Indian Immigration Services, Sağlıklı Yaşam Turizmi İçin İdeal Bir Hedef Olarak Hindistan'ı Gösteriyor

Indian Immigration Services, Sağlıklı Yaşam Turizmi İçin İdeal Bir Hedef Olarak Hindistan'ı Gösteriyor

LONDRA--(BUSINESS WIRE)-- Hindistan, sunduğu nefes kesici görüntüler sayesinde son zamanlarda gezginler için popüler bir turizm merkezi haline geldi. Hindistan'da macera seyahatleri ve kültür turlarının yanı sıra sağlıklı yaşam turizmi önemli ve hızla genişleyen bir turizm segmenti olarak ortaya çıkmıştır.

Hindistan'da sağlıklı yaşam turizminin büyümesi

Hindistan, 2020 yılında 48,2 milyondan fazla sağlıklı yaşam seyahati ile dünyanın en büyük 20 sağlıklı yaşam turizmi pazarında 12. sırada yer aldı. Bu gezginlerin ilgisinden yararlanan Hindistan, turistler için bol miktarda dinlenme yeri ve tatil yeri ayrıca Hindistan vizesi almak için avantajlı koşullar sunuyor.

Birçok seyahat severin, sağlıklı yaşam turizmi ile sağlık turizmi arasındaki fark konusunda kafaları karışmış olabilir. Sağlık turizmi, belirli tıbbi tedaviler için farklı bir yere seyahat etmekle ilgili iken, sağlıklı yaşam turizmi, seyahat edenlerin refahını sürdürme veya geliştirme arayışıyla ilişkilidir.

Özellikle, daha fazla insan pandemiden sonra pillerini şarj etmek ve kendilerini yenilemek için Hindistan'da sağlık ve zindelik turizmini tercih ediyor.

Hindistan'ın Himalayas Tatil Köyü'ndeki Ananda'da sağlıklı yaşam tatili yapan Amerikalı gezgin Lauren Jane şunları söylüyor: “Buradaki aktiviteler pandemi sonrası stresi yeniden dengelememe ve hafifletmeme yardımcı olurken, sağlıklı organik mutfak seyahat sırasında sağlığımı koruyor. Hindistan'da daha fazla sağlıklı yaşam turizmi yeri deneyimlemek için geri döneceğim.”

Hindistan'daki tipik sağlıklı yaşam turizmi türleri ve ilgili giriş belgeleri

Hindistan, 3 kilit sektörde sağlıklı yaşam turizmini teşvik etmeye odaklanmaktadır: Meditasyon, yoga ve masaj terapileri.

Hindistan'da bir sağlıklı yaşam gezisindeki en popüler aktivitelerden biri meditasyondur. Seyahat severler, bitki, su ve bulutlardan oluşan doğal bir alanda meditasyon faaliyetlerine katılıyor olacaklar. Meditasyon, turistlerin bedenlerini sıfırlamaları ve ruhlarındaki rahatlama anlarının tadını çıkarmaları için iyi bir yoldur.

Yoganın doğum yeri olarak bilinen Hindistan, yoga uygulamalarına uygun sağlıklı yaşam inzivalarının inşasını teşvik etmektedir. İnzivaların çoğu doğaya yakın, yemyeşil ormanlarla çevrili, turistlere yoga yapmak için sessiz alanlar sağlıyor.

Ayurveda masajı, Hindistan'daki birçok sağlıklı yaşam inzivasında benzersizdir ve turistler için rahatlatıcı ve dinlendirici deneyimler sunar. Bu masaj terapisi, turistlerin duygusal stresi atmalarına, zihinlerini ve ruhlarını canlandırmalarına yardımcı olmak için yağlar, otlar ve doğal ürünler kullanır.

Indian Immigration Services İlişkiler Müdürü Bayan Kim, "Hindistan'da sağlıklı yaşam turları deneyimlemek için seyahat severlerin Hindistan vizesine başvurmak amacıyla geçerli bir pasaport hazırlamaları yeterlidir" dedi.

Indian Immigration Service Experts'ten turistler için yararlı ipuçları

Hindistan'a keyifli bir seyahat için, seyahat severler önceden bir vize almalıdır. Bayan Kim ayrıca, "Bir eVisa yapmak için güvenilir bir ortak seçmek için, seyahat severlerin ücretler, işlem süresi ve personelin profesyonelliği de dahil olmak üzere faktörleri göz önünde bulundurması gerekir" dedi.

Hindistan vizesine başvurmak için elçiliği ziyaret etmek yerine, yabancı seyahat severler Indian Immigration Service web sitesinden bir eVisa edinebilirler. Bir başvuru sahibi olarak, seyahat severlerin turistler için Hint eVISA'sı verilebilmesi için vize gerekliliklerini karşılaması gerekir.

Indian Immigration Service, seyahat severlerin Hindistan vizesi için çevrimiçi olarak makul Hint eVISA ücretleriyle başvurmalarını kolaylaştırırHindistan'a eVisa yapmak için dünya çapında 25.000 'den fazla müşteriye yardımcı oldukAyrıca, müşterilerimizin seyahat sırasında tıbbi tedavilerin maliyetini karşılamalarına yardımcı olmak için Seyahat Sigortası da sunuyoruz.

Artık Hindistan'a giriş amacıyla Vize almak için karmaşık bir süreç yok ve artık seyahat severler Indian Immigration Services ile bu büyüleyici ülkede unutulmaz bir sağlıklı yaşam seyahati yapmayı bekleyebilir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim

Eric Wong pr@indianimmigration.org Tel: (44) 207 193 5668 Ülke: Birleşik Krallık https://www.indianimmigration.org/

 

Kaynak: Indian Immigration Services

 

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.