Ormendes SA - COVID-19'da Yayınlanan İlk Klinik Deneme, Ciddi Durumdaki Hastalarda Canlı Biyoterapötik Adayın Rolünü Ortaya Çıkarıyor

Ormendes SA - COVID-19'da Yayınlanan İlk Klinik Deneme, Ciddi Durumdaki Hastalarda Canlı Biyoterapötik Adayın Rolünü Ortaya Çıkarıyor 

İtalyan klinik çalışma, hastanede yatan COVID19 hastalarında, canlı bakteri suşlarının ishali azalttığını ve semptomların ilerlemesini engellediğini bulmuştur. 

LAUSANNE, İsviçre --(BUSINESS WIRE)-- Ormendes SA, sonuçları Frontiers in Medicine'de yayınlanan standart bakımın yanı sıra Covid-19 hastalarını desteklemek için bir klinik çalışmada probiyotik formülasyonlarından birinin kullanıldığını duyurmaktan gurur duymaktadır. 

Pnömoni ve gastrointestinal semptomların COVID-19 hastalığının baskın klinik belirtileri olduğu gerçeği, her iki organın da SARS CoV-2 virüsünün hücrelere girebildiği ACE2 reseptörünü kullanıyor olmasıyla açıklanabilir. ACE2 reseptörlerinin bol miktarda bulunduğu bağırsakta, koronavirüs hızla çoğalabilir. Bu nedenle, yenilikçi bir bakteri suşları karışımı (Sivomixx®800) SARS CoV-2 virüsü ile enfekte olmuş kişilerin savunmasını artırmak için kanıtlanmış biyokimyasal, antiviral ve immünolojik aktiviteler ile kullanmak durumu ortaya çıkmıştır. 

İtalya Roma Sapienza Üniversitesi Policlinico Umberto I'de yapılan bir araştırmaya akciğer tutulumu olan ve non-invaziv oksijen tedavisi talep edilen 70 Covid-19 hastası alındı. Hastalar 42 hasta bir grup diğeri 28 hastadan oluşmak üzere iki gruba ayrıldı. Her iki grup da hidroksiklorokin, antibiyotik ve / veya tocilizumab bazlı bir tedavi alırken, ikinci gruptaki sadece 28 hasta eşzamanlı olarak Sivomixx ®800 aldı. İlginç bir şekilde, bakteriyoterapi ile tedavi edilen neredeyse tüm hastalar, birkaç gün içinde ishalde gerileme ve ateş, fiziksel güçsüzlük ve miyaljide iyileşme gösterdi. Oral bakteriyoterapi alan hastaların tümü COVID-19 hastalığından kurtuldu ve hiçbiri invazif mekanik ventilasyon gerektirmedi. Solunum yetmezliği geliştirmedeki tahmin edilen riski, formülasyonla desteklenmeyen gruba kıyasla sekiz kat daha düşüktü. 

Çalışma Frontiers in Medicine 'de yayınlanmıştır (https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fmed.2020.00389/full). Bu bağımsız çalışmadan elde edilen veriler başlangıç niteliğindedir ve daha kapsamlı bir denemeyle doğrulanması gerekecektir. 

SivoMixx®800 

SivoMixx®800, poşet başına 800 milyar CFU (Koloni Oluşturma Birimi) konsantrasyonunda farklı laktik asit bakteri ve bifidobakteri suşları içeren bir gıda takviyesidir. Herhangi bir hastalığı tedavi etme, önleme veya iyileştirme amacı taşımaz. 

Daha fazla bilgi için www.sivomixx800.com 

Ormendes Hakkında 

Ormendes, canlı biyoterapötik ilaçların geliştirilmesine ve ticarileştirilmesine odaklanan bir biyoteknoloji şirketidir (www.ormendes.ch). Sivomixx® 800, probiyotik bir gıda takviyesidir (www.sivomixx800.com)

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Basın iletişim
 Florence Pryen, Genel Müdür
 +41 (0) 79640 75 20
f.pryen@ormendes.ch 

Kaynak: Ormendes SA