Euro
6.59
Dolar
5.80
BIST 100
95,421.05
Altın
1,423.05

Norsk Titanium, Stephen L. Littauer'ı Mali İşler Müdürü Olarak Belirliyor

31 Ocak 2019 13.00 UTC

Norsk Titanium, Stephen L. Littauer'ı Mali İşler Müdürü Olarak Belirliyor

Finans yöneticisi, katkı maddesi üreticisi şirkete 30 yılı aşkın havacılık ve üretim deneyimini getiriyor PLATTSBURGH, N.Y.--(BUSINESS WIRE)-- Havacılık sınıfı titanyum bileşen katkı maddesi üretiminde küresel bir lider olan Norsk Titanium (Norsk) yetkilileri, bugün Stephen L. Littauer'ın şirkete Mali İşler Müdürü olarak katıldığını duyurdu. Littauer; sanayi, havacılık ve savunma sektörlerinde kamu ve özel sektördeki çok uluslu şirketlerde 32 yıllık idari mali deneyimiyle Norsk'a katılıyor. Üç yılı aşkın süre boyunca Mali İşler Müdürü olarak hizmet veren Bart van Aalst, Norsk Yönetim Kurulu üyeliği pozisyonuna geri dönecek.

Norsk Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Michael Canario şunları kaydetti: “Steve'in büyük kamu şirketlerindeki liderlik gelişimindeki benzersiz geçmişi, özel sermaye şirketlerindeki deneyimiyle bir araya geldiğinde, Norsk olarak katkı maddesi üretim sektöründeki varlığımızı ve etkimizi artırma sürecinde çok önemli bir kazanç olacak.” ve ekledi. “Steve'in bize katıldığı bu süreçte, bir yandan Bart'a da idari ekipteki görevi nedeniyle teşekkür etmek istiyorum, zira tutkusu ve bağlılığı bugüne kadarki başarılarımızda çok önemli bir rol oynadı.”

Littauer en son Ten Cate Advanced Composites ve AIP Aerospace bünyesinde Mali İşler Müdürü olarak görev yaptı. Kurumsal yönetici olarak aldığı görevler öncesinde, Eaton Corporation ve GE Aviation bünyesinde üst düzey finans müdürü olarak 17 yıl çalıştı. Littauer kariyerine Rockwell ve Thiokol bünyesinde giderek artan sorumluluklar taşıdığı finans ve kontrat yönetimi görevlerinde ilerleyerek başladı.

Littauer şunları söyledi: “Beni Norsk'a çeken faktörlerden biri de, bir araya gelmiş olan ekibin kalitesi. Günümüzde havacılık tedarik zincirinin karşı karşıya olduğu daha düşük maliyetler ve daha kısa teslim süresi gereksinimlerine yanıt verecek bir konumda olan bir şirkete katıldığım için memnunum. Büyümesinin bir sonraki evresinde şirkete destek vermeyi dört gözle bekliyorum.”

Norsk Titanium Hakkında

Norsk Titanium, dünyanın havacılık ve uzay sınıfı, katkı maddesi ile üretilen yapısal titanyum bileşenlerinin öncü tedarikçisidir. Şirket, titanyum telini yapı ve güvenlik açısından kritik uygulamalar için uygun karmaşık bileşenlere dönüştüren patentli Rapid Plasma Deposition™ (RPD™) süreci ile havacılık endüstrisinde tanınmıştır. Norsk Titanium, Boeing’in 1. kademe tedarikçisi olup, dünyanın önde gelen hava-uzay endüstrisi üreticileri için maliyet düşürücü hava endüstrisi yapılarını ve jet motorlarını taahhüt etmektedir. RPD™ hava-uzay, savunma endüstrisi ve ticari müşteriler için önemli teslimat süresi ve maliyet tasarruflarını sunan dünyanın ilk FAA onaylı, 3D baskılı yapısal titanyumudur. www.norsktitanium.com.

İletişim Bilgileri

Lauren Quesada, Griffin Communications Group Lauren@griffincg.com; 832-864-7224

Kaynak: Norsk Titanium