Euro
10.09
Dolar
8.30
BIST 100
1,446.85
Altın
1,833.68

Clearwater Analytics, Aegon Asset Management ile Küresel Operasyonları için Ortaklık Kuruyor

Clearwater Analytics, Aegon Asset Management ile Küresel Operasyonları için Ortaklık Kuruyor

Aegon Asset Management, küresel operasyonlarını basitleştirmek ve entegre etmek için Clearwater'ın bulut yerel yatırım muhasebesi, raporlama ve analitik SaaS çözümünü seçti

LONDRA--(BUSINESS WIRE)-- Clearwater Analytics bugün, Aegon Asset Management (Aegon AM) için SaaS tabanlı veri yönetimi, muhasebe, raporlama ve analitik çözümünü uyguladığını duyurdu. Clearwater'ın çözümü, Aegon AM'nin verilerini, yatırım muhasebesini ve raporlamayı küresel olarak kolaylaştırmasına yardımcı olacaktır.

Aegon AM, emeklilik planları, sigorta şirketleri, bankalar, varlık yöneticileri, aile ofisleri ve vakıflar dahil olmak üzere küresel bir müşteri tabanı için 475 milyar ABD doları tutarında varlığı yöneten ve bunlara danışmanlık yapan aktif bir küresel yatırımcıdır.

Aegon AM Global Operasyon Direktörü Wouter Peters, "Sigorta varlık yönetimi pazarındaki liderliğimizi korumak ve büyüme hedeflerimizi karşılamak için, bu hedeflere ulaşmak için en son teknolojiye ihtiyacımız olduğunu fark ettik," dedi ve ekledi: “Varlık sınıfları ve düzenleyici raporlaması genelindeki entegre görünümü için Clearwater'ı seçtik. Bu, birden çok muhasebe ve raporlama sistemini tek bir platformla değiştirmemizi sağlayacaktır. "

Clearwater, sigortacılar, yatırım yöneticileri ve diğer kurumsal yatırımcılar için yatırım veri yönetimi, mutabakat, muhasebe ve raporlama için önde gelen SaaS çözümüdür. Clearwater'ın küresel bir müşteri hizmetleri ekibi tarafından desteklenen platformu, dünyanın en gelişmiş sigorta şirketlerinin, yatırım yöneticilerinin ve şirketlerinin ihtiyaçlarına göre gelişmiştir. Bölge odaklı yatırım muhasebesi ve raporlama çözümleri ve uzmanları müşterilere yardımcı olur ve Clearwater'ın 1.300'den fazla çalışanının yarısından fazlasının kendini sürekli yazılım geliştirmeye adadığı sistemin daha da geliştirilmesine rehberlik eder. Clearwater ayrıca geçtiğimiz günlerde Aegon AM gibi Avrupalı müşterilerine daha yakından hizmet etmek için Avrupa'daki operasyonlarını genişletmekte olduğunu duyurmuştur. Aegon’un kardeş şirketi Transamerica, yatırım veri yönetimini geliştirmek için Clearwater'ı seçti.

Clearwater EMEA ve APAC Genel Müdürü Gayatri Raman, "Clearwater, eski teknolojilerin hakim olduğu bir sektörde bir yıkıcıdır" ded ve ekledi: "Aegon Varlık Yönetimi ekibi, operasyonlarını modernize etmelerine ve geleceğe hazır hale getirmelerine yardımcı olacak son teknoloji ürünü bir çözüm bulmak için titiz ve kapsamlı bir seçim sürecinden geçti. Müşterilerine pazar lideri yatırım çözümleri sunmak için Aegon AM tarafından seçilmekten gurur duyuyoruz. "

Clearwater Analytics Hakkında

Clearwater Analytics, otomatikleştirilmiş yatırım verileri toplama, mutabakat, muhasebe ve raporlama için küresel endüstri lideri bir SaaS çözümüdür. Clearwater çözümü, her gün önde gelen sigortacılar, varlık yöneticileri ve şirketleri içeren müşteriler için 5,5 trilyon ABD dolarından fazla varlık rapor ederek, birinci sınıf bir ürün ve müşteri odaklı hizmetle yatırım portföyü verilerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olur. 50 ülkedeki yatırım profesyonelleri, zamanında, doğrulanmış yatırım verileri ve derinlemesine raporlama sağlamak için Clearwater'a güveniyor. Clearwater hakkında ek bilgi şu adreste bulunabilir: www.clearwater-analytics.com, LinkedIn, ve Twitter.

Aegon AM Hakkında

Aegon Asset Management’ın kökenleri 175 yıldan daha eskiye dayanmaktadır. Emeklilik planları, kamu fonları, sigorta şirketleri, bankalar, varlık yöneticileri, aile ofisleri ve vakıflardan oluşan küresel bir müşteri tabanı için 364 milyar € / 408 milyar ABD Doları (30 Haziran 2020 itibariyle) varlıkları yönetir ve bunlara danışmanlık yapar. Şirket, Avrupa, Amerika ve Asya'da yaklaşık 1.200 çalışanıyla beraber, müşterilere yerel olarak hizmet verirken küresel olarak yatırım yapan küresel bir işletmedir. Daha fazla bilgi için aegonam.com adresini ziyaret edin.

İletişim

Gail Marold | +1 919-229-9141 | gmarold@clearwateranalytics.com

 

Kaynak: Clearwater Analytics

 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.