Dolar
13.56
Euro
15.37
Altın
1,779.14
ETH/USDT
4,738.30
BTC/USDT
57,261.00
BIST 100
1,809.65

Slate Asset Management Avrupa'daki 100 Milyon Euro’dan Fazla Market Portföyü Satın Alımı ile Büyümeye Devam Ediyor

Slate Asset Management Avrupa'daki 100 Milyon Euro’dan Fazla Market Portföyü Satın Alımı ile Büyümeye Devam Ediyor

LONDRA & FRANKFURT, Almanya--(BUSINESS WIRE)-- Gayrimenkule odaklanan küresel bir alternatif yatırım platformu olan Slate Asset Management ("Slate") bugün Almanya'da 100 milyon €'nun üzerinde bir market gayrimenkul varlıkları portföyü satın aldığını duyurdu. Satın alma, Slate'in Avrupa'daki platformunu daha da ölçeklendiriyor ve firmanın bölgedeki yüksek kaliteli temel gayrimenkul varlıklarına maruz kalmasını artırıyor.

Slate, portföyü KRE//GROUP'tan piyasa dışı bir işlemle yenileme maliyetinde cazip bir indirimle satın aldı. Portföy, Berlin, Hannover, Köln ve Hamburg dahil olmak üzere gelecekteki ciro büyümesi için yüksek potansiyele sahip Almanya'nın daha büyük metropol alanları ve çevresinde stratejik olarak dağıtılan 30 mülkten oluşmaktadır.

Portföyün ana kiracıları, küresel olarak en büyük temel mal distribütörlerinden bazılarıdır: Edeka Group, Rewe Group ve Lidl. Portföy gelirinin %93'ü temel, A sınıfı kiracılar tarafından yaratıldığından, varlıklar dayanıklı, uzun vadeli nakit akışı sağlayacak şekilde iyi konumlandırılmıştır.

Slate Asset Management Kurucu Ortağı Brady Welch, “Market portföyünü piyasa dışı bir işlemde tedarik etme ve edinme yeteneğimiz, Almanya'da kurduğumuz güçlü geçmiş sicili ve ilişkiler ağını yansıtıyor” dedi ve şöyle devam etti: "Bu mülkleri yeni verimlilik, modernlik ve performans standartlarına yükseltmek ve yatırımcılarımız, kiracılarımız ve çevredeki topluluklar için değer yaratmak için adım atıp uygulamalı varlık yönetimi yaklaşımımızı uygulamak için bir fırsat olarak görüyoruz."

Slate, 2016'dan bu yana, temel ürün ve hizmetlerin son tüketicilere dağıtımında kritik bir rol oynayan, Avrupa genelinde çeşitlendirilmiş market ve temel gayrimenkul varlıkları portföylerini yönetti ve bunlara yatırım yaptı. Bu portföy, Slate'in 2021'in ikinci yarısında Almanya'daki üçüncü satın alımıdır. Firma, bu yılın üçüncü çeyreğinde dokuz toplu market ve temel gayrimenkul varlıklarına sahip iki ek portföy satın aldı.

İşlemin 2022'nin başlarında tamamlanması bekleniyor.

Slate Asset Management Hakkında

Slate Asset Management, gayrimenkul odaklı küresel bir alternatif yatırım platformudur. Yatırımcılarımız ve ortaklarımız için uzun vadeli değer yaratma hedefiyle temel değerlere odaklanıyoruz. Slate'in platformu, fırsatçı, katma değer, temel artı ve borç yatırımları dahil olmak üzere bir dizi yatırım stratejisini kapsar. Çok çeşitli cazip yatırım fırsatları yaratmamıza ve yürütmemize olanak tanıyan istisnai insanlar ve esnek sermaye tarafından destekleniyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için ziyaret edin slateam.com

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim

Medya Slate Asset Management Karolina Kmiecik Karolina@slateam.com

 

Kaynak: Slate Asset Management

 

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.