Spotify Yönetim Kurulu'na Yeni Katılımı Duyuruyor

Spotify Yönetim Kurulu'na Yeni Katılımı Duyuruyor

NEW YORK--(BUSINESS WIRE)-- Spotify (NYSE: SPOT) bugün Mona Sutphen’ın hissedar onayına tâbi olarak Nisan 2021’de Yönetim Kurulu'na katılacağını duyurdu. Sutphen bir özel sermaye danışmanı ve çok sayıda yeni teknoloji şirketi için kurucu ve danışmandır ve Obama Yönetimi sırasında kıdemli Beyaz Saray çalışanı olarak görev yapmıştır.

Mona uluslararası ve ABD yerel politikası, teknoloji, makroekonomi ve ticaret, insan hakları konusunda liderlere danışmanlık yaparak özel ve kamu sektöründe bir kariyer edinmiştir… ve bu, buzdağının sadece görünen kısmıdır, diyor Spotify Kurucusu, CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Daniel Ek ve ekliyor. Mona, dünya genelinde bu olağanüstü değişim zamanında stratejimizi ileriye taşımaya odaklanırken, kurulumuza yeni ve son derece değerli bir bakış açısı getirecek.

Spotify Yönetim Kuruluna katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum, diyor Sutphen ve ekliyor. Spotify içerik ortamını küresel ölçekte dönüştürerek ses sektöründe devrimci bir kuvvet ve etkili bir yenilikçidir. Devam eden gelişim ve genişlemesinin bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum.

Sutphen şu anda Chicago’da yerleşik bir özel sermaye şirketi olan Vistria Group’ta Kıdemli Danışman olarak görev yapıyor ve çok sayıda yeni teknoloji şirketinin girişim danışmanı ve ortak kurucusu. Daha önce, ABD, Çin ve Avrupada teknoloji platformu düzenlemesi, pazara giriş stratejileri ve siyasi dinamikler ve düzenleyici riskler dâhil olmak üzere geniş bir sektör yelpazesinde ortaya çıkan riskler ve fırsatlar hakkında önde gelen küresel kurumsal şirketlere danışmanlık veren şirketin ABD uygulamalarını yönettiği Macro Advisory Partners (MAP) bünyesinde bir ortaktı. Bundan önce, Sutphen, sermaye piyasalarını etkileyen siyasi risk değerlendirmesine ilişkin yeni araçlar geliştirdiği UBS AG’de yönetici direktör olarak çalışıyordu.

2009 ilâ 2011 arasında, Başkan Barack Obama için Siyaset konusunda Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Yardımcısı olarak görev yaptı ve teknoloji politikası dâhil olmak üzere yönetim politikası ve düzenleyici gündeme katkılarda bulundu ve 2013 ilâ 2016 arasında Başkan'ın İstihbarat Danışma Kurulu’nda görev aldı Sutphen, Pattern Energy Bağımsız Direktörü ve Putnam Mutual Funds’ta Mütevelli Kurulu Üyesidir. Bununla birlikte, Dış İlişkiler Kurulu üyesi olup, Uluslarararası Kurtarma Komitesi ve Human Rights First Kurulları’nda görev yapmaktadır ve Mount Holyoke College Mütevelli Heyeti üyesidir.

Atama, Spotifyın 21 Nisan 2021’de Yıllık Genel Toplantısı'nda hissedar onayına tâbidir.

Spotify Technology S.A. Hakkında

Spotify 345 milyonu aşkın Aylık Aktif Kullanıcısından ve 155 milyon Premium Abonesinden oluşan bir topluluğa sahip dünyanın en popüler ses akışı abonelik hizmetidir. 93 pazardaki varlığıyla ve 2,2 milyonu podcast kaydı olmak üzere 70 milyonu aşkın parçasıyla, insanların müziğe ve podcast kayıtlarına erişme ve keyfini çıkarma tarzında dönüşüm yaratmıştır.

İletişim Bilgileri

Yatırımcı İlişkileri: Bryan Goldberg ir@spotify.com investors.spotify.com

Halkla İlişkiler: Dustee Jenkins press@spotify.com

Kaynak: Spotify Technology S.A.

Multimedya

  Fotoğraf

Mona Sutphen (Fotoğraf: Business Wire)