Euro
10.34
Dolar
8.63
BIST 100
1,425.29
Altın
1,806.62

Mary Kay Inc. Uluslararası Kadın Forumu – TIME’S UP İngiltere Sanal Etkinliği'nde Kadınların Güçlendirilmesi, Güvenli ve İtibarlı Çalışma Ortamları için Savunuculuk Yapıyor

 

22 Temmuz 2020, 12:00 UTC

Mary Kay Inc. Uluslararası Kadın Forumu – TIME’S UP İngiltere Sanal Etkinliği'nde Kadınların Güçlendirilmesi, Güvenli ve İtibarlı Çalışma Ortamları için Savunuculuk Yapıyor  

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- 21 Mayıs'ta, global ölçekte kadınların güçlendirilmesi ve girişimciliği için savunuculuk yapan Mary Kay Inc. Uluslararası Kadın Forumu (IWF) Sanal Konferansı'nda “SAFE SETS: TIME’S UP İngiltere ile bir çevrimiçi panel tartışması” başlıklı oturuma katıldı.

Bu basın açıklaması multimedya özelliğe sahiptir. Tüm yayını burada görebilirsiniz: https://www.businesswire.com/news/home/20200722005187/en/

Canlı oturum dünya genelinde kadınlara ilişkin olarak hep var olagelen sorunu: iş yerinde cinsel şiddet ve tacizi ele almıştır. TIME'S UP İngiltere, tacizden uzak güvenli bir iş yerini sağlamak için kültürü değiştirmenin önemini vurgulamış ve mahremiyet kılavuz ilkeleri yoluyla filmde kadınlar için güvenliği tanımlamak üzere yapılmakta olan işe atıfta bulunmuştur.

TIME’S UP İngiltere konuşmacıları arasında şunlar yer almıştır:

  • Dame Heather Rabbatts, TIME’S UP İngiltere Başkanı, Cove Pictures Yönetici Direktörü; Soho Theatre Başkanı ve Arts Alliance yönetici olmayan kurul üyesi.
  • İngiltere'nin önde gelen Intimacy Koordinatörü ve Intimacy on Set kurucusu Ita O’Brien, sinemada, televizyonda ve tiyatroda yakınlık ve çıplaklığa ilişkin en iyi uygulamaları geliştirmektedir ve bu yolla dünya genelinde Intimacy Koordinatörlerini eğitmektedir.

“TIME’S UP’ın girişimleri iş yerinde kadınlar için daha geniş kapsamlı bir değişikliğin gerçekleştirilmesine yardımcı olacaktır – hem dünya genelinde hem de sektörler genelinde” diyor, Mary Kay İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Carolyn Passey ve ekliyor. “Kadınların güçlendirilmesi konusunda dünyanın önde gelen savunucularından biri olan Mary Kay, IWF yoluyla kadınların görüşlerini dile getirmeleri, onların kimliklerini kucaklamaları ve kendi sınırlarını belirlemeleri yönünde yardımcı olan kadın liderleri desteklemekten gurur duymaktadır.”

“Görüşme boyunca daha belirginleşmeye başlayan konu, #MeToo ve TIME'S UP'ın prodüksiyonları işleyiş tarzını nasıl değiştirdiğimiz ve pek çok yeni yolla daha iyi uygulamalara nasıl geçiş yaptığımız ve özellikle Intimacy Coordinator'ın yeni rolü konusunda ne kadar büyük ve pozitif bir etki yaratması oldu” diyor, Dame Heather Rabbatts ve ekliyor, ”Güvenli setlerle ilgili diyalog bir sektörden diğerine kültür değişikliğini nasıl yaptığımız ve bir daha bu konuda hiç görüşme yapmaya ihtiyacımız kalmayıncaya kadar bunu sürdürmek ile ilgili.”

“‘Evet’ evet, ‘hayır’ hayır anlamına gelir ve ‘belki’ yine hayır anlamına gelir –  ‘hayır’ı kutluyor ve kucaklıyoruz”, vurgusunu yapıyor Ita O'Brien samimi sahneler çekilirken, aktörlerin kendi konfor düzeylerini belirttikleri süreç hakkında konuşurken. O'Brien tarafından kurulan firma Intimacy On Set, sadece aktörler arasında değil, samimi ve duygusal sahnelerin çekimine katılan herkes için açık iletişim kanallarını ve onayı sağlamaya yönelik kılavuz ilkeleri uygulamaya koymuştur. “Net sınırlar esasen özgürlük yaratır ve sizin için doğru olanın anlaşılmasına yardımcı olur.”

“Bu sınır, konunun özüne kadar ve hepimizin sınırların nerede olduğunu ifade etmesini öğrenmeye ve bunları paylaşmaktan korkmamaya kadar uzanır”, diyerek bağlıyor Dame Heather Rabbatts ve tekrar ediyor. ”Kendinizi korumaya yönelik bazı mekanizmaların devrede olması çok önemli, bu sayede bir ‘hayır’ diyebilmeyi biliriz. Bu, yaşamda ister kişisel ister profesyonel olarak karşılaştığımız tüm tatsız ve zorlu durumlarda bizi güçlü kılar.”

“Kadın düşünce liderlerinin ve savunucularının geçen yıllar boyunca iş yerinde kadınların güvenliğinin ve emniyetinin geliştirilmesi yönünde başardıkları etkili çalışmaya tanık olmak çok heyecanlandırıcı. Bir kısmı Birleşik Krallık'ta en etkili düşünce liderleri olan bu kadınlar, sonraki kadın neslinin yarının liderleri olmalarını savunmaya yönelik bir görevi üstleniyorlar” diyor, IWF İngiltere Üyesi ve Cornerstone Conference eş başkanı Marty Wikstrom ve ekliyor. “IWF, 1974'ten bu yana dünya genelinde kadınların liderliğini ilerletmiş ve eşitliği savunmuştur ve Mary Kay 1963'ten bu yana kadınların girişimciliği ve liderliği konusunda bir savunucu olmuştur. Bu oturum, bir orta yolun bulunmasını amaçlamaktadır ve bu kadın destekli ortaklığın ortaya konulmasından dolayı gurur duyuyoruz.”

Mary Kay Hakkında

Erkeklerin hakim olduğu alanlardan birinde engelleri aşan Mary Kay Ash, güzellik şirketini 56 yılı aşkın bir süre önce üç hedef koyarak kurdu: kadınlar için ödüllendirici fırsatlar geliştirmek, dayanılmaz ürünler sunmak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek. Bu hayal, neredeyse 40 ülkede milyonlarca bağımsız satış personeli üyesiyle birlikte milyarlarca dolarlık bir şirket haline dönüştü. Mary Kay, güzelliğin ardındaki bilime yatırım yapmaya ve en yeni cilt bakım, renk kozmetikleri ve besin takviyeleri ve parfümler üretmeye adanmıştır. Mary Kay, dünya genelindeki kuruluşlar ile iş birliği yaparak, kanser araştırmalarını desteklemeye, aile içi şiddet mağdurlarını korumaya, topluluklarımızı güzelleştirmeye ve çocukları hayallerinin peşinden koşmaları için teşvik etmeye odaklanarak, kadınları ve ailelerini güçlendirmeye adanmıştır. Mary Kay Ash’in orijinal vizyonu ışık saçmaya devam ediyor–her seferinde bir ruj ile. MaryKay.com adresinden daha fazla bilgi alın.

Uluslararası Kadın Formu (IWF) ve Liderlik Vakfı Hakkında 

IWF, altı kıtada 33 ülkeden 7.000'i aşkın çeşitli ve başarılı kadından oluşan sadece davetle üye olunan bir organizasyondur. IWF, dünya genelinde başarılı kadınların küresel ve yerel olarak birbiriyle bağlantı kurmalarını sağlayarak kadınların liderliğini geliştirir ve eşitliği savunur. Üyeler arasında Fortune 500 yöneticileri, yerel ve egemen düzeye kadar hükümet liderleri, uluslararası kâr gütmeyen kuruluş liderleri ve akademi, sanat ve bilim camiasından aydınlar bulunuyor: www.iwforum.org.

TIME’S UP İngiltere Hakkında

TIME’S UP kadınlar için her türde emniyetli, adil ve itibarlı bir iş konusunda ısrarcı olan bir kuruluştur. ABD'de artan TIME'S UP hareketine yanıt olarak, İngiltere'de yerleşik bir grup kadın: film, TV ve tiyatro sektörlerinden gelen aktörler, prodüktörler, yazarlar ve diğerleri İngiltere'de eş bir girişime öncülük etmiştir. Maksimum etki için, TIME'S UP markası altında oluşturulmuştur ve ABD'de zaten desteklenen mesajı güçlendirmeyi ve desteklemeyi amaçlamaktadır.

İngiltere hareketi TIME'S UP tarafından yayımlanan dayanışma mektubunun önemli unsurlarını ve Globes'a katılan aktivistlerin Hollywood'taki taciz ifşaları ve tüm sektörler, bağlamlar ve ülkeler genelinde kadınlara karşı daha geniş, sistematik nitelikli taciz ve şiddet arasındaki bağlantıları öne çıkarma ihtiyacını, bu sorunun evrensel olduğunun tanınması gereğiyle birlikte vurgulayan beyanını geliştirmeyi istemektedir. Birlikten kuvveti ve maksimum iş birliğini amaçlıyoruz. Aktivist beyanı ayrıca TIME'S UP girişiminin cinsiyet tabanlı şiddeti sona erdirmek için çalışan sürekli büyüyen kuruluş, hareket ve lider kolektifine katıldığı etkinliklere de işaret etmiştir. İngiltere çalışması mutlak biçimde mevcut hareketlerle dayanışma içindedir: TIME'S UP İngiltere artık kısa bir süre önce teşkil edilmiş bir hayır amaçlı kuruluştur ve hayır amaçlı kuruluş olarak, çalışmayı sadece destek ve bağışlarla sürdürebiliriz. Hepimizin benzersiz zorluklar yaşadığını takdir ediyoruz, ancak TIME'S UP iş yerinde tüm kadınlar için emniyete odaklanmaktadır, bu artık İngiltere'yi de içermektedir, bizi destekleyebileceğinize olan umudumuzu kaybetmiyoruz: wwww.timesupuk.org.

Intimacy on Set Hakkında

2018 yılında kurulan Intimacy on Set, TV, film ve tiyatroya mahremiyet, cinsel içerik ve çıplaklık konusunda hizmetler sunmaktadır. İngiltere'nin önde gelen Intimacy Coordinator'ı olan Kurucusu Ita O'Brien, Intimacy Coordinator (Cinsel Mahremiyet Koordinatörü) rolüne öncülük etmiş ve 2014'ten bu yana, sektörde yaygın biçimde benimsenen en iyi uygulama Sette Mahremiyet Kılavuz İlkelerini geliştirmiştir. TIME'S UP hareketinin ve diğerlerinin desteklediği firma, herkes için emniyetli, adil ve itibarlı iş için savunuculuk yapıyor. O'Brien Normal People (BBC3/Hulu), Sex Education 1&2 (Netflix), Gangs of London (Sky Atlantic), The Great (Hulu) ve I May Destroy You (BBC/HBO) dâhil olmak üzere sayısız yüksek profilli prodüksiyonda çalışmıştır ve bu alanda önde gelen bir sözcü olarak ulusal ve uluslararası medyada kapsamlı olarak ele alınmıştır: www.intimacyonset.com/.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Kaynak sürümünü businesswire.com sitesinde inceleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20200722005187/en/

İletişim Bilgileri

Mary Kay Inc. Kurumsal İletişim
marykay.com/newsroom
972.687.5332 veya media@mkcorp.com

Kaynak: Mary Kay Inc.