Euro
10.32
Dolar
8.63
BIST 100
1,425.06
Altın
1,807.25

Developing Telecoms, bağlanabilirliğin Afrika'daki COVID-19 ile mücadeleye nasıl yardımcı olduğunu yorumluyor

Developing Telecoms, bağlanabilirliğin Afrika'daki COVID-19 ile mücadeleye nasıl yardımcı olduğunu yorumluyor 

LONDRA--(BUSINESS WIRE) - Developing Telecoms, bu hafta COVID-19'un küresel olarak etkisini araştıran Huawei Better World Summit'e katıldı ve ICT ve 5G teknolojilerinin iş faaliyetini sürdürürken bozulmayı nasıl en aza indirgeyebileceğini ve virüse karşı nasıl mücadele edebileceğini inceledi.

Huawei'nin zirvede ortaklarından biri olan ve Güney Afrika'da bulunan ve +250 milyon müşteri tabanına ses, veri, dijital ve finansal hizmetler sunan pan-Afrika ve Orta Doğu grubu MTN, 6 sütundan oluşan BRIGHT stratejisini özetledi. En İyi Ağ, Dönüşler, Ticari Performansı Tutuşturmak, Dijitalde ve Veride Büyüme, Teknoloji Mükemmelliği yanında Kalpler ve Zihinler. Bu, MTN'nin 2022 yılına kadar 200 milyonu veri kullanıcısı ve 100 milyon dijital hizmet kullanıcısı olmak üzere 300 milyon abone hedefine ulaşmasına yardımcı oluyor. 

Zirve sırasında MTN'den Bernice Samuels, MTN'nin COVID-19'un başlangıcını bir sağlık krizinin yanı sıra ekonomik ve insani bir kriz olarak nasıl tanıdığını gösterdi ve pazarlarında yardım sağlamak için kaynaklarını ve ayak izini çok hızlı bir şekilde kullanabildiğini belirtti.

MTN, mali sıkıntı yaşayan çalışanları desteklemek için mali rahatlama önlemleri uygulamaya koydu ve işi sürdürmeye ve müşterilerini desteklemeye yönelik ev çalışmalarını destekledi. Tüm iletişim ve çağrı merkezleri, hizmet seviyelerini kesintisiz tutmak için evden çalışma araç kitleri ile donatıldı. 

Müşteriler için odak üç katlıdır: 

  1. Enfekte kişilerin güvenliği, önleme ve sosyal damgalanmasının önlenmesi hakkında iletişim; 
  2. Kapalı olduklarında eğitim kurumlarına SMS veya ücretsiz ödenek veya trafik şeklinde rahatlama sağlamak, hastane personeli için destek ve ücretsiz P2P para transferleri; 
  3. Hayati arzın sağlanması konusunda daha geniş ihtiyaçları desteklemek. 

MTN ayrıca hükümetlerin iletişiminin etkinliğini ölçen ihtiyaç değerlendirmelerini yapma ve nüfus taramalarını tamamlama ve ele alma yeteneklerini geliştirmek için haziran ayında UNECA (Afrika'daki Birleşmiş Milletler Ekonomik Komisyonu) ile ortaklık kurdu. 

Dijital her zaman bir bozucu olarak görülür ve dijitalden gelen güçlü değişimler bazen rahatsız edici ve kaotik olarak görülür. Developing Telecoms, COVID-19 Pandemisinin bunun yanlış olduğunu gösterdiğini düşünüyor. Dijital, kolaylık, güvenlik, erişim, kişiselleştirme ve verimlilik sağlamak için sadece büyük bir kolaylaştırıcı değildir aynı zamanda krizle savaşmaya bile yardımcı olabilir. 

Developing Telecoms, MTN'nin dijital dönüşüm kapasitesini hızlandırmak için Huawei ile birlikte çalışmaya devam etmesini ve böylece müşterilerinin modern bağlantılı dijital yaşamın avantajlarından yararlanmasını bekliyor. 

Developing Telecoms Hakkında  

Developing Telecoms, gelişmekte olan pazarlarda telekomünikasyon için önde gelen çevrimiçi haber portalıdır ve ağ operatörleri, hükümetler ve son kullanıcılarda üst yönetim ve karar vericiler için telekomünikasyon haberleri ve bilgileri sunar. Developing Telecoms yıllık 2,2 milyon sayfa görüntüleme almakla beraber yıllık 760.000'den fazla çevrimiçi ziyaretçi alıyor. Kendisinin haftalık gelişmekte olan pazarlar bülteninde 40.000'den fazla abone bulunmaktadır. Developing Telecoms, 5G, IoT, Smart Cities ve Last Mile Connectivity gibi konuları kapsayan gelişmekte olan pazarlardaki telekomünikasyon şirketleri hakkında bir dizi özel rapor yayınlamaktadır. 

Businesswire.com'da kaynak sürümünü görüntüleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20200730005340/en/ 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Medya
Alec Barton
Tel: +44 7799 417751
info@developingtelecoms.com  

Kaynak: Developing Telecoms