The Mary Kay Foundation, Kanser Araştırması ve Aile İçi Şiddetten Sığınma Yardımları için $3,1 Milyon Dolar Yardımda Bulundu

31 Ekim 2019 12:50 UTC

The Mary Kay Foundation, Kanser Araştırması ve Aile İçi Şiddetten Sığınma Yardımları için $3,1 Milyon Dolar Yardımda Bulundu

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- The Mary Kay FoundationSM yakın zaman önce, ülke çapında, kanser araştırmaları ve aile içi şiddetten sığınma yardımları için 3 milyon dolardan fazla bağışta bulundu. The Mary Kay Foundation, kadınları etkileyen kanserleri yok etme amacı ile 1996 yılında kurulmuştur. Vakıf, 2000 yılında misyonu içerisine aile içi şiddeti ortadan kaldırmayı da dahil etti.

Porto Riko ve Virjin Adaları dahil olmak üzere, ülke çapında 100 aile içi şiddetten sığınma evine toplamda 2 milyon dolar olmak üzere her biri için 20.000 dolar bağışlanmıştır. Vakıf, kadın sığınma evlerinin hayat kurtarıcı çabasını finanse etmeyi görev edinmiş olup, yıllık sığınma yardım programı, acil durum sığınakları, geçici barınma, danışma ve yasal yardım dahil olmak üzere çok önemli ihtiyaçların finanse edilmesine yardımcı oldu. Tüm bu kaynaklar, kadınlar ve çocuklar, tacize yer olmayan yolculuklarında korunma ve huzur ararlarken onlara destek olmaktadır.

Aile içi şiddetten sığınma yardımı alanların büyük bir çoğunluğu, gerekli işletme giderleri için sınırsız fonları kullanırken, diğerleri tamirleri ve tesis tadilatlarını tamamlamakta veya sığınma evlerinin kendi ihtiyaçlarına ve hizmet sundukları kişilere bağlı olarak programlar ve kaynaklar eklemektedir. Örneğin, Heber Springs, Arkansas'da bulunan Margie's Haven House sığınma evi, yardımlarını, mağdur kişileri güvenli bir yere ulaştırmak için bir araç üzerine kullanmayı planlamaktadırlar. Illinois Decatur/Macon ve çevreleyen dört kasabada, Dove Inc. fonları, sığınma evlerine girişteki güvenliği artırmak için kullanılacaktır. Dış sığınak evi kapısı, cam elyaflı bir kapı ile değiştirilecek ve iç bölüme bir duvar ve resepsiyon alanına ek bir kapı daha eklenecektir.

Bağışta bulunulan 100 kurum aracılığıyla yaklaşık olarak 400.000 kadın ve aileleri, aile içi şiddet destek hizmetlerine ve ücretsiz kaynaklara erişim sağlayacaklar.

70'ten fazla başvuruyu inceledikten sonra, The Mary Kay Foundation Araştırma İnceleme Komitesi, ülke çapındaki 11 kanser araştırma enstitülerinin her birine 100.000 dolar olmak üzere toplamda $1,1 milyon dolar bağışta bulundu. Bu yılın bağış alanları aşağıdaki öncü araştırma enstitülerini içermektedir:

 • Albert Einstein Tıp Fakültesi
 • Case Western Reserve Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Georgetown Üniversitesi
 • Michigan Eyalet Üniversitesi
 • Kaliforniya Üniversitesi, San Francisco
 • Kansas Üniversitesi Tıp Merkezi
 • Notre Dame Üniversitesi
 • Utah Üniversitesi
 • Teksas Üniversitesi Güneybatı Tıp Merkezi
 • Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi
 • Weill Cornell Tıp Fakültesi

“The Mary Kay Foundation'da, kadınların yaşam koşullarını iyileştirmeye ve en iyi hayatlarını sürmelerine yardım etmeye inanıyoruz”, şeklinde görüşlerini ifade eden The Mary Kay Foundation Yönetim Kurulu Başkanı Michael Lunceford, sözlerine şöyle devam etti: “Vakfımız bunu iki önemli şekilde yapmayı amaçlıyor: kadınları etkileyen kanserleri ortadan kaldırma misyonumuzda, çığır açıcı araştırmaları fonlamak ve mağdurlara yardım edilebilmesi için ülke çapındaki aile içi şiddet sığınma evlerine kaynaklar sağlamak.”

Vakfın 2019 kanser araştırmaya yönelik bağışları birçok yenilikçi çalışmaları destekleyecektir. Case Western Reserve Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dr. Stefanie Avril, meme kanserini ortadan kaldırmak amacıyla vücudun bağışıklık sistemini kontrol altında tutmak için çığır açan bir araştırma yürütüyor. Georgetown Üniversitesi'nde, Yardımcı Doçent Dr. Cecil Han, yapılan bağışı, metabolik yolun değiştirilmesinin, yumurtalık kanser hücrelerinin erken evrede hızlı büyümesi ve gelişimine olan etkisi üzerine olan araştırması için kullanacak. Kansas Üniversitesi Tıp Merkezi'nde çalışan Dr. Priyanka Sharma, meme kanserinin en agresif bazı türleri için başarılı tedaviler bulma umuduyla, 15 yıllık deneyimini, Üçlü Negatif Meme Kanseri, Hedeflenen Yeni Etmenler, Meme Kanseri Genetiği ve Neoadjuvan Kemoterapi çalışmaları üzerine araştırma yapmak için kullanacak.

“Daha önceki yardımların meme, rahim, rahim ağzı ve yumurtalık kanseri çalışmalarında yenilikçi ve önemli gelişmelere yol açtığını gördük ve bu yılın yardım alan kurumlarının araştırma katkılarını görmekten dolayı heyecan duyuyoruz”, diye görüşlerini belirten Lunceford sözlerine şöyle devam etti: “Bu bilim insanlarının ve kurumların desteklenmeye devam edilmesi ile, her yerdeki kadınların hayatlarını daha iyi hale getirmeye devam ettiğimizi biliyoruz.”

The Mary Kay FoundationSM, yirmi yıldan fazla bir süredir, Amerika Birleşik Devletleri çapında kanser araştırma programları ve ilgili nedenlerinin yanı sıra, kadın sığınma evlerine ve aile içi şiddete karşı hizmet sağlayan kurumlar için 80 milyon dolardan fazla yardımda bulundu.

The Mary Kay FoundationHakkında

Mary Kay Ash'in, her yerdeki kadınların hayatlarını zenginleştirme hayalinin rehberliğinde, The Mary Kay FoundationSM, kadınlara yönelik kanserler için tedavi bulmak amacıyla büyük kanser araştırmaları ve kadınlara karşı aile içi şiddeti sona erdirmek için bağış toplar ve dağıtır. The Mary Kay FoundationSM, 1996 yılından beri, iki türlü misyonu ile aynı çizgide bulunan organizasyonlara 80 milyon dolardan fazla katkıda bulunmuştur. Ek olarak, Vakıf, farkındalık girişimlerini, sosyal yardım programlarını destekler ve kadınların sağlıklarını ve güvenliklerini sağlamak için yasal savunuculuğunu yapar. Birlikte, dünyayı kadınlar için daha iyi bir yer haline getirebiliriz. Nasıl eğitim verileceği, savunuculuk yapılacağı, gönüllü olup bağış yapılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kadınları desteklemek ve güçlendirmek üzere hayat kurtarıcı çabaya katılmak için marykayfoundation.org adresini ziyaret edin, Facebook ve Instagram sayfamızda bizi bulun veya Twitter adresimizden bizi takip edin.

businesswire.com adresinde kaynak sürümünü görüntüleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20191031005326/en/

İletişim Bilgileri

Mary Kay Inc. Kurumsal İletişim
marykay.com/newsroom
972.687.5332 veya media@mkcorp.com


Kaynak: The Mary Kay Foundation

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.