Euro
6.59
Dolar
5.80
BIST 100
95,421.05
Altın
1,422.62

Corsair Infrastructure Partners, Yeni Fonun Vantage Airport Group'u Satın Aldığını Açıkladı

Corsair Infrastructure Partners, Yeni Fonun Vantage Airport Group'u Satın Aldığını Açıkladı

 

CIP, uzun vadeli büyümeyi desteklemek içinVantage'ı yeni sürekli yatırım fonuna devretti

 

NEW YORK --(BUSINESS WIRE)-- Corsair Capital'in (“Corsair”) küresel altyapı yatırım şirketi Corsair Infrastructure Partners (“CIP”), bugün CIP tarafından kurulan ve yönetilen yeni bir fonun CIP tarafından yönetilen başka bir fon olan Gateway Infrastructure Investments'dan (“Gateway”) Vantage Airport Group'u (“Vantage”) %100 olarak satın almasının tamamlandığını açıkladı.

Yeni CIP fonu, yüksek kaliteli, uzun vadeli kurumsal yatırımcılar tarafından aktifleştirilen, sabit süresi olmayan, kalıcı bir ortaklıktır. Bu işlem, Vantage'a güçlü ve istikrarlı bir mülkiyet yapısının yanı sıra dünya çapındaki havaalanları ve ilgili altyapıya yatırım yapma, geliştirme ve yönetme konularında tam bir fırsat hattını takip etmek için sermayeye erişim olanağı sağlıyor. Satın alma, 2008'den bu yana Gateway'e ait olan Vantage'ın el değiştirmesi ile cazip bir paraya çevirme etkinliği yaratmıştır.

CIP Başkanı, Corsair Genel Müdürü ve Vantage Baş Müdürü Hari R. Rajan, “Vantage'ı tutmak için yeni bir kalıcı yatırım aracı yarattığımız için çok heyecanlıyız. Tümüyle sahip olunan bir CIP portföy şirketi olarak Vantage'ın statüsünde bir değişiklik olmamakla birlikte, yeni fon Vantage'a uzun vadeli hissedarlar için üstünlük sağlayacak ve yatırımcılarımıza Vantage projelerini destekleyecek önemli bir sermaye yatırımı yapılacak bir platform sağlayacaktır. ABD ve ötesindeki havaalanı sektörünün dönüşümünde pazar lideri bir rol oynadığından, Vantage'daki yetenekli ekiple devam eden ortaklığımızı sürdürmeyi umuyoruz” demiştir.

Vantage Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı George H. Casey, “Bu yeni fon yapısı bize stratejik büyüme planlarımızı karşılayan herhangi bir yeni iş fırsatını sürdürme esnekliğini ve ateş gücünü verecek. CIP ile devam eden ilişkimizle ve şu ana kadar elde ettiğimiz başarılarla gurur duyuyoruz ve işimizi bir sonraki seviyeye taşımak için üç kaidemiz olan İnsan, Performans ve Yer uygulamamızı CIP'in desteğiyle sürdürmek için sabırsızlanıyoruz” demiştir.

Vantage Airport Group Hakkında

Vantage Airport Group, dünya genelinde 30'dan fazla havaalanında geçmişi olan özel bir havaalanı geliştiricisi, yöneticisi ve yatırımcısıdır. Şirketin şu anki ağı, küçük destinasyonlardan Kanada, ABD, Jamaika, Bahamalar ve Kıbrıs'taki büyük başkentlere kadar değişen 10 havalimanını kapsamaktadır. Vantage'ın portföyü New York'ta iki büyük proje içeriyor: LaGuardia Havalimanı'nda B Terminalinin yeniden geliştirilmesi ve yönetimi ve şirketin JFK Uluslararası Havalimanı'nda Terminal 6 ve 7'nin planlanması ve yönetimi için Jet Blue Airways ile ortaklığı. Vantage 1994 yılında Vancouver Havaalanı Otoritesi'nin bir iştiraki olarak kurulmuş ve bugün Corsair Infrastructure Partners tarafından yönetilen fonlar tarafından tamamen sahiplenilmiştir. Şirketin Vancouver, New York, Chicago ve Denver'da ofisleri bulunmaktadır.

Corsair Capital ve Corsair Infrastructure Partners Hakkında

1992 yılında kurulan Corsair Capital, önde gelen bir küresel uzman yatırımcıdır. Corsair, varlık ve varlık yönetimi, ödemeler ve finansal teknoloji, hizmetler, sigorta ve bankacılık ve uzmanlık finansmanı dahil olmak üzere finansal hizmetler sektörünün tüm alt sektörlerine büyük ölçüde yatırım yapan çok saygın bir özel sermaye platformuna sahiptir. Kuruluşundan bu yana, şirket 8 milyar dolarlık özel sermaye yatırımlarına yöneticilik yaptı ya da eş yöneticilikte bulundu. Firmanın ayrıca, 2015 yılında kurulan ve 2.9 milyar dolarlık bir altyapı fonu yöneten Corsair Infrastructure Partners adlı küresel bir altyapı hisse sponsorluğu ve yatırım yönetimi işi vardır. Corsair Infrastructure Partners hakkında daha fazla bilgiyi www.corsair-infrastructure.com adresinde bulabilirsiniz.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim

Sard Verbinnen & Co
Matt Benson / David Millar / Danya Al-Qattan, +1 212-687-8080
Conrad Harrington, +44 20 7467 1050
 

Kaynak: Corsair Capital