GA-ASI Predator Serisi Hava Aracı Altı Milyon Uçuş Saatini Geçti

GA-ASI Predator Serisi Hava Aracı Altı Milyon Uçuş Saatini Geçti

RPA, Dünya Genelinde Müşteriler için Görev Desteği Sağlayarak Endüstri Rekorunu Kırdı

SAN DIEGO--(BUSINESS WIRE)-- General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI) bugün Predator, Predator B, Gray Eagle, Avenger® ve MQ-9B SkyGuardian® ürün yelpazelerini içeren Uzaktan Kumandalı Hava Aracı (RPA) Predator® serisinin altı milyon uçuş saatini aştığını duyurdu. Bu dönüm noktasına 31 Ekim 2019 tarihinde GA-ASI hava aracının toplam 430.495 görevi, bu görevlerin yüzde 90’ına yakınını muharebede uçarak tamamlamasıyla ulaştı.

Bu basın açıklaması multimedya özelliğe sahiptir. Tüm yayını burada görebilirsiniz: https://www.businesswire.com/news/home/20191104005938/en/

GA-ASI CEO’su Linden Blue, “Altı milyon uçuş saati, dünya genelindeki operasyonlar için yetenekli ve yenilikçi uzmanlardan oluşan adanmış bir grup tarafından tasarlanan, üretilen ve sürdürülen insansız hava aracı sistemlerimizin güvenilirliğine dair bir kanıttır,” dedi. “Bu işteki 25 yılı aşkın zamanımızda, GA-ASI, RPA geliştirmede tarihi ‘ilklerden’ oluşan bir liste gerçekleştirmiştir ve bu başarıları müşterilerimizin gerekliliklerini daha iyi desteklemek için kullandık.”

Bu dönüm noktasına ulaşan söz konusu hava aracının ve müşterinin kimliği bilinmiyor çünkü 69 Predator sınıfı Orta irtifalı, Uzun havada kalma süreli (MALE) RPA’nın dünya genelinde her gün her saniye havada bulunuyor. Uçuş saatleri, 1993 ile 2008 arasında ulaşılan 500.000 uçuş saati, 2010’da bir milyon uçuş saati, 2012’de iki milyon uçuş saati, 2014’te üç milyon uçuş saati, 2016’da dört milyon ve 2018’de beş milyon saat ile son yıllarda eşi benzeri olmayacak oranlarda artmaya devam etmiştir.

“RPA’mızı kullanarak sürekli durum farkındalığına ilişkin talep, uçuş saatlerinin artması ile günlük olarak ortaya konmuştur. Hava aracımıza olan talep, müşterilerimizin dinamik görev gerekliliklerini karşılamak için çok çalışan çalışanlardan, tedarikçilerden ve ortaklardan oluşan ekibimizle sürekli olarak yanıt bulmuştur,” diyor GA-ASI Başkanı David R. Alexander ve ekliyor. “Çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve ortaklarımızın adanmışlığı sayesinde, hava aracımız ABD Hava Kuvvetleri uçak envanterinde en yüksek göreve hazır olma oranına sahiptir.”

GA-ASI hava aracı ABD Hava Kuvvetleri’ni, ABD Kara Kuvvetleri’ni, ABD Deniz Piyadeleri’ni, ABD Ulusal Güvenlik Departmanı’nı, NASA’yı, İtalyan Hava Kuvvetleri’ni, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’ni, Fransız Hava Kuvvetleri’ni, BAE Silahlı Kuvvetleri’ni ve diğer müşterileri destekleyerek aylık 60.000 saatten fazla bir ortalamaya ulaşmaktadır. Görevler arasında, muharebe sahasında yer birimlerinin korunmasına yardımcı olmak, ABD Gümrük ve Sınır Koruma operasyonlarını desteklemek ve doğal afetlerin hemen ardından ilk müdahaleyi yapmak yer alıyor. Bu hava aracı sistemleri ABD Hava Kuvvetleri ve ABD Kara Kuvvetleri uçak envanterleri için en yüksek göreve hazır olma oranlarını sürdürmeye devam ediyorlar.

GA-ASI 900’den fazla hava aracı ve 400’ü aşkın Yer Kontrol İstasyonu (GCS) üretmiştir. RPA ve GCS’ye ek olarak radar ve video görüntüsü sağlayan, yerdeki ve su üzerindeki hareketli hedefleri algılayan ve ilgi odağı olan sinyaller için Sinyal İstihbaratı (SIGINT) sağlayan GA-ASI İşleme, Yararlanma ve Dağıtım (PED) sistemleri ve sensör yükleri de üretmektedir. GA-ASI, gerçek zamanlı olarak bu tamamen farklı sensörlerden veri ürünlerini SATCOM veri bağlantıları yoluyla GCS ile birleştirmektedir. Bunlar dünya genelinde Operasyonlarda ve İstihbarat Merkezlerinde kullanım için eyleme geçilebilir istihbarat olarak ilişkilendirilebilir ve görüntülenebilir.

Predator serisi ailesi, Predator A ve Predator XP; Predator B/MQ-9A Reaper, Predator B Extended Range (ER), Guardian, Gray Eagle/ER; Predator C Avenger/ER; MQ-9B SkyGuardian ve SeaGuardian® modellerini içeriyor.

Predator serisine ait yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, GA-ASI medya listesinden belirlenen medya kuruluşları için kullanıma sunulmaktadır.

GA-ASI Hakkında

General Atomics’in bağlı bir şirketi olan General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), Predator® RPA serisi ve Lynx® Çok modlu Radar dahil olmak üzere kanıtlanmış ve güvenilir Uzaktan Kumandalı Hava Aracı (RPA) sistemlerinin, radarlarının ve elektro-optik ve ilgili görev sistemlerinin önde gelen tasarımcısı ve üreticisidir. Predator serisi genelinde altı milyon uçuş saatiyle, GA-ASI durumsal farkındalığa ve hızlı taarruza imkan tanıyan sürekli uçuşu sağlamak için gerekli entegre sensörlü ve veri bağlantı sistemlerine sahip uzun mesafe uçabilen, göreve uygun hava aracını sağlar. Şirket ayrıca çeşitli yer kontrol istasyonları ve sensör kontrolü/görüntü analiz yazılımları üretir, pilot eğitimi ve destek hizmetleri sunar ve meta materyal antenleri geliştirir. Daha fazla bilgi için www.ga-asi.com adresini ziyaret edin.

Predator, SkyGuardian, SeaGuardian ve Lynx, General Atomics Aeronautical Systems, Inc.’nin tescilli ticari markalarıdır.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Kaynak sürümünü businesswire.com sitesinde inceleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20191104005938/en/

İletişim Bilgileri

Robert Walker
General Atomics Aeronautical Systems, Inc.
+1 (858) 524-8101
ASI-MediaRelations@ga-asi.comKaynak: General Atomics Aeronautical Systems, Inc.