Euro
9.80
Dolar
8.13
BIST 100
1,367.03
Altın
1,769.07

Japon Mutfağı Yemekleri Pişirme Sertifika Sistemini Tanıtan Video TOW Co., Ltd. (Tokyo, Japonya), Sertifika Uygulama/Yönetim Kuruluşu Tarafından Yayınlandı

Japon Mutfağı Yemekleri Pişirme Sertifika Sistemini Tanıtan Video TOW Co., Ltd. (Tokyo, Japonya), Sertifika Uygulama/Yönetim Kuruluşu Tarafından Yayınlandı

TOKYO--(BUSINESS WIRE)-- TOW Co., Ltd.:

[https://tow.co.jp/certification/] Sistemin en yüksek standardı olan Altın Sertifika sınavı için çaba gösteren yabancı aşçıların hikayeleri üzerinden sertifika sisteminin değerini sergileyen bir belgesel için bu bağlantıyı takip edin.

Tarım, Orman ve Balıkçılık Bakanlığı, Nisan 2016 itibarıyla Yabancı Ülkelerde Japon Mutfağı Yemek Pişirme Sertifikası için Kılavuzlar hazırladı.

Bu sistem, özel kuruluşların Japon mutfağı yemeklerinin hazırlanması için gerekli olan bilgi düzeylerini ve yemek pişirme becerilerini edinmiş olan yabancı aşçıları onaylamasına ve Japon yemeklerinin ve mutfak kültürünün çekiciliğini sağlamaya ve Japon tarım ve deniz ürünlerinin dünya genelinde uygun ve etkin olarak iletilmesine yardımcı olmak için kullanabilecekleri belirli standartları açıklar.*

Böylece, özel sektör, Japon mutfağı yemekleri pişirme becerilerini teşvik etme, onaylanan kişilerin sayısını artırma ve Japon yemeklerini hazırlamak için gerekli olan uygun bilgi ve becerilere sahip yabancı aşçıları daha da yetkin hale getirme ve bunları yaparken Japon yemeklerini ve mutfak kültürünün küresel ününü daha da güçlendirme ve Japon tarım ve deniz ürünlerinin tüketimini genişletme nihai hedefine yönelik olarak itici güç olabilecek.

Bu hedef doğrultusunda, TOW Co., Ltd. Sertifika Sisteminin Uygulama/Yönetim Kuruluşu olarak aktif görev almıştır. Mart 2021 itibarıyla, 14 Altın, 187 Gümüş ve 389 Bronz Sertifika standardını karşılayan 14 bireysel şefe onay veren 11 sertifika kuruluşunu onaylamıştır.

COVID-19 küresel salgını dünya genelinde yiyecek hizmeti sektörüne ciddi bir hasar vermiş olmasına rağmen, TOW Co., Ltd. misyonunu gerçekleştirmeye ve Japon yemeklerini uygun olarak hazırlamak için gerekli bilgi ve bencerileri edinmek isteyen yabancı şefleri teşvik etmeye bağlılığını sürdürmektedir. Japon Mutfağı için Yemek Pişirme Sertifika Sistemini tanıtan bu videonun yaratılmasının ve paylaşılmasının, bu amaçların gerçekleştirilmesine yardımcı olacağını umuyoruz.

*Sertifika standartları

Altın Japonya'da bulunan ve baş aşcısı Japon olan bir Japon restoranında yaklaşık olarak iki yıl pratik deneyim sahibi olanlar, belirlenen bilgi ve becerileri kazanmış olarak kabul edilir.

Edinilmesi Gereken Bilgi ve Beceriler

 • Japon yemek kültürü hakkında bilgi Japon yemek kültürü, Japon yemekleri, yemek yeme tarzı, Japon sakesi ve çayı hakkında bilgi.
 • Hijyen yönetimi hakkında bilgi Yiyecek zehirlenmesi türleri ve önlenmesi, giyim, yiyeceklerin işlenmesi, yiyecek gereçlerinin ve ekipmanının temizliği ve sterilizasyonu, yiyecek malzemeleri ve ısıtma gerektiren yiyecekler.
 • Teknikler Japon yemek pişirme gereçleri ve ekipmanı nasıl kullanılmalı, yiyecek malzemeleri nasıl seçilmeli, yiyecek malzemeleri nasıl kesilmeli ve soyulmalı, pişirme prosedürleri ve süreleri, sıcaklık düzeyi/ısı uygulama mekanizması, daşi (Japon et suyu çorba) yapımı, çeşnilerin karışım oranları, sunum, koruma yöntemi, menü hazırlama.
 • Omotenashi Kelime seçimi, selamlama, nezaket, görgü, masaya yemek yerleştirme.

Gümüş Kendi ülkelerinde veya yurtdışında bulunan yemek okullarında yaklaşık bir yıl özel olarak Japon mutfağı hakkında ders alan ve belirlenen bilgi ve becerileri edinerek okuldan mezun olanlar. VEYA Japonya'da bulunan ve baş aşcısı Japon olan bir Japon restoranında yaklaşık olarak bir yıl pratik deneyim sahibi olanlar, belirlenen bilgi ve becerileri kazanmış olarak kabul edilir.

Edinilmesi Gereken Bilgi ve Beceriler

 • Japon yemek kültürü hakkında bilgi Japon yemek kültürü, Japon yemekleri, yemek yeme tarzı hakkında bilgi
 • Hijyen yönetimi hakkında bilgi Yiyecek zehirlenmesi türleri ve önlenmesi, giyim, yiyeceklerin işlenmesi, yemek gereçlerinin ve ekipmanının temizliği ve sterilizasyonu, yiyecek malzemeleri ve ısıtma gerektiren yiyecekler.
 • Teknikler Japon yemek pişirme gereçleri ve ekipmanı nasıl kullanılmalı, yiyecek malzemeleri nasıl seçilmeli, yiyecek malzemeleri nasıl kesilmeli ve soyulmalı, çeşnilerin karışım oranları, pişirme prosedürleri ve süreleri, sıcaklık düzeyi/ısı uygulama mekanizması, daşi (Japon et suyu çorba) yapımı, sunum, koruma yöntemi.
 • Omotenashi Görgü, masaya yemek yerleştirme

Bronz Herhangi bir Japon yemekleri okulunda ve/veya kendi ülkelerinde veya yurtdışında bulunan özel kuruluşlarda kısa süreli derslerle belirlenen bilgi ve becerileri edinerek Sertifika Kuruluşu tarafından düzenlenen sınavı geçenler.

Edinilmesi Gereken Bilgi ve Beceriler

 • Japon yemek kültürü hakkında bilgi Japon yemek kültürü hakkında bilgi
 • Hijyen yönetimi hakkında bilgi Yiyecek zehirlenmesinin önlenmesi, giyim, yiyecek malzemelerinin işlenmesi, yemek gereçlerinin ve ekipmanının temizliği ve sterilizasyonu, yiyecek malzemeleri ve ısıtma gerektiren yiyecekler.
 • Teknikler Japon yemek pişirme gereçleri ve ekipmanı nasıl kullanılmalı, yiyecek malzemeleri nasıl seçilmeli, yiyecek malzemeleri nasıl kesilmeli ve soyulmalı, çeşnilerin karışım oranları, pişirme prosedürleri ve süreleri, sunum, koruma yöntemi.
 • Omotenashi Görgü

 

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52398529/en

 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim Bilgileri

Japon Mutfağı Yemek Pişirme Becerileri Sertifika Uygulama/Yönetim Kuruluşu: TOW Co., Ltd. Sekreterlik Aya Hamasuna E-Posta: nihonshoku.ginou@tow.co.jp

 

Kaynak: TOW Co., Ltd.