Euro
6.59
Dolar
5.80
BIST 100
95,421.05
Altın
1,423.09

Teijin, Boeing Ticari Uçakları İçin Tenax Karbon Fiber Termoplastik Ara Malzemesi Sağlayacak

31 Ocak 2019 02.31 UTC

Teijin, Boeing Ticari Uçakları İçin Tenax Karbon Fiber Termoplastik Ara Malzemesi Sağlayacak 

TOKYO--(BUSINESS WIRE)-- Teijin Limited bugün Tenax karbon fiber ve karbon fiber termoplastik önceden emprenye edilmiş tek yönlü bandı (Tenax TPUD)'nin Boeing tarafından kalifiye edildiğini ve kalifiye ürünler listesine kaydedildiğini duyurdu. Teijin, Boeing için birincil yapısal parça olarak ara ileri kompozit materyal olarak Tenax TPUD sağlayacak.

Teijin ve Boeing'in Haziran 2016'da bir Kalifikasyon Anlaşması imzalamasından bu yana, iki şirket birincil yapı parçaları için materyal kalifikasyon testleri ve karbon fiber güçlendirilmiş termoplastik (CFRTP) uygulama çalışması üzerinde çalışıyor. Tenax TPUD, termoplastik reçineyle üretilmiş bir karbon fiber termoplastik önceden emprenye edilmiş tek yönlü bir bant. Yüksek ısı, çarpma ve yorgunluk direnci sağlıyor ve kısaltılmış kalıp işlemi sayesinde üretim masraflarının azaltılmasını ve bileşen üretim verimliliğinin artırılmasını sağıyor. Teijin, önümüzdeki iki yıl içerisinde Boeing'e Tenax TPUD ticari gönderimlerini başlatmayı planlıyor.

Teijin, 2017-2019 dönemi için orta vadeli yönetim planındaki büyüme stratejilerinden biri olarak hava aracı faaliyetlerine odaklanıyor ve daha yüksek direnç ve daha yüksek gerilme katsayılarına sahip uygun maliyetli karbon fiberler, Tenax TPUD gibi ara materyaller, karbon fiber termoplastik konsolide laminat (Tenax TPCL), önceden emprenye edilmiş termoset ve buruşmayan kumaş gibi orta ila alt yönlü uygulamaların geliştirilmesine yoğun bir şekilde hız veriyor. Teijin ilerleyen dönemde hava aracı uygulamaları için önde gelen çözüm sağlayıcısı olarak karbon fiber ve ara materyal faaliyetlerini daha da güçlendirmeyi planlıyor ve yaklaşık olarak 2030 yılına dek bu alandaki yıllık satış hacmini 900 milyon USD’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Teijin Grubu Hakkında

Teijin (TOKYO:3401); çevresel değer, emniyet, güvenlik ve afetleri azaltma, demografik değişim ve artan sağlık bilinci alanlarında gelişmiş çözümler sunan, teknoloji odaklı küresel bir gruptur. Başlıca faaliyet alanları arasında aramid gibi yüksek performanslı fiberler, karbon fiberler ve kompozitler, sağlık hizmetleri, filmler, reçineler ve plastik işleme, polyester fiberler, ürün dönüştürme ve IT bulunmaktadır. Grubun dünya çapında 20’yi aşkın ülkede 170 civarı şirketi ve yaklaşık 19.000 çalışanı vardır. 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için, 835 milyar JPY (7,6 milyar USD) konsolide satış ve 986,2 milyar JPY (9 milyar USD) toplam aktif açıklamıştır. Lütfen www.teijin.com adresini ziyaret edin.

Fotoğraflar/Multimedya Galerisi Şu Adreste Mevcuttur: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=51932614&lang=en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Basın İletişim

Kurumsal İletişim Teijin Limited +81 3 3506 4055

pr@teijin.co.jp

Kaynak: Teijin Limited

Bu basın açıklamasını ve multimedyayı çevrimiçi olarak şu adresten görüntüleyebilirsiniz: http://www.businesswire.com/news/home/20190130005230/en