Munich Re'nin Danışmanlık Birimi Küresel İşbirliğinde Akur8 İle Fiyatlandırma Yeteneğini Arttırıyor

Munich Re'nin Danışmanlık Birimi Küresel İşbirliğinde Akur8 İle Fiyatlandırma Yeteneğini Arttırıyor

PARİS--(BUSINESS WIRE) - Akur8, Munich Re'nin kendi fiyatlandırma yeteneklerini  Global Danışmanlık Birimi1  için artırmak amacıyla Munich Re ile küresel işbirliği anlaşmasını duyurmaktan mutluluk duyar. Bu anlaşmayla, Munich Re yeni bir son teknoloji oran modelleme çözümüne erişebilecek ve Akur8, dünyanın önde gelen sigorta, reasürans ve sigortayla ilgili risk çözümleri sağlayıcılarından biriyle ortaklık kurarak ayak izini güçlendirecektir. Özel olmayan bu işbirliği, birçok Munich Re operasyon coğrafyasındaki kullanıcılarla küresel bir haldedir. Tüm Munich Re kuruluşları ve müşterileri ortak yaklaşımdan yararlanabilir ve bu çözümden faydalanabilir.

Akur8'in sigorta için özel olarak geliştirilen çözümü, şeffaf Yapay Zeka tescilli teknolojisini kullanarak risk ve talep modellemesini otomatikleştirerek sigortacıların fiyatlandırma süreçlerini iyileştiriyor. Sigortacılar için temel faydalar, oluşturulan modeller üzerinde tam şeffaflık ve kontrol sağlarken, pazara sunma süresini hızlandıracak, tahmin gücünü artıracak modelleme süresinin kısaltılmasını içerir.

Munich Re'nin Küresel Danışmanlık Birimi, risk aktarımıyla birlikte veri bilimi ve dijitalleştirme uygulaması yoluyla sigorta fiyatlandırmasında dönüştürücü bir değişikliği teşvik ediyor. Çeşitli sigorta fiyatlandırma uzmanlarından oluşan özel bir küresel uygulama, ürün ve fiyatlandırma çözümleri geliştirir: Munich Re'nin tüm müşterileri, reasürans ilişkileri yoluyla bunlardan faydalanabilir. Akur8, AI'yı şeffaf bir şekilde kullanan bir fiyatlandırma aracı ile fiyatlandırma yeteneklerini artıracak, müşterilerine daha fazla değer ve fiyatlandırma karmaşıklığı getirecektir. Munich Re ekipleri uçtan uca sigorta fiyatlandırma teklifi için Akur8'i kullanacaktır.

"Akur8, reasürans ve birincil sigorta faaliyetlerini bir yana, sigorta danışmanlığı alanında dünya çapında en tanınmış oyunculardan biri olan Munich Re ile bu iş birliğinden dolayı son derece heyecanlı. Bu işbirliği aynı zamanda, Akur8 çözümünün birincil sigorta şirketlerinden reasürörlere, çözüm sağlayıcılardan danışmanlık firmalarına kadar birçok oyuncu türü için uygunluğunun ve çekiciliğinin bir göstergesidir. ”, Akur8 CEO'su Samuel Falmagne. 

“Munich Re ile stratejik işbirliğimiz, küresel bir ayak izini kapsayan, gelişimimizdeki önemli bir stratejik adımı temsil ediyor. Uzmanlığımız ve gücümüz, her iki şirketimizin de önemli katma değer sağlamasına olanak tanıyacak ”diyorAkur8 Satış Şefi Brune de Linares.

"Akur8, sigorta sektöründe fiyatlandırma karmaşıklığı açısından ileriye doğru gerçek bir sıçramayı temsil eden etkileyici bir risk ve talep modellemesi çözümüdür. Akur8'in çözümünün, özellikle büyük danışmanlık uygulamalarımızın özel müşteri çalışma alanlarında işbirliği içinde çalışmasına izin vererek ve sonuçta önemli kayıp oranı iyileştirmesi sağlamak için modellerin öngörülebilirliğini artırarak, çeşitli danışmanlık projelerimizde müşterilerimize katma değer getirmemizi sağlayacağına inanıyoruz. ", diyor Munich Re Küresel Danışma Küresel Başkanı Joachim Mathe. 

Tahmin gücünün metalaştırılmasına dayanan Akur8'in güçlü yönleri, sigorta fiyatlandırmasının " üçüncü dalgası "dediğimiz şeye izin verir: süreç üzerinde tam kontrol sağlarken, alan uzmanının çoğu zamanını sorunu anlamak ve uygulamaya harcar, sıkıcı tekrarlayan modelleme görevlerinde değil. Bir start-up olsalar da, Akur8 ekibinin tüm süreç boyunca profesyonelliği, itibarı ve tepkiselliği, her oyuncunun değer önerisinin ve güçlü yönlerinin derinlemesine gözden geçirildiği derinlemesine bir seçim sürecinden sonra yapılan seçimimizdeki belirleyici etkenlerdi. " , diyorMunich Re'de Aktüerya Danışmanlığı ve Veri Analitiği Başkanı olan Massimo Cavadini.

Munich Re Hakkında Munich Re, dünyanın önde gelen reasürans, birincil sigorta ve sigortayla ilgili risk çözümleri sağlayıcılarından biridir. Grup, reasürans ve ERGO iş bölümlerinin yanı sıra varlık yönetimi şirketi MEAG'den oluşmaktadır. Munich Re küresel olarak aktiftir ve sigorta işinin tüm alanlarında faaliyet göstermektedir. 1880'de kurulduğundan beri Munich Re, rakipsiz riskle ilgili uzmanlığı ve sağlam finansal konumu ile tanınmaktadır. Müşterilere, 1906 San Francisco depreminden 2019 Pasifik tayfun sezonuna kadar olağanüstü düzeyde hasarla karşılaştıklarında finansal koruma sağlar. Munich Re, roket fırlatmaları, yenilenebilir enerjiler veya siber saldırılar gibi olağanüstü riskleri de kapsama alanı sağlayan olağanüstü bir yenilikçi güce sahiptir. Şirket, sigorta endüstrisinin dijital dönüşümünü ilerletmede kilit bir rol oynuyor ve bunu yaparak riskleri ve sunduğu hizmet yelpazesini değerlendirme yeteneğini daha da genişletti. Kişiye özel çözümleri ve müşterilerine yakınlığı, Munich Re'yi işletmeler, kurumlar ve özel şahıslar için dünyanın en çok aranan risk ortaklarından biri yapmaktadır.

Akur8 Hakkında Akur8 şeffaf AI ile sigorta fiyatlandırmasında devrim yaratıyor. Akur8, dünya çapındaki düzenleyicilerin gerektirdiği şekilde, oluşturulan modeller üzerinde tam şeffaflık ve kontrol sağlarken, sigorta şirketleri için modellemeyi otomatikleştiren benzersiz bir yapay zeka tabanlı sigorta fiyatlandırma çözümü geliştirdi. Akur8, Makine Öğrenimi ve Aktüeryal dünyaları uzlaştıran pazardaki tek çözümdür - müşteriye yaşam boyu değere dayalı fiyat optimizasyonu sağlar.

1 https://www.munichre.com/en/solutions/reinsurance-property-casualty/global-consulting.html

İletişim

Munich Re için Dr.Massimo Cavadini (mcavadini@munichre.com, Küresel Aktüerya Danışmanlığı ve Veri Analitiği Başkanı) Dr. Davide Burlon (dburlon@munichre.com, Küresel Akur8 Ürün Sahibi)

Akur8 için Felix d'Alançon (felix.dalancon@akur8-tech.com, Küresel Ortaklıklar)

 

Kaynak: Akur8