Interxion Geleceğe Dönük Genişleme için Madrid’te Arazi Satın Alıyor

Interxion Geleceğe Dönük Genişleme için Madrid’te Arazi Satın Alıyor

MADRİD--(BUSINESS WIRE)-- Bir Digital Realty (NYSE:DLR) şirketi ve Avrupa’nın önde gelen bir operatör ve bulut nötr ortak-yerleşim veri merkezi hizmetleri sağlayıcısı olan Interxion, İspanya’nın en yüksek düzeyde bağlantılı veri merkezi kampüsü olan Madrid kampüsünü stratejik şekilde genişleterek 14,5 dönümlük bir arazi parseli satın almıştır. Bu parsel Interxion’ın mevcut veri merkezlerine bir kilometreden yakındır ve 34 megavata kadar kritik BT kapasitesine sahip 35.000 metrekareden geniş bir tesisi destekleyebilmektedir.

Interxion’ın Madrid tesisleri İber Yarımadası’nda – ve daha geniş anlamda güney Avrupa’da – içerik alışverişi için birincil merkez haline gelmiştir. Madrid’te kritik altyapılarını Interxion ile kuran müşteriler kampüste önde gelen global bulut sağlayıcılara doğrudan erişim elde etmenin yanı sıra Digital Realty’nin global veri merkezi platformu PlatformDIGITAL™ yoluyla altı kıtadaki bağlantı sağlayıcıları, platform ve işletme topluluklarına erişiyor.

Interxion, Madrid’in San Blas-Canillejas bölgesinin bir parçası olan Madrid Silikon Vadisi olarak bilinen teknoloji bölgesinde dördüncü veri merkezini kurmak için 14.550 metrekarelik parseli satın aldı. 34 megavatlık veri merkezinin inşaatının 500’den fazla iş yaratması ve yatırılan her Euro için GSYİH’yi 9€ ila 12€ arasında artırarak önemli bir ekonomik etkiye yol açması beklenmektedir. Bu stratejik genişleme projesi Interxion’ın bu bölgenin güney Avrupa’nın dijital merkezi olarak geleceğine duyduğu güvenin ve İspanya’da dijital ekonominin geliştirilmesine olan bağlılığının altını çiziyor.

İspanya Interxion Sorumlu Müdürü Robert Assink, “İnsanların hareketleri üzerine kısa süre önce gelen kısıtlamalar veri merkezlerinin ve dijital ekonominin rolüne yeni bir ışık tutmuştur,” diyor ve ekliyor. “Şimdi, çalışmamıza, öğrenmemize, içerik tüketmemize ve herhangi bir yerden alışveriş yapmamıza olanak sağlayan uygulamalara bağlanma olanağının ve erişmenin önemi konusunda artan bir farkındalık var. Veri merkezleri olmadan kullanıcılara ve işletmelere bağlanmak mümkün olmayacaktır.”

Interxion yirmi yıldır bölgedeki teknolojik gelişimi destekleyerek ve İspanya’nın internet trafiğinin yarıdan fazlasını yöneterek Madrid’te faaliyet göstermektedir.

Interxion Hakkında: Bir Digital Realty Şirketi
Interxion: Bir Digital Realty Şirketi, EMEA genelinde önde gelen operatör ve bulut nötr veri merkezi hizmetleri sağlayıcısıdır. 11 Avrupa ülkesinde 100’ü aşkın veri merkezinde 700’ün üzerinde bağlantı olanağı sağlayıcısı ile Interxion toplumlara bağlantı olanağı, bulut ve içerik merkezleri sunmaktadır. Digital Realty’nin parçası olarak, müşteriler şimdi altı kıta genelinde 47 metroya erişebiliyor. Daha fazla bilgi için, lütfen www.interxion.com adresini ziyaret edin.

Digital Realty Hakkında
Digital Realty (NYSE: DLR), bulut ve bilişim teknolojisi hizmetleri, iletişim ve sosyal ağ kurma alanlarından finansal hizmetler, imalat, enerji, sağlık hizmeti ve tüketici ürünleri alanlarına kadar uzanan bir yelpazede Kuzey-Güney Amerika, EMEA ve APAC genelindeki müşterilerin veri merkezi, ortak yerleşim ve karşılıklı bağlantı stratejilerini destek vermektedir. Digital Realty hakkında daha fazla bilgi için lütfen digitalrealty.com adresini ziyaret edin veya bizi LinkedIn ve Twitter’dan takip edin.

Güvenli Liman Beyanı
Bu basın açıklaması, Madrid kampüsü ve beklenen faydalar ve genişlemesinin zamanlaması, Madrid pazarı ve bir bütün olarak veri merkezi pazarları ve PlatformDIGITAL™ ile ilgili beyanlar dâhil olmak üzere fiili çıktıların ve sonuçların maddi olarak farklılık göstermesine neden olabilecek riskler ve belirsizlikler içeren güncel beklentilere, tahminlere ve varsayımlara dayalı geleceğe dönük beyanlar içerir. Risklere ve belirsizliklere ait bir liste ve açıklama için, şirket tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu’na sağlanan raporlara ve diğer başvurulara bakın. Şirket, gerek yeni bilgilerin, gelecekteki olayların gerekse başka bir şeyin bir sonucu olarak ileriye dönük beyanları güncelleme veya revize etme niyetini veya yükümlülüğünü reddetmektedir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Daha fazla bilgi için:
Raquel Figueruelo
Interxion: Bir Digital Realty Şirketi
917 894 850
raquelf@interxion.com

Alicia Medina
Medina Comunicación
630 527 553
alicia@medinacomunicacion.com

Yatırımcı İlişkileri:
John J. Stewart / Jim Huseby
Digital Realty
(415) 738-6500
investorrelations@digitalrealty.com

Kaynak: Interxion: Bir Digital Realty Şirketi