Dolar
13.46
Euro
15.26
Altın
1,834.53
ETH/USDT
2,435.00
BTC/USDT
35,320.00
BIST 100
2,011.16

NuScale Power Şirket Ticarileştirmeye Yaklaşırken Ana SMR Santrallerinin Adını Açıklıyor

NuScale Power Şirket Ticarileştirmeye Yaklaşırken Ana SMR Santrallerinin Adını Açıklıyor

 

VOYGR, NuScale’in ölçeklendirilebilir küçük modüler reaktör santralleri, on yılın sonuna doğru tamamen devreye girecek

PORTLAND, Oregon--(BUSINESS WIRE)-- NuScale Power bugün küçük modüler reaktörlü (SMR) güç santrallerinin adını VOYGRolarak duyurdu. NuScale enerjide inovasyonun en ön hattında yer alıyor ve VOYGR adı, NuScale’in daha akıllı, daha temiz, daha güvenli ve maliyet bakımından rekabetçi olan bir enerjiyi yaratarak dünyayı değiştirdiğini gösteriyor. NuScalein ana VOYGR-12 ölçeklendirilebilir güç santrali tasarımı en fazla 12 adet NuScale Power Modules (NPM) barındırabiliyor ve toplamda brüt 924 megavatlık elektrik (MWe) üretiyor. NuScale ayrıca şirketin NuScale Power Module SMR teknolojisinin sağlam emniyet vakası ile desteklenen daha küçük ölçeklendirilebilir güç santrali çözümleri olan dört modüllü VOYGR-4 (308 MWe) ve altı modüllü VOYGR-6 (462 MWe) seçeneklerini de sunmaktadır. İlk VOYGR santrali, on yılın sonuna doğru tamamen devreye girecek.

12 Modül (924 MWe)6 Modül (462 MWe)4 Modül (308 MWe)
VOYGR™-12VOYGR™-6VOYGR™-4

 

ABD Nükleer Düzenleyici Komisyonu’ndan tasarım onayı alan ilk ve tek SMR olarak, VOYGR santralleri çeşitli elektrik ve proses ısı uygulamaları için tamamen pasif güvenlik sistemi tasarımını, geliştirilmiş karşılanabilirliği ve uzatılmış esnekliği bünyesinde birleştiren ölçeklendirilebilir güç santrali çözümüdür. NuScalein VOYGR SMR santralleri kritik altyapı ve sanayi süreçleri için karbonsuz, son derece güvenilir güç arayan müşteriler için mevcut nükleer santrallerde görülmeyen özellikler ve kabiliyetlerle rakipsizdir.

İklim değişikliği ile mücadele ederken, dünyamızın temiz bir ekonomiye geçişini hızlandıracak VOYGR küçük modüler reaktör güç santrallerimizi duyurmaktan inanılmaz heyecan duyuyorum diyor, NuScale Power Başkanı ve CEO’su John Hopkins ve ekliyor. Dünyayı değiştiren gücü değiştirmeye kararlıyız ve VOYGR adı, temiz, güvenilir ve güvenli güç için yeni bir standardı belirleyen çığır açan bir santral teknolojisidir.

NuScale, tedarik zinciri geliştirme, standart santral tasarım kesinleştirmesi, santral teslimat aktiviteleri ve açılış ve işletmeye alma planları dahil olmak üzere, SMR teknolojisini ticarileştirmek için güçlü bir ivme göstermeye devam ediyor. NuScale Utah Associated Municipal Power Systems (UAMPS) kamusal güç konsorsiyumunun liderlik ettiği Karbonsuz Güç Projesi (CFPP) girişimine ilk VOYGR santralini on yılın sonunda teslim etmeye hazır olacak. NuScale çeşitli uygulamalar için güvenilir, güvenli, ekonomik ve operasyonel olarak esnek karbon içermeyen enerji sağlamak üzere uzun süreli bir çözüm olarak NuScalein SMR teknolojisinin kurulumunu keşfetmek üzere yerel ve uluslararası müşterilerle işbirliğini sürdürmektedir.

NuScalein VOYGR santralleri hakkında daha fazlasını buradan öğrenin.

​​​​​NuScale Power Hakkında

NuScale Power, elektrik üretimi, bölgesel ısıtma, tuzdan arındırma, hidrojen üretimi ve diğer ısıtma uygulamaları için enerji tedarik etmek üzere yeni bir modüler, hafif su reaktörlü nükleer güç santrali geliştirdi. Çığır açan bu küçük modüler reaktör (SMR) teknolojisi, basınçlı su reaktörü teknolojisinin, daha güvenli, daha küçük ve ölçeklendirilebilir bir versiyonunu kullanarak 12 adet (77 MWe) NuScale Power Module™ içeren VOYGR™-12 güç santrali dahil ölçeklendirilebilir boyutlarda sunulur. Ayrıca diğerlerinde bulunmayan dört modüllü VOYGR-4 (308 MWe) ve altı modüllü VOYGR-6 (462 MWe) seçenekleri olan daha küçük güç santrali çözümlerini de sunuyoruz. Esnek güç seçenekleriyle, NuScale dünya genelinde müşterilerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için hazırdır. NuScale'in büyük yatırımcısı, ticari nükleer enerji alanında 70 yıllık bir geçmişe sahip, küresel bir mühendislik, tedarik ve inşaat şirketi olan Fluor Corporation'dır.

NuScale'in genel merkezi Portland, Oregon'dadır ve Corvallis, Oregon; Rockville, Maryland; Charlotte, North Carolina; Richland, Washington ve Londra, İngiltere'de ofisleri bulunmaktadır. Bizi Twitter: @NuScale_Power, Facebook: NuScale Power, LLC, LinkedIn: NuScale-Power, ve Instagram: nuscale_power üzerinden takip edin. NuScale Power'ın web sitesini ziyaret edin.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Diane Hughes, NuScale Power Başkan Yardımcısı, Pazarlama ve İletişim dhughes@nuscalepower.com (C) (503)-270-9329

 

 

Kaynak: NuScale Power

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.