Euro
7.33
Dolar
6.74
BIST 100
94,383.52
Altın
1,661.32

Personalis Inc. Invectys ile Klinik Araştırma için Kapsamlı Tümör İmmünojenik Profil Çıkarmayı Sağlamak için Araştırma Anlaşması Yapıyor

Personalis Inc. Invectys ile Klinik Araştırma için Kapsamlı Tümör İmmünojenik Profil Çıkarmayı Sağlamak için Araştırma Anlaşması Yapıyor

MENLO PARK, Calif. & PARİS--(BUSINESS WIRE)-- Kanser için gelişmiş genomik alanında lider olan Personalis Inc. (Nasdaq: PSNL), bugün kanserleri tedavi etmek için yenilikçi immünoterapi yaklaşımlarının geliştirilmesine odaklanan bir biyofarmasötik şirketi olan Invectys ile bir araştırma anlaşması yaptığını duyurdu. Anlaşmanın koşulları dahilinde, Personalis monoterapi veya ibrutinib ile kombinasyon halinde değiştirilmiş bir insan temoraz ters transkriptaz (hTERT) proteini kodlayan DNA plazmid olan INVAC-1 etkililiğinin değerlendirildiği bir Faz II klinik çalışmaya kaydolan kronik lenfositik lösemi (CLL) hastalarında biyobelirteç keşfini kolaylaştırmak için kapsamlı tümör immünogenomik kabiliyetlerini sağlayacaktır.

“Personalis yenilikçi ve kapsamlı kanser immünogenomik uzmanlığıyla tanınıyor ve onlarla birlikte önde gelen kanser aşısı adayı INVAC-1'e yanıt verenlerde ve yanıt vermeyenlerde biyobelirteç imzalarını değerlendirmek için iş birliği yapmaktan dolayı mutluyuz” diyor, Invectys CEO'su Pierre Langlade Demoyen ve ekliyor. “INVAC-1 çeşitli katı ve hematolojik kanser tiplerinin tedavisi için kombinasyon tedavisi yaklaşımlarına ait önemli bir bileşen haline gelme potansiyeline sahiptir. Personalis ile çalışmamız, hangi hastaların bu yeni tedavi rejimlerine olumlu biçimde en yüksek yanıt verme ihtimaline sahip olduklarını belirlemeye yardımcı olacaktır”.

Invectys şimdi iki hasta grubu içeren bu Faz II, açık etiketli, tek kollu çalışmaya CLL hastalarını kaydediyor: Monoterapi olarak INVAC-1 alan 45 hasta ve bir Bruton Tirosin Kinaz inhibitörü olan ibrutinib ile kombinasyon halinde INVAC-1 alan ek 45 hasta. Çalışmanın birincil hedefi, her iki grupta minimal artık hastalık negativitesi elde etmektir. Araştırma, Teksas Houston'da MD Anderson Cancer Center'da yürütülmektedir. Daha fazla bilgi için, lütfen clinicaltrials.gov tanımlayıcısı NCT03265717'ye bakınız.

“Invectys yeni, sonraki nesil immünoterapilere ait heyecan verici bir hazırlık programı geliştirmiştir ve öncü programlarını desteklemeye yardımcı olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz” diyor, Personalis CEO'su John West ve ekliyor. “Katı tümör endikasyonları için kapsamlı tümör immünogenomik profil çıkarma ve biyobelirteç keşfinde bir lider olarak yerimizi sağlamlaştırdıktan sonra, hematolojik kanser tiplerinde biyobelirteç değerlendirmesi için kabiliyetlerimizi artan bir biçimde kullandığımızı gördük. Bu, yeni lansmanı yapılan, evrensel kanser immünogenomik platformumuz ImmunoID NeXT™ için müşterilerimize tanıtım yapmaya ve katılım sağlamaya devam ederken iyiye işaret ediyor.”

Personalis Inc. Hakkında

Personalis Inc. her bir hastanın kanser ve immün yanıtı hakkında daha kapsamlı moleküler veriyi sağlayarak sonraki nesil tedavilerin gelişimini dönüştüren, giderek büyüyen bir kanser genomik şirketidir. Şirketin NeXT™ Platformu biyofarmasötik müşterilerine tek doku örneğinden yaklaşık olarak 20.000 gen ile birlikte bağışıklık sistemi hakkında bilgi sağlayarak kanserin karmaşık ve gelişen yapısının anlaşılmasına adapte olacak şekilde tasarlanmıştır. Personalis Klinik Laboratuvarı, GxP uyumlu olmanın yanı sıra CLIA’88-onaylıdır ve CAP tarafından akredite edilmiştir. Daha fazla bilgi için, lütfen www.personalis.com adresini ziyaret ediniz ve Personalis'i Twitter üzerinden takip ediniz (@PersonalisInc).

Invectys Hakkında

2010 yılında Paris'te Pasteur Institute'ta kurulan Invectys SA yenilikçi immüno-onkoloji tedavilerinin geliştirilmesine odaklanmış bir biyofarmasötik şirketidir. Invectys 38 milyon € bağış toplamıştır. Şirket düşük maliyetli, uygulanması kolay kanser tedavilerini tek başına veya immün kontrol noktası antikorları gibi diğer tedaviler ile kombinasyon halinde sağlamak için geniş bir satış kanalı geliştirmiştir. Invectys ürünleri, kanser hastalarını gönüllü olarak kaydetmeyi ve doğal antitümör etkililiğini yenilemeyi hedeflemektedir.

İleriye Dönük Beyanlar

Bu basın bülteni ve 1933 yılı Menkul Kıymetler Borsa Kanunu Bölüm 27A ve 1934 yılı Menkul Kıymetler Borsa Kanunu Bölüm 21E uyarınca "ileriye dönük beyanlar" içermektedir veya bunları ifade edebilir. Örneğin, ileriye dönük beyanlar katı ve hematolojik kanser türleri için bir tedavi olarak INVAC-1'in geliştirilmesine ve ImmunoID NeXT™'in kullanımı ile kabulüne ilişkin beyanları içermektedir. Bu ileriye dönük beyanlar, Personalis'in Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu (SEC) başvurularında belirttikleri dahil olmak üzere, Form 10-Q'da Şirket en yakın tarihli periyodik raporlarına ait “Risk Etkenleri” ve “Yönetim Görüşmesi ve Operasyonların Finansal Durumu ve Sonuçlarına dair Analiz” bölümlerinde ve müteakip başvurular ile bunlara atfen dahil edilen belgelerdekiler dahil olmak üzere risklere ve belirsizliklere tâbidir. Kanunen aksinin zorunlu kılınması haricinde, Personalis sadece bugünün tarihi itibarıyla yeni bilgiye, gelecekteki olaylara veya şartlara dair bir sonucu aktaran ileriye dönük beyanları güncelleme veya revize etme niyetini veya yükümlülüğünü reddetmektedir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Personalis Yatırım İlişkileri ile İletişim:
Caroline Corner
investors@personalis.com
www.westwicke.com
415-202-5678

Personalis için Medya İletişim:
Jennifer Havlek
pr@personalis.com
www.personalis.com
650-752-1300

Invectys için Medya İletişim:
Gilles Petitot
gilles.petitot@acorelis.com
www.invectys.com
+33-620-276-594

 

Kaynak: Personalis, Inc.