Euro
6.46
Dolar
5.79
BIST 100
98,415.34
Altın
1,489.40

ExxonMobil ve Porsche, Motor Sporları Teknolojisi İş Birliğini Formula E'ye Taşıyorlar

ExxonMobil ve Porsche, Motor Sporları Teknolojisi İş Birliğini Formula E'ye Taşıyorlar

Mobil markalı yağlar ve sıvılar Porsche Formula E yarış arabasında kullanılacak

SPRING, Texas--(BUSINESS WIRE)-- ExxonMobil, Porsche ile olan global işini ve teknik ortaklığını 2019 / 2020 sezonu için Alman lüks araç üreticisi ile Formula E serisi araç konusunda birlikte çalışarak ilerletiyor. Yeni ortaklık, ExxonMobil'in elektrikli motor sporlarına attığı ilk adımı temsil ediyor.

Bu yılın sonunda Suudi Arabistan'da ilk yarıştan başlayarak, ExxonMobil özellikle elektrikli araçların uzmanlık gerektiren taleplerini karşılamak üzere Mobil-markalı yüksek performanslı elektrikli güç aktarma organları sıvılarını Porsche'a sağlayacak.

“Porsche ile Formula E'ye attığımız adım sadece başarılı iş ilişkimizin bir ilerlemesi değil, ayrıca yarış konusunda kazandıran bir ortaklığın da ilerlemesini temsil ediyor” diyor, ExxonMobil Finished Lubricants Başkan Yardımcısı Russ Green ve ekliyor. “Porsche, elektrikli araç teknolojisinde rekabet etmeye ve kabiliyetlerini göstermeye başlarken, ExxonMobil yeni Porsche Formula E ekibinin dünya çapında yarış başarısı mirasını geliştirmesine yardımcı olmak için Mobil markalı ürünlerin tam bir ürün yelpazesini tasarlayıp, üretiyor. Motor sporu yüksek performanslı yağları ve sıvıları geliştirmeyi sürdürmek için en üstün tecrübe alanını sağlıyor.”

Elektrikli motor sporlarında rekabet eden araçlar, elektrik iletkenliği, soğutma kabiliyetleri ve malzeme uyumluluğu dahil olmak üzere aracın batarya paketi için ihtiyaç duyulan özel avantajlar sağlayan yüksek performanslı yağ teknolojisinden yararlanırlar.

“20 yılı aşkın bir süredir önemli bir teknik ortak olarak, diğer hiçbir yağ tedarikçisi Porsche performans felsefesini ExxonMobil gibi anlayamaz” diyor, Porsche Motorsport Başkan Yardımcısı Fritz Enzinger ve ekliyor. “ExxonMobil ticari işimiz için sadece değerli bir ortak olmamış, ayrıca Sebring'ten Le Mans'a uzanan galibiyet ve şampiyonluk mücadelemizde önemli bir ekip arkadaşı olmuştur. Porsche için yeni, heyecan verici bir yarış dönemine girerken, Formula E ekibimizin doğal bir üyesi olmuştur.”

Yeni teknik ortaklık, ExxonMobil'in mevcut global motor sporları kadrosunun Dünya Dayanıklılık Şampiyonası, IMSA WeatherTech Spor Araçları Şampiyonası, Porsche Mobil 1 SuperCup, Porsche Carrera Cup ve dünya çapında sayısız müşteri yarış aktiviteleri dahil olmak üzere Porsche ile gerçekleştirdiği aktivitelerine dahil oluyor.

ExxonMobil Hakkında

En geniş ölçekte kamuya açık uluslararası yağ ve gaz şirketi olan ExxonMobil, teknoloji ve inovasyonu dünyanın büyüyen enerji ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur. ExxonMobil sektörün lider kaynak envanterine sahiptir, petrol ürünlerinde en büyük arıtmacı ve pazarlamacıdır ve bünyesindeki kimya şirketi dünyanın en büyüklerinden biridir.

Motor Sporlarında ExxonMobil Hakkında

Yarış, ExxonMobil'e ve yağ ürünleri ve yakıt markalarına yağ, yağlayıcı ve yakıt ürün yelpazesinde teknolojiyi geliştirmek için en üstün test alanını sağlar. Her bir yarış sezonunda, gelişmiş ürünlerimiz araç performansını ve verimliliğini iyileştirmeye yardımcı olmak için çalışmaya başlar. ExxonMobil ürünleri, son derece zorlu motor sporları serisinde rekabet eden dünyanın en iyi yarış takımlarının çoğu için tercih edilen yağ olarak kullanılır. Bu ortaklıklar yoluyla elde ettiğimiz bilgi, bilim insanlarımızın ve mühendislerimizin en yeni teknolojileri geliştirme konusunda sınırları zorlamalarına yardım eder.

ExxonMobil, NASCAR Bahar Kupası Serileri'nde Aston Martin Red Bull Racing, Stewart-Haas Racing; FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'nda Porsche, Bentley ve TOYOTA GAZOO Racing; IMSA WeatherTech Spor Araçları Şampiyonası'nda Corvette Racing, Porsche North America, Lexus ve Acura/Caterpillar ve dünya genelinde rekabet eden sayısız ekip ile ortaklık yapmaktan gurur duymaktadır.

ExxonMobil ve markaları hakkında daha fazla bilgi için www.exxonmobil.com web adresini ziyaret edin ve Twitter'da www.twitter.com/exxonmobil üzerinden bizi takip edin.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52087673/en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim Bilgileri

Medya ile İlişkiler
832-625-4000

Kaynak: ExxonMobil