Euro
7.19
Dolar
6.50
BIST 100
87,596.46
Altın
1,620.50

CGTN: Son Veriler, Wuhan'da 36.000'den Fazla Hastanın İyileştiğini Gösteriyor

CGTN: Son Veriler, Wuhan'da 36.000'den Fazla Hastanın İyileştiğini Gösteriyor

 

PEKİN --(BUSINESS WIRE)-- CGTN'nin videosuna göre, Çin'in merkezinde, koronavirüs salgınının merkez üssü Wuhan'da, yeni COVID-19 vakalarında cuma günü sadece 4 vaka bildirilirken vaka sayısı tek bir basamağa düştü.

Tüm videoyu izleyin: https://news.cgtn.com/news/2020-03-14/Fight-to-Reunite-How-Wuhan-tackled-COVID-19-ORhUCzRIGs/index.html

Son veriler, Wuhan'da toplam vakaların yüzde 70'inden fazlasını oluşturan 36.000'den fazla hastanın iyileştiğini gösteriyor. Çin'in merkezindeki Hubei Eyaletindeki hastalık tarafından en sert vurulmuş olan şehir toparlanma yolunda ilerliyor.

Daha fazla hasta hastaneden taburcu edildiğinden, şehirdeki 14 geçici hastanenin hepsi bu hafta kapatıldı.

Kamu tesislerinden dönüştürülen bu hastaneler, hafif semptomları olan hastalar için zamanında tedavi sağlamıştır. Hastaneler, 12.000'den fazla hasta kabul etmişlerdir.

Bu kayda değer ilerleme kolay olmadı. Ulusal tıbbi kaynakların hızlı bir şekilde harekete geçirilmesi salgının kontrol altına alınmasında anahtar rol oynadı.

Hubei'deki mücadeleye yardımcı olmak için, ülkenin dört bir yanından toplam 42.000 tıbbi personel eyalete gönderildi. Vantilatörler ve ECMO'lar (yapay akciğerler) dahil yaklaşık 65.000 adet tıbbi ekipman 3 Mart'a kadar Hubei'ye gönderildi.

Solunum desteği ve plazma tedavisi gibi tedavi planları test edildi ve uygulandı. Geleneksel Çin Tıbbı birçok hastanın semptomlarını hafifletmeye ve tedavi süresini kısaltmaya yardımcı oldu.

Bir hükümet sözcüsü perşembe günü yaptığı açıklamada, Çin'in aldığı önlemler sayesinde salgının zirvesinin geçtiğini söyledi.

Hubei dışında, işletmeler yavaş yavaş hayata geri dönüyor. Cuma günü bir yetkili, belirtilen büyüklüğün üzerindeki işletmelerin yüzde 95'inden fazlasının tekrar faaliyete geçtiğini söyledi.

Çin-WHO'nun COVID-19 ortak misyonunun ekip lideri Dr. Bruce Aylward, Çin'in karşı saldırısının başarısını başka yerde tekrarlamanın hız, para, hayal gücü ve siyasi cesaret gerektireceğini söyledi.

CGTN Hakkında

Merkezi Pekin'de bulunan CGTN, televizyonda ve çevrimiçi olarak çok dilli ve çok platformlu bir medya kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. Nairobi, Washington DC ve Londra merkezli uluslararası bir profesyonel ekibe sahiptir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52189096/en

 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Jiang Simin, +86 18826553286

Jiang.simin@cgtn.com

www.cgtn.com

 

Kaynak: CGTN