Euro
7.74
Dolar
6.85
BIST 100
116,719.50
Altın
1,772.80

CoinFLEX Merkezi Olarak Temizlenmiş ve İşlem Gören Repo Pazarını Başlattı

29 Haziran 2020 16:00 UTC

CoinFLEX Merkezi Olarak Temizlenmiş ve İşlem Gören Repo Pazarını Başlattı

Yönlü Daimi Yatırımcılar, Spot Yatırımcılar, Borç alanlar ve Kredi Verenler Arasındaki Boşluğu Kapıyor

Fiziksel Olarak Sağlanan İlk Vadeli İşlemler Borsasında Kripto Yatırımcılarına Esneklik Sağlıyor

HONG KONG--(BUSINESS WIRE)-- CoinFLEX, Dünyanın ilk fiziksel olarak teslim edilen kripto para birimi vadeli işlem borsası bugün, endüstrinin ilk kalıcı işlem gören teslim edilebilir kalıcı vadeli işlemlerle desteklenen repo piyasasının açılışını duyurdu. CoinFLEX, kalıcı vadeli işlemler geliştiren ve sunan ilk borsadır.

CoinFLEX Repo Pazarı, yatırımcılara, bankalar veya diğer aracılar gibi geleneksel repo pazarının kanalları üzerinden çalışmaya gerek kalmadan, yüksek oranda likit borç verme, borçlanma ve kazanç fırsatlarına erişim sağlayarak daha esnek ticaret ve gerçek zamanlı erişim sağlar. CoinFLEX, likiditeyi artırarak ve sermaye maliyetlerini önemli ölçüde düşürerek piyasa katılımcılarına fayda sağlayan bir ticaret ortamı oluşturmak için kripto para birimleri için Repo Pazarı ve sürekli vadeli işlemleri yarattı.

CoinFLEX İcra Kurulu Başkanı Mark Lamb şunları söyledi: “Repo piyasasının oluşturulması, tüm piyasa katılımcıları için adil, şeffaf ve esnek ticaretin piyasa talebine doğrudan bir yanıttır. Teslim edilebilir kalıcı vadeli işlemlerle tanışmak, yatırımcılara yeni bir risk azaltma aracı sağlayan dağıtım seçeneği ile yatırımcıların son derece likit, kaldıraçlı türevlere erişimini sağlıyor.”

“CoinFLEX Teslim Edilebilir Kalıcı Vadeli İşlemleri ile CoinFLEX Repo Piyasası, yatırımcılara, yatırımlarıyla ilişkili getiriyi yakalayabilecekleri yeni bir faiz oranı piyasasında geleneksel ticaret ile ilgili avantajlara sahip olma fırsatı veriyor. Günümüzün geleneksel finanstaki belirsiz getiri ortamında, kripto para birimlerinden elde edilen getiriyi yakalama yeteneği, dolar veya kripto bazlı yatırımcılar için önemli bir faydadır.” diye devam etti.

2019'un başında başlatılan CoinFLEX, madencilik şirketlerini, OTC ticaret masalarını ve küresel tescilli ticaret şirketlerini içeren ticari riskten korunma pazarının yanı sıra bireysel yatırımcılara hitap etmektedir ve Polkadot ve Dfinity tokenleri gibi henüz başlatılmamış paralarla başlangıç vadeli işlemleri açan ilk şirkettir. CoinFLEX, son on iki ay boyunca günde yüz milyonlarca sözleşme işlemine başladı ve başarısı, Polychain Capital, Digital Currency Group, Dragonfly Capital, B2C2 ve Grapefruit Trading'den 10 milyon doların üzerinde finansman da dahil olmak üzere yaygın yatırımcı desteğine yol açtı.

Potansiyel tüccarlar ve yatırımcılar CoinFLEX'e çevrimiçi kayıt yaparak erişebilirler. https://coinflex.com/.

CoinFLEX Hakkında

2019'da Mark Lamb ve Sudhu Arumugam tarafından kurulan CoinFLEX (Coin Futures and Lending Exchange), yatırımcılara minimum endeks veya fiyat uzlaşma riski ile ticaret yapmak ve riskten korunmak için yollar sağlamak için geliştirilen, dünyanın ilk fiziksel olarak teslim edilen kripto para vadeli işlem borsasıdır.

Businesswire.com'da kaynak sürümünü görüntüleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20200629005543/en/ 

İletişim

Carissa Felger
Gasthalter & Co.
coinflex@gasthalter.com 


Kaynak: CoinFLEX