Dolar
13.46
Euro
15.34
Altın
1,818.73
ETH/USDT
3,208.20
BTC/USDT
42,157.00
BIST 100
2,085.76

DEXLEVO'nun Sıvı Polimer Dolgu Ön Halka Arz Finansmanında 26 Milyar KRW Topluyor

DEXLEVO'nun Sıvı Polimer Dolgu Ön Halka Arz Finansmanında 26 Milyar KRW Topluyor

 

Değerleme cGMP tesisini genişletmek ve marka pazarlamasını hızlandırmak için gelirleri kullanmak üzere 2018’deki B serisi turuna kıyasla altı kat arttı

SEUL, Güney Kore--(BUSINESS WIRE)-- DEXLEVO 26 milyar KRW’lik ön Halka Arz (IPO) finansmanını tamamladı Bu sayede, bu yılın Mayıs ayında sıvı polimer dolgu (ürün adı: GOURI) için Avrupa Birliği CE sertifikasyonu alması gibi ticarileştirme performansı sayesinde 2018’deki B serisi finansmanına kıyasla değerlemesini altı kat artırdı. Şirket Songdo’da bu sefer elde edilen gelirlerle yeni bir cGMP sınıfı (mevcut İyi Üretim Uygulaması) üretim tesisini kurmayı ve amiral ürününü pazarlamaya başlamayı planlamaktadır.

25 Kasım’da endüstri kaynaklarına göre, DEXLEVO Magna Investment, Smilegate Investment, Hyundai Venture Investment Corp., ve Shinhan Capital gibi mevcut yatırımcılarından ön Halka Arz finansmanında toplamda 26 milyar KRW tutarı elde etmiştir. Magna Investment ve Smilegate Investment’in her biri 10 milyar KRW verirken, Hyundai Venture Investment ve Shinhan Capital yeni hisseler karşılığında (adi hisse) sırasıyla 4 milyar KRW ve 2 milyar KRW katkıda bulunmuştur.

Magna Investment, Hana Financial Investment ile müştereken oluşturulan Hana-Magna Growth Booster Fund yoluyla fonları ödemiştir.

DEXLEVO, ön Halka Arz finansman sürecinde 250 milyar KRW’lik bir ön yatırım değerlemesi belirlemiştir. 2018’de B serisi turda, ön yatırım değerlemesi yaklaşık olarak 40 milyar KRW’ydi. Bu, üç yıl öncesine kıyasla altı kattan daha fazladır. Finansmanın miktarı da şirket ve mevcut yatırımcıların beklediği ilk 20 milyar KRW’den %30 oranında artışla gerçekleşmiştir.

Bunun, DEXLEVO’nun son zamanlardaki art arda ticarileştirme performanslarıyla ilgili olduğu görünmektedir. Bu yılın Mayıs ayında amiral ürünü GOURI’nin CE sertifikasyonunu almasıyla başlayarak, Eylül’de GOURI markasının lansmanını ilk kez yaptığı dünyanın en büyük güzellik fuarı Estetik ve Yaşlanmayı Önleyici Tkp Dünya Kongresi’ne (AMWC) ana sponsor olarak katıldı. Ayrıca AMWC’de denizaşırı alıcılarla 30 milyon $’lık bir tedarik sözleşmesini de imzaladı.

DEXLEVO, 2013 yılında Samyang Corporation ve Celltrion Inc. için çalışan CEO Jaewon Yoo tarafından kuruldu. Şirketin sıvı polimer dolgusu, yaşlanma önleyici sonuçlara yol açan basit kozmetik etkilerine ek olarak vücutta kolajeni yenileyerek pazarın dikkatini çekti. 2023 yılında KOSDAQ borsasında listelenme hedefiyle, ana garantörü olarak Hana Financial Investment firmasını seçti.

DEXLEVO’dan bir yetkili “Şu anda, denizaşırı ülkelerden GOURI’ye olan ilgi önemli ölçüde artmaktadır. Bu sefer elde edilen finansman, Incheon Songdo’da yeni cGMP sınıfı üretim tesisinin yapılması ve agresif pazarlama girişimi için kullanılacak, bu sayede önümüzdeki yıl harika bir satış geliri artışına ulaşabileceğiz”, diyor.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52543952/en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim Bilgileri

DEXLEVO Pazarlama Departmanı Chris Jeong chrisjeong@dexlevo.com

 

Kaynak: DEXLEVO

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.