Dolar
13.44
Euro
15.33
Altın
1,819.31
ETH/USDT
3,162.50
BTC/USDT
41,810.00
BIST 100
2,085.76

Square, Inc. Adını Block olarak Değiştiriyor

Square, Inc. Adını Block olarak Değiştiriyor

Değişiklik, Satıcı işletmesi için geliştirilmiş olan Square markasını kurumsal tüzel kişilikten farklılaştırıyor

SAN FRANCISCO--(BUSINESS WIRE)-- Square, Inc. (NYSE: SQ) bugün adını Block olarak değiştirdiğini duyurdu. Block, bir kurumsal tüzel kişilik olarak şirketin adı olacak. Square adı satıcılar için entegre ticari çözümler ekosistemi, iş yazılımı ve bankacılık hizmetleri sağlayan şirketin Satıcı işletmesi ile eş anlamlı hale gelmiştir ve bu değişiklik, Satıcı işletmesinin tasarlandığı Square markasını sahiplenmesine olanak sağlamaktadır.

Block’a değişiklik, şirketin büyümesini onaylamaktadır. 2009’da başlangıcından bu yana, şirket işletmeler olarak Cash App, TIDAL ve TBD54566975’i bünyesine katmıştır ve ad değişikliği ilave büyüme için alan açmaktadır. Block, ekonomik güçlendirme amacıyla birleştirilen pek çok işletmenin ana ekosistemidir ve pek çok insana–bireye, sanatçıya, hayrana, geliştiriciye ve satıcıya hizmet vermektedir.

“Satıcı işletmemiz için ait olduğu yer olan Square markasını geliştirdik,” diyor Block ortak kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey ve ekliyor. “Block yeni bir ad, ancak ekonomik güçlendirme amacı hâlen aynı. Ne kadar büyürsek veya değişirsek değişelim, ekonomiye erişimi artırmaya yardımcı olacak araçları geliştirmeye devam edeceğiz.”

Adın Block olarak değiştirilmesi, kurumsal kimliği işletmelerden veya bina bloklarından ayırt ediyor. Kurumsal değişiklik olmayacak ve Square, Cash App, TIDAL ve TBD54566975 ilgili markalarını korumaya devam edecekler. Danışmanlık, Çalışan ve Finans gibi ekipleri içeren temel bir iş gücü, kurumsal düzeyde ekosistemi yönlendirmeye yardımcı olmaya devam edecek. Ad değişikliğinin bir sonucu olarak, Bitcoin’in geliştirilmesine adanmış şirketin ayrı bir girişimi olarak Square Crypto adını Spiral olarak değiştirecek.

Ad, şirket için pek çok ilişkili anlama sahip – bina blokları, komşu bloklar ve yerel işletmeleri, müzik dolu blok partilerinde bir araya gelen topluluklar, bir blokzincir, kodun bir bölümü ve aşılacak engeller.

Square, Inc.’ye bu basın açıklamasında “Block” olarak atıfta bulunulmuştur. Yasal “Square, Inc.” adının yasal olarak “Block, Inc.”ye tüm yürürlükte yasal gereklilikler karşılandıktan sonra 10 Aralık 2021’de değiştirilmesi beklenmektedir. Şirketin NYSE borsa işareti “SQ” şu anda değiştirilmeyecektir. Gelecekteki herhangi bir değişiklik, genel olarak açıklanacaktır. Mevcut hissedarların hiçbir işlem yapması gerekmemektedir. Şirketin A sınıfı adi hissesi NYSE’de listelenmeye devam edecek ve CUSIP değişmeyecektir.

Daha fazla bilgi için, lütfen www.block.xyz adresini ziyaret edin veya şirket haberlerini @blocks ve @blockIR yoluyla takip edin. Medya varlıkları için, www.block.xyz/mediakit adresine gidin. Block yatırımcı ilişkileri web sitesinin yanı sıra Twitter @blocks ve @blockIR hesaplarını önemli kamuya açık olmayan bilgileri açıklama ve FD Yönetmeliği altında açıklama yükümlülüklerimize uyma aracı olarak kullanmayı tasarlıyoruz.

Block Hakkında

Block (NYSE: SQ) finansal hizmetlere odaklanan küresel bir teknoloji şirketidir. Square, Cash App, Spiral, TIDAL, ve TBD54566975 ile birlikte, insanların ekonomiye erişmelerine yardımcı olmak için araçlar geliştiririz. Square entegre ticari çözümler, iş yazılımı ve bankacılık hizmetleri ekosistemiyle satıcıların işletmelerini yürütmelerine ve büyütmelerine yardımcı olur. Cash App ile herkes paralarını kolaylıkla gönderebilir, harcayabilir veya hisselere ya da Bitcoin’e yatırabilir. Spiral (eski Square Crypto) ücretsiz açık kaynak Bitcoin projelerini geliştirir ve finanse eder. Sanatçılar, girişimciler olarak başarılı olmalarına yardımcı olmak ve hayranları ile daha derin bağlantı kurmak için TIDAL’ı kullanırlar. TBD54566975 bir kuruma gitmeye gerek kalmadan Bitcoin ve diğer blokzincir teknolojilerine erişimi kolaylaştırmak için açık bir geliştirici platformunu geliştirmektedir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52543725/en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim Bilgileri

Medya İletişimi: press@block.xyz Yatırımcı İlişkileri İletişimi: ir@block.xyz

 

Kaynak: Block, Inc.

 

 

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.