ElectReon, İtalya'nın “Geleceğin Arenasına” Kablosuz Endüktif Elektrikli Araç Şarj Teknolojisini Getiriyor

ElectReon, İtalya'nın “Geleceğin Arenasına” Kablosuz Endüktif Elektrikli Araç Şarj Teknolojisini Getiriyor

 

Stellantis, IVECO, İtalyan karayolu operatörü A35 Brebemi-Aleatica otoyolu ve birçok ek endüstri ve araştırma ortağı ile iş birliği içinde ––ElectReon, hareket halindeyken bir dizi elektrikli araç (EV) için temassız şarjı gösteriyor.

BEIT YANAI, İsrail--(BUSINESS WIRE)-- ElectReon (TASE: ELWS.TA), ticari ve binek elektrikli araçlar için endüktif yol içi şarj teknolojisinin lider sağlayıcısı, şirketin kablosuz teknolojisini entegre ettiği İtalya'nın Brescia kentinde sürüş sırasında bir IVECO otobüsünü ve Stellantis'in Fiat Nuova 500 binek aracını şarj edeceği “Geleceğin Arenası” projesinin lansmanını duyurdu. Bu proje, otoyol ulaşım koridorları boyunca uzun mesafeli ulaşım sistemlerini karbondan arındırmak için potansiyel bir yol olarak otoyollarda ve paralı yollarda aracı sürerken çeşitli EV'ler için temassız şarj olduğunu gösteriyor.

ElectReon'un uygun yol içi şarj bobinleri ile donatılmış ve 1 MW elektrik gücü ile desteklenen 1.050 metre uzunluğundaki devresinin yapımı ve teknik uygulaması başarıyla tamamlandı. Bugünden itibaren, “Geleceğin Arenası”, mobilite sektörünü karbondan arındırmak için acil ve somut bir çözümün teknolojik bir etkinleştiricisi olarak ElectReon'un endüktif EV şarj teknolojisini sergiliyor. Bu teknoloji, yakın zamanda TIME tarafından 2021'in En İyi 100 Buluşundan biri seçildi ve sera gazı (GHG) emisyonlarının azaltılması aynı zamanda gelişmiş çevre koruma politikasına yönelik küresel gereksinimlere doğrudan yanıt olarak sürdürülebilir, tamamen elektrikli ulaşıma geçişi hızlandıracaktır.

“Geleceğin Arenası”nda uygulanan ilk araçlar, bir Fiat Nuova 500 ve bir IVECO E-yol otobüsü, ElectReon'un şarj etmek ve aynı anda seyahat etmek için gereken enerjiyi doğrudan aktaran araç tarafı teknolojisi (“alıcı”) ile donatıldı. Alıcı donanımlı araçlar, 1.050 metrelik devre boyunca uzun kilometrelik dinamik (hareket halinde) şarjı başarıyla tamamladı ve proje boyunca devam eden test, kalibrasyon ve deneyler devam edecek. ElectReon'un teknolojisi, bir binek araçtan ticari kamyona kadar herhangi bir elektrikli araca uyarlanabilir ve ölçekte “sıfır emisyonlu” bir mobilite sistemi için ortak bir platform oluşturur.

ElectReon'un bu projeye katılımı, küresel otomotiv endüstrisindeki büyük oyuncularla devam eden stratejik iş birliğine olan bağlılıklarını vurgular ve kablosuz şarj teknolojisinin eksiksiz bir uygulama yelpazesi için fizibilitesini gösterir. Bu, ElectReon'un filo müşterilerine hızlı karbonsuzlaştırma için eksiksiz ve sorunsuz bir araç tarafı kablosuz şarj çözümü sunma misyonuna yönelik kritik bir kilometre taşıdır. ElectReon'un kablosuz şarj teknolojisi, hükümetleri ve politika yapıcıları, elektrikli araçların (EV'ler) tüm yaşam döngüsü boyunca sera gazı (GHG) emisyonlarını azaltmak için sürdürülebilir bir yolla donatıyor ve toplu EV'yi hızlandırmak ve tüm ulaşım sektörü boyunca net karbon emisyonları elde etmek için uygun bir yol sunuyor.

“İtalya'nın ilk Elektrikli Yol Sistemini (ERS) başlatmak için Otomotiv devleri IVECO ve  Stellantis gibi dünya çapındaki ortaklarla iş birliği yapmak benim için bir onurdu.” dedi ElectReon CEO'su Oren Ezer. “Bir paralı yolun bir şarj varlığına potansiyel dönüşümünü sergileyen ve tüm yol kullanıcılarının gelecekte EV'ler için endüktif şarj teknolojisini kullanma yeteneğini gösteren Geleceğin Arenası projesinin ilk aşamasının lansmanını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Avrupa, elektrikli mobiliteye geçişte öncülük etmeye devam ederken, ölçeklenebilir gelişmiş şarj altyapısı, yol kullanıcıları için hareket halindeyken uygun şarjın yolunu açıyor. ElectReon'un kablosuz şarj teknolojisi, araçların elektrikli otoyollarda her hızda giderken şarj olmasını sağlıyor.”

Halka açık yollarda hareket halinde kablosuz şarjı gösterebilen ilk ve tek şirketlerden biri olan şirket, şu anda dünya çapında  Almanya, İsveç, İsrail ve Kuzey Amerika'ya genişleme planlarıyla beraber çeşitli ticari öncesi projeler üzerinde çalışıyor. En son, ElectReon şunu duyurmuştur Tel Aviv'deki 200 halk otobüsünü desteklemek için kablosuz şarj ağının geliştirilmesi şirketin İsrail'in en büyük Toplu Taşıma İşletmecilerinden biri ile yaptığı şirketin pilot projesini tamamlamasından sonra yaptığı ilk tam ticari anlaşmaydı. ElectReon sunu da ayrıca duyurdu İsrail'in eski Cumhurbaşkanı Reuven “Ruvi” Rivlin'in yakın zamanda şirketin başkanı olarak katılması, elektrikli araçların benimsenmesini artırmak, filo emisyonlarını azaltmak ve ElectReon'un küresel etkisini hızlandırmak için dünya liderleriyle ilişkileri kolaylaştırmaya sebep oldu.

Bu yaratım, bugün endüstri ve akademik kurumların iş birliğini gören insanlar ve mallar için “sıfır emisyon” hareketliliği için uluslararası iş birliğine dayalı inovasyonun ilk örneklerinden biridir: A35 Brebemi-Aleatica, ABB, Electreon, FIAMM Energy Technology, IVECO, IVECO Bus, Mapei, Pizzarotti, Politecnico di Milano, Prysmian, Stellantis, TIM, Roma Tre Üniversitesi ve Parma Üniversitesi.

ElectReon Hakkında

ElectReon elektrikli araçlar (EV'ler) için kablosuz şarj çözümlerinin lider sağlayıcısıdır ve ortak, kamu ve ticari filo operatörlerinin ve tüketicilerin ihtiyaçlarını ve verimlilik taleplerini karşılamak için uçtan uca şarj altyapısı ve hizmetleri sağlar. Şirketin tescilli endüktif teknolojisi, EV'leri dinamik olarak (hareket halindeyken) ve statik olarak (durdurulduğunda) hızlı ve güvenli bir şekilde şarj eder, menzil kaygısını ortadan kaldırır, EV sahipliğinin toplam maliyetini düşürür ve pil kapasitesi ihtiyaçlarını azaltır; bu da onu çevresel olarak en sürdürülebilir, ölçeklenebilir ve bugün mevcut olan dikkat çekici şarj çözümlerinden biri haline getirir. ElectReon, sorunsuz ve sürekli çalışma için kamu, ticari ve otonom filoların uygun maliyetli elektrifikasyonunu sağlayan bir hizmet olarak şarj etme (CaaS) platformunda şehirler ve filo operatörleriyle birlikte çalışır. Daha fazla bilgi için ziyaret edin ​electreon.com.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52544054/en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Medya
Janine Ward
ElectReon adına
electreon@antennagroup.com

Yatırımcı ilişkileri
Ehud Helft
GK Yatırımcı İlişkileri
+1 646 201 9246
electreon@gkir.com

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.