Euro
8.76
Dolar
7.18
BIST 100
1,502.81
Altın
1,790.34

Natera ve Personalis Onkolojide Kişiselleştirilmiş İzleme için Ortaklık Yapıyor

Natera ve Personalis Onkolojide Kişiselleştirilmiş İzleme için Ortaklık Yapıyor

 

MENLO PARK, Kaliforniya & SAN CARLOS, Kaliforniya--(BUSINESS WIRE)-- Kanser için gelişmiş genomiklerde bir lider olan Personalis, Inc. (Nasdaq: PSNL) ve hücresiz DNA testinde global bir lider olan Natera, Inc. (Nasdaq: NTRA), bugün iki şirketin kişiselleştirilmiş onkoloji alanında bir iş birliği anlaşması akdettiğini duyurdu. Ortaklık, tedavi izlemesi ve moleküler rezidüel hastalık (MRD) değerlendirmesi için Personalisin NeXT tümör profili çıkarma ve tanısal ürünlerini Nateranın kişiselleştirilmiş ctDNA platformu Signatera ile eşleştirecek.

Bu münhasır olmayan anlaşma kapsamında, Natera, Personalis’ten eşleştirilmiş tümör ve normal ekzom dizisi verisini kullanarak Signatera kişiselleştirilmiş ctDNA testleri tasarımını doğrulayacak ve ticarileştirmeden sorumlu olacaktır. Anlaşma, hem klinik kullanım hem de araştırma kullanımı için MRD testini kapsar.

Bu, Nateranın dünya genelinde yüksek kaliteli ekzom ölçeğinde doku dizileme testleriyle güçlü biçimde ölçeklendirilebilen ve entegre edilebilen Signatera için kişiselleştirilmiş bir izleme ve MRD platformu olarak vizyonunda diğer bir ileriye dönük adımı temsil eder, bunun önde gelen bir örneği ise Personalisin NeXT platformudur diyor, Nateranın Onkoloji Genel Müdürü Solomon Moshkevich ve ekliyor. Onlarla ortak olmaktan ve Signatera’yı yeni bir potansiyel müşteri setine doğru genişletmekten dolayı memnunuz.

NeXT Platform gelişmiş tümör analizi sunarak tüm 20.000 gen genelinde artırılmış kapsamla Signatera’yı tamamlar diyor, Personalis Bilim Direktörü Richard Chen ve ekliyor. Kanserde moleküler rezidüel hastalık tespitini hızlandırmak için bu hassas tümör bilgilendirmeli yaklaşımda Natera ile ortak olmaktan dolayı heyecanlıyız.

Natera Hakkında

Natera basit kan alımından hücresiz DNA testinde bir öncü ve global bir liderdir. Şirketin misyonu, kadın sağlığı, onkoloji ve organ sağlığına odaklanma ile dünya genelinde hastalığın yönetimini değiştirmektir. Natera, San Carlos, Kaliforniya ve Austin Texas’ta ISO 13485-onaylı Klinik Laboratuvar İyileştirme Değişiklikleri (CLIA) kapsamında onaylı CAP akredite laboratuvarları işletmektedir. Bulut tabanlı yazılım platformu yoluyla biyofarmasötik şirketler ve genetik laboratuvarlar dâhil olmak üzere doğum uzmanlarını, transplant hekimlerini, onkologları ve kanser araştırmacılarını bilgilendirmek için özel genetik test sunar. Daha fazla bilgi için www.natera.com adresini ziyaret edin. Natera’yı LinkedIn‘de takip edin.

İleriye Dönük Beyanlar

Bu basın açıklamasına dâhil edilen geçmiş olgulara ait beyanlar dışındaki tüm beyanlar ileriye dönük beyanlardır ve Natera’nın planlarının, tahminlerinin veya beklentilerinin gerçekleşeceğine dair bir beyan değildir. Bu ileriye dönük beyanlar, bu basın açıklamasının tarihi itibarıyla Natera’nın beklentilerini temsil eder ve Natera, ileriye dönük beyanları güncelleme yükümlülüğünü reddeder. Bu ileriye dönük beyanlar, yeni ürün sunumlarını geliştirme ve ticarileştirme girişimlerimiz, ürün sunumlarımıza ilişkin talebi ve gelirleri başarıyla artırma yeteneğimiz, testlerimizin güvenilirliği, doğruluğu ve performansına ilişkin beklentilerimiz veya hastalara, sağlayıcılara ve ödeme kuruluşlarına yönelik testlerimizin ve ürün sunumlarımızın faydaları veya ortaklığı başarıyla yürütme yeteneğimiz bağlamında fiili sonuçların önemli ölçüde farklılık göstermesine neden olabilen, bilinen veya bilinmeyen risklere ve belirsizliklere tâbidir. Ek riskler ve belirsizlikler Form 10-K ve 10-Q ile Natera’nın zaman zaman SEC’e yaptığı başvurularda daha ayrıntılı olarak Natera’nın son başvurularındaki “Risk Faktörleri” içinde anlatılmaktadır. Bu belgeler www.natera.com/investors ve www.sec.gov adresinde mevcuttur.

Natera için İletişim

Yatırımcı İlişkileri: Mike Brophy, CFO, Natera, Inc., 510-826-2350 Medya: Paul Greenland, Natera, Inc. Kurumsal Pazarlama Başkan Yardımcısı, pr@natera.com

Personalis Hakkında

Personalis, Inc. popülasyon dizileme ve kanser genomiklerinde veriye, ölçeğe, verimliliğe ve kaliteye odaklanan bir liderdir. Personalis global olarak dizileme operasyonlarının en büyüklerinden birini işletmektedir ve şu anda VA MVP için tek sekanslama sağlayıcısıdır. Personalis, Inc. her bir hastanın kanser ve immün yanıtı hakkında daha kapsamlı moleküler veri sağlayarak, onkolojide bir sonraki nesil tedavilerin gelişimini dönüştüren, giderek büyüyen bir kanser genomik şirketidir. Personalis® ImmunoID NeXT Platformu®, biyofarmasötik müşterilerine tek doku örneğinden yaklaşık olarak 20.000 gen ile birlikte bağışıklık sistemi hakkında bilgi sağlayarak kanserin karmaşık ve gelişen yapısının anlaşılmasına adapte olacak şekilde tasarlanmıştır. Personalis Klinik Laboratuvarı GxP uyumlu olmanın yanı sıra CLIA88-onaylı ve CAP tarafından akredite edilmiştir. Daha fazla bilgi için, lütfen www.personalis.com adresini ziyaret edin ve Personalis'i Twitter üzerinden takip edin (@PersonalisInc).

İleriye Dönük Beyanlar

Geçmişle ilgili olmayan bu basın açıklamasındaki tüm beyanlar, Personalis NeXT Platformunun (Signatera platformu ile eşleştirme bağlamında dâhil olmak üzere) özellikleri veya avantajları ile ilgili beyanlar, Personalis ve Natera arasındaki iş birliğinden beklenen faydalar, Personalisin iş fırsatları, liderliği veya büyümesi veya diğer gelecekteki olaylar ile ilgili beyanlar dahil olmak üzere, ABD menkul kıymetler kanunu lafzında ileriye dönük beyanlardır. Bu türden ileriye dönük beyanlar, bu türdeki beyanlarda ifade edilen veya ima edilen herhangi bir beklenen sonuçtan veya beklentiden önemli ölçüde farklı fiili sonuçlara neden olabilecek COVID-19 salgını ile ilgili olanlar dahil olmak üzere, riskler ve belirsizlikler içerir. Fiili sonuçları önemli ölçüde etkileyebilen faktörler, Form 8-K, 10-K ve 10-Q, 30 Aralık 2020de verdiği Form S-3teki şirketin tescil beyanı ve 27 Ocak 2021 tarihinde verilen şirketin prospektüs eki dâhil olmak üzere Personalisin en son tarihli raporlar dâhil olmak üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna yapılan Personalis başvurularında görülebilir ve Risk Faktörleri başlığı altında listelenenleri içerebilir. Personalis, bu türdeki geleceğe dönük ifadeleri güncelleme yükümlülüğünü reddetmektedir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Personalis, Inc için İletişim

Personalis için Yatırımcı İlişkileri İrtibatı: Caroline Corner investors@personalis.com 415-202-5678

Personalis için Medya İlişkileri İrtibatı: Jennifer Havlek pr@personalis.com www.personalis.com 650-752-1300

 

Kaynak: Personalis, Inc.