Euro
7.17
Dolar
6.45
BIST 100
88,322.86
Altın
1,626.70

Radisys Dünyanın AI Tarafından İşletilen İlk Video Robotu Olan Engage Video Assistant’ı Tanıttı

Radisys Dünyanın AI Tarafından İşletilen İlk Video Robotu Olan Engage Video Assistant’ı Tanıttı

E-ticaret, tüketici marka etkileşimi ve müşteri hizmeti için özgün sayısal kullanıcı deneyimi sağlıyor

HILLSBORO, Ore.--(BUSINESS WIRE)-- Açık telekom çözümlerinde küresel bir lider olan Radisys® Corporation bugün, dijital müşteri etkileşimleri için dünyanın yapay zeka (AI) tarafından işletilen uygulama gerektirmeyen ilk üçü bir arada (video, ses, yazı) robotu olan Radisys Engage Video Assistant (EVA)’ın küresel şekilde temin edilebileceğini açıkladı. EVA, otomasyon maliyetinde tasarruflar sayesinde müşteri kazanma, elde tutma ve memnuniyet sağlayan daha büyük bir kişiselleştirme getirerek müşteri deneyimini önemli ölçüde arttırmak üzere müşteri desteği, satış ve pazarlama ekiplerine güç kazandırıyor.

Müşteriler, satış uzmanları, konu uzmanları, marka elçileri, marka nüfuz sahipleri ve müşteri hizmeti temsilcileri ile görsel şekilde etkileşimde bulunmak için EVA’ya erişebiliyor – kolayca, LTE (ViLTE) üzerinden Video yeteneğine sahip 4G/LTE veya 5G akıllı telefon kullanarak normal bir müşteri desteği numarasını arayarak veya indirme işlemi gerekmeden bir web sitesinde bir bağlantıya tıklayarak. EVA ayrıca mobil uygulamalar ile bütünleştirilebiliyor. EVA’nın güçlü yapay zekası tutarlı ve sorunsuz bir müşteri deneyimi ve en yüksek maliyet verimliliğine sahip canlı temsilci kullanımı sağlamak üzere müşterinin niyetini belirliyor ve doğru bilgileri sağlıyor ve gerekli olduğu zaman robot etkileşiminin canlı temsilcilere aktarılmasına destek sağlıyor.

EVA bir beyaz etiket çözümü olarak hizmet tedarikçilerine gerek ağ içinde gerek buluttan erişilir şekilde esnek yerleştirme seçenekleri olan bir platform sağlıyor. Arama merkezleri, SMB’ler ve büyük işletme müşterileri için Video Arama Hizmet Olarak Robot (Video Call Bot-as-a-Service) sağlayarak yeni gelir akışlarına olanak veriyor ve etkileşimleri – nasıl yapılır etkileşimleri veya çok gelişmiş sorun giderme gibi – otomatikleştirerek yalnızca ses veya yazı robotları ile yeterli hizmet verilemeyen iletişim merkezlerinin maliyetlerini düşürebiliyor.

Temel Bilgiler

  • Günümüzün teknolojileri self servis müşteri etkileşimi yaratarak dijital müşteri deneyimini kontrol edebilen ve geliştirebilen araçlar sağlamaktadır. Ama sohbet robotları, ses yetenekli dijital yardımcılar ve diğer benzer otomasyon teknolojileri şirketlere maliyet verimliliğine sahip bir ölçeklendirme olanağı ve çeviklik sağlamasına rağmen tatminkar müşteri deneyimi için gerek duyulan insan dokunuşundan yoksundur.
  • Engage Video Assistant uygulaması hizmet tedarikçilerine, arama merkezlerine ve şirketlerine şunları yapma olanağı vermektedir:
  • Mevcut aramaları ve etkileşimli mobil veya ses uygulamalarını gerçek bir görsel marka karakterini koruyarak insancıllaştırmak.
  • Yeni ürün lansmanları veya yaygın müşteri desteği konuları için videolu SSS yaratmak.
  • Mevcut robotları ve zahmet verici etkileşimli ses yanıtı (IVR) çözümlerini iyileştirmek.
  • Kişiselleştirilmiş müşteri etkileşimleri sayesinde nüfuz sahiplerini ve marka elçilerini görülmemiş düzeylerde ölçeklendirmek.
  • Kişiselleştirilmiş video etkileşimleri ile müşteriler ile kendi seçtikleri zamanda – gündüz veya gece, hafta içi veya tatil – etkileşimde bulunmak.
  • Engage Video Assistant, Hindistan’da 370 milyon aboneye hizmet veren ve müşteri hizmetlerinin geliştirilmesi, müşteri desteği maliyetinin düşürülmesi ve temsilci üretkenliğinin arttırılması için şirket müşterilerine yardımcı olan dünyanın en büyük VoLTE hizmet tedarikçisi olan Reliance Jio tarafından konuşlandırıldı.

Bağımsız danışman ve TADHack ve TADHack Summit kurucusu olan Alan Quayle, “Radisys’in uygulama gerektirmeyen arama deneyimi şirketler ve hizmet tedarikçileri için müşterilerine görülmemiş bir arama-içi deneyim sağlama olanağı vermektedir,” dedi. “Bunun entegrasyon kolaylığı müşteri desteği maliyetlerini azaltmaktadır; ve kişisel bir dokunuş ile müşterilerin istedikleri şeyi daha çabuk elde etmesine yardımcı olarak üretkenliği geliştirmektedir.”

Radisys iletişim çözümleri başkan yardımcısı Al Balasco, “Video, daha büyük bir çekicilik yaratmak, bağlantıya tıklama sayısını arttırmak ve bağlantıları müşteriler haline dönüştürmek için kanıtlanmış bir yoldur,” dedi. “Engage Video Assistant, herhangi bir yerde herhangi bir zamanda şirketten şirkete ve şirketten müşteriye müşteri etkileşimleri için yaygın ve özelleştirilebilen marka ve müşteri erişimi sağlamak için videoyu, sesi ve yazıyı sorunsuz şekilde birleştiren ilk dijital etkileşim robotu uygulamasıdır.”

Radisys Hakkında

Radisys açık telekom çözümleri ve hizmetleri alanında küresel bir liderdir. Onun bölümlere ayrılmış platformları ve bütünleştirme hizmetleri açık yazılım ve donanım ile birlikte açık referans mimarilerden ve standartlardan yararlanmakta ve böylece hizmet tedarikçilerinin açık dijital dönüşüm gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Radisys, dijital son noktalar, bölümlere ayrılmış ve açık erişim ve temel çözümlerden muazzam sayısal uygulamalar ve etkileşim platformlarına kadar baştan sona bir çözüm portföyü sağlamaktadır. Onun dünya kalitesinde ve deneyimli ağ hizmeti kuruluşları hizmet tedarikçilerine optimum toplam sahip olma maliyeti ile son derece ölçeklendirilebilir ve yüksek performanslı ağlar oluşturmakta yardım etmek için tam ömür döngüsüne sahip hizmetler sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için www.Radisys.com adresini ziyaret edin.

Radisys®, Radisys’in tescilli bir ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52190634/en

İletişim Bilgileri

Nereus for Radisys
Lori Mesecke, +1-503-459-9150
lmesecke@nereus-worldwide.com

 

Kaynak: Radisys