Dolar
13.56
Euro
15.37
Altın
1,777.66
ETH/USDT
4,750.30
BTC/USDT
57,378.00
BIST 100
1,809.65

Slate Asset Management, Avusturya ve Slovakya'da Yaklaşık 90.0 Milyon Euro'luk Temel Gayrimenkul Portföyü Satın Alımı ile Avrupa'daki Genişlemesine Devam Ediyor

Slate Asset Management, Avusturya ve Slovakya'da Yaklaşık 90.0 Milyon Euro'luk Temel Gayrimenkul Portföyü Satın Alımı ile Avrupa'daki Genişlemesine Devam Ediyor

LONDRA & FRANKFURT, Almanya--(BUSINESS WIRE)-- Gayrimenkule odaklanan küresel bir alternatif yatırım platformu olan Slate Asset Management ("Slate"), bugün Avusturya ve Slovakya'da bulunan temel gayrimenkul varlıklarından oluşan bir portföyün yaklaşık 90 milyon € karşılığında satın alındığını duyurdu. Satın alma, Slate'in Avrupa platformunu iki yeni, merkezi ve hızlı büyüyen pazara genişletiyor ve firmanın yüksek kaliteli temel gayrimenkul varlıklarına maruz kalmasını daha da artırıyor.

Portföy, tamamı Avrupa'nın en büyük DIY operatörlerinden biri ve Avusturya ve Almanya'da bir pazar lideri olan OBI'ye uzun vadeli kiralamalarla kiralanan dokuz tek kiracılı varlıkta yaklaşık 66.000 metrekareden oluşuyor. OBI mağazalarının altısı, toplu taşıma araçlarına ve birkaç büyük yerleşim alanına yürüme mesafesinde merkezi bir konuma sahip olan Viyana'daki OBI Avusturya genel merkezi de dahil olmak üzere, Avusturya genelinde coğrafi olarak dağılmıştır. Slovakya'daki üç varlık, daha büyük Slovakya şehirlerinde iyi konumlanmış, uzun süreli kiralanmış, yüksek kaliteli mülklerdir.

Satın alma, Slate'in Avrupa'daki temel gayrimenkul sektöründeki başarılı geçmişini daha da geliştiriyor. Temel gayrimenkulün, esnek gelir akışları ve güçlü yatırım temelleri ile savunma amaçlı bir varlık sınıfı olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle donanım ve kendin yap sektörü, son yıllardaki güçlü performanstan yararlandı ve mağazaların büyük ölçüde faaliyette kalmasıyla birlikte pandemi boyunca dayanıklılığını kanıtladı.

Slate Asset Management Kurucu Ortağı Brady Welch, “Hızla büyüyen iki Avrupa pazarında bizim için bir dayanak oluşturan, istikrarlı, gelir getiren bir başka temel gayrimenkul portföyü edinmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi ve ekledi: “OBI, sürekli olarak güçlü performansıyla Avrupa Kendin Yap işlemlerinin temelini oluşturuyor. Bu işlem, yalnızca gereklilik temelli ve son derece savunmacı olduğu kanıtlanmış bir pazar kategorisine maruz kalmamızı artırmakla kalmıyor, aynı zamanda Avrupa'nın önde gelen temel mal sağlayıcılarından oluşan çeşitlendirilmiş bir grupla ilişki ağımızı daha da genişletiyor.”

Schoenherr Hukuk Bürosu, Drees&Sommer, Gleeds ve KPMG, Ocak 2022'de tamamlanması beklenen bu işlem hakkında Slate'e danışmanlık yaptı.

Slate Asset Management Hakkında

Slate Asset Management, gayrimenkul odaklı küresel bir alternatif yatırım platformudur. Yatırımcılarımız ve ortaklarımız için uzun vadeli değer yaratma hedefiyle temel değerlere odaklanıyoruz. Slate'in platformu, fırsatçı, katma değer, temel artı ve borç yatırımları dahil olmak üzere bir dizi yatırım stratejisini kapsar. Çok çeşitli cazip yatırım fırsatları yaratmamıza ve yürütmemize olanak tanıyan istisnai insanlar ve esnek sermaye tarafından destekleniyoruz. Daha fazla öğrenmek için ziyaret edin slateam.com

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim

Slate Asset Management Karolina Kmiecik Karolina@slateam.com

 

Kaynak: Slate Asset Management

 

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.