırmasını metastatik ÜNMK nüfusu üzerine yoğunlaştırmıştır. Dr. O’Shaughnessy, araştırma çabalarını gözetleyen, sağlık hizmeti sistemi için personel ve diğer klinik destekleri sağlayan ve ayrıca ÜNMK'yi inceleyen Araştırmacı Tarafından Başlatılan Çalışmaları tasarlamak ve geliştirmek için Baylor Scott & White Araştırma Enstitüsü ile çalışmıştır.

Dr. O’Shaughnessy: “Bu çalışmanın amacı, hastaların tedavilerine oldukça uzun süreli ve tam cevaplar almalarını sağlayabilecek yöntemler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve farklı tedavi stratejilerinin faydalarını ön gören ÜNMK'lerin moleküler karakteristiklerini belirlemektir”, diye görüşlerini belirtti. “Bu tür bir çalışma, metastatik hastalıklara sahip hastalar için mevcut olan seçenekleri genişletebilir ve ihtiyacı olan kişilere daha büyük umutlar aşılayabilir.”

Baylor Scott & White Dallas Vakfı Başkanı Rowland K. Robinson: “Teksas'daki en büyük, kar amacı gütmeyen, sağlık hizmeti sistemi olan Baylor Scott & White, hastaların adına, yenilikçi araştırmalarımıza devam etmek için The Mary Kay FoundationSM gibi organizasyonlardan cömert bağışlara güvenmektedir”, ifadesinde bulundu. “Dr. O’Shaughnessy'nin denemelerinden şu ana kadar umut verici sonuçlar gördük. Ayrıca, The Mary Kay Foundation'ın desteği ile, Dr. O’Shaughnessy'nin önemli çalışmalarının, metastatik üçlü negatif meme kanseri hastalarına daha iyi hizmet sunabilmek için daha fazla iç görü kazanmamıza yardım etmeye devam edeceğinden umutluyuz.”

The Mary Kay FoundationSM, yirmi yıldan fazla bir süredir, Amerika Birleşik Devletleri çapında kanser araştırma programları ve ilgili nedenlerinin yanı sıra, kadın sığınma evlerine ve aile içi şiddete karşı hizmet sağlayan kurumlar için 80 milyon dolardan fazla yardımda bulundu.

The Mary Kay FoundationHakkında

Mary Kay Ash'in, her yerdeki kadınların hayatlarını zenginleştirme hayalinin rehberliğinde, The Mary Kay FoundationSM, kadınlara yönelik kanserler için tedavi bulmak amacıyla büyük kanser araştırmaları ve kadınlara karşı aile içi şiddeti sonra erdirmek için bağış toplar ve dağıtır. The Mary Kay FoundationSM, 1996 yılından beri, iki türlü misyonu ile aynı çizgide bulunan organizasyonlara 80 milyon dolardan fazla katkıda bulunmuştur. Ek olarak, Vakıf, farkındalık girişimlerini, sosyal yardım programlarını destekler ve kadınların sağlıklarını ve güvenliklerini sağlamak için yasal savunuculuğunu yapar. Birlikte, dünyayı kadınlar için daha iyi bir yer haline getirebiliriz. Nasıl eğitim verileceği, savunuculuk yapılacağı, gönüllü olup bağış yapılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kadınları desteklemek ve güçlendirmek için hayat kurtarıcı çabaya katılmak için marykayfoundation.org adresini ziyaret edin, Facebook ve Instagram sayfamızda bizi bulun veya Twitter adresimizden bizi takip edin.

Businesswire.com adresinde kaynak sürümünü görüntüleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20191030005362/en/

İletişim Bilgileri

Mary Kay Inc. Kurumsal İletişim
marykay.com/newsroom
972.687.5332 veya 
media@mkcorp.comKaynak: The Mary Kay Foundation