Bir B-corp Olan Callaly'nin Regl-bakımı Tampliner'ı, Time'ın 2020'nin En İyi 100 Buluşu Listesinde Kendine Yer Buldu

Bir B-corp Olan Callaly'nin Regl-bakımı Tampliner'ı, Time'ın 2020'nin En İyi 100 Buluşu Listesinde Kendine Yer Buldu 

Tamponda 90 Yıldır Karşılaşılan İlk Tasarım Geliştirmesi 

LONDRA--(BUSINESS WIRE)-- İngiltere merkezli bir B-corp olan Callaly tarafından yaratılan regl bakımı yeniliği Tampliner,   dünyayı daha iyi, daha akıllı ve hatta biraz daha eğlenceli hale getiren En İyi 100 Buluşun yıllık listesi olan TIME'ın 2020'nin En İyi 100 Buluşu’na kabul edildi. Callaly, bu yılki listeye giriş yapan sekiz İngiliz şirketinden biri. 

Callaly, tamamen yeni bir regl bakım ürünü olan ve 90 yıl içinde tampon için ilk tasarım yükseltmesi olan Tampliner'ın piyasaya sürülmesiyle 34 milyar dolarlık regl bakımı endüstrisini geliştirmek için yola çıktı. Organik pamuk tamponu yumuşak bir mini astar ile birleştirerek sızıntılara karşı ekstra koruma sağlayan, 'sanal aplikatör' ile bağlanan 2'si 1 arada regl ürünüdür. 

İngiltere'de tasarlanıp üretilen ve Şubat 2020'de piyasaya sürülen Tampliner, kıdemli bir İngiliz jinekolog ve Kraliyet Kadın Doğum Uzmanları ve Jinekologlar Üyesi Dr. Alex Hooi tarafından icat edilmiş ve Londra Moda Kolejinde öğrenim görmüş kumaş teknolojisi uzmanı Ewa Radziwon tarafından geliştirilmiştir. 

İngiliz üretimi ürün, küresel pazarın %80'ini kapsayan dört patent ailesi tarafından korunmaktadır. Şu anda Avrupa genelinde İsveç, Hollanda ve İrlanda'da ihraç edilmekte olup Çin'de olumlu sonuçlarla denenmektedir. 

Özel yatırım ve devlet finansmanı yoluyla 13,2 milyon sterlin toplayan Callaly, Tampliner'ın geliştirilmesini ve üretimini desteklemek için toplam 3,9 milyon sterlinlik beş dilim alan Innovate UK tarafından destekleniyor. Şirket, Londra genel merkezinde 20 kişiyi istihdam etmektedir. 

Callaly'nin kurucusu ve CEO'su Thang Vo-Ta şunları söyledi: “Tüm ekibimiz, Tampliner'ın TIME tarafından öncü bir buluş olarak tanınmasından onur duyuyor. Regl bakımı endüstrisi, onlarca yıldır insanları yüzüstü bırakıyor. Bu alandaki Ar-Ge'nin çok az olması veya hiç olmaması, regl yaşayan birçok insanın, hissettikleri tatminsizliğe katlanmaktan başka seçeneği olmadan sağlık, konfor ve rahatlıklarından ödün vermesi anlamına gelir. 2'si 1 arada buluşumuzla bu sorunları her açıdan ele almak ve insanların hayatlarını gerçekten daha iyi hale getirmek için yola çıktık. Tampliner, dünya genelinde insanların regl deneyimlerini radikal bir şekilde iyileştirmek için daha fazla ürün inovasyonunun yolunu açıyor. " 

Innovate UK Yönetim Kurulu Başkanı (Geçici) Dr. Ian Campbell şunları söyledi: "Innovate UK, Callaly'nin yenilikten üretime ve şimdi de küresel genişlemeye kadar yıllar içindeki yolculuğunu desteklemekten gurur duyuyor. TIME'ın bu kabulü, Callaly gibi Ar-Ge destekli İngiliz işletmelerinin dünyayı daha iyi hale getirme konusundaki büyük potansiyelini tanıyor. " 

Tampliner'ın görüntüsü şuradan görülebilir 

Tam listeye buradan bakın: www.time.com/best-inventions-2020 

TIME'ın 2020'nin En İyi 100 Buluşunu içeren uluslararası kapağına buradan göz atın: bit.ly/3lJM8ss  

SON 

Callaly Hakkında:
İngiltere merkezli Callaly, işi iyilik için bir güç olarak kullanmayı taahhüt eden, kar amacı gütmeyen sertifikalı bir B tipi şirkettir. Danone N. America ve Unilever'in Ben & Jerry'sini içeren dünyada 3.500'den fazla sertifikalı B şirketi vardır. Callaly'nin verdiği her karar, ne kadar küçük olursa olsun, daha geniş küresel etki göz önünde bulundurularak alınır. Callaly, kadınları ve çocukları destekleyen hayır kurumlarına satışlarının en az %1'ini bağışlamaktadır. 

Callaly, ödüllü Tamplinerlar, günlük pedler, gece pedleri ve tamponlar da dahil olmak üzere ISO9001 tabanlı Kalite Yönetim Sistemi aracılığıyla yönetilen bir dizi yüksek kaliteli regl dönemi bakım ürünleri - hepsi farklı emicilikler aralığında bulunan- sunmaktadır. Tüm ürünler %100 organik pamuktan yapılmıştır ve dioksin, parfüm ve böcek ilacı içermez. Gezegen dostu ürünlerin tamamı sürdürülebilir ambalajlar kullanılarak paketlenmiştir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52333219/en

İletişim

Daha fazla bilgi, görseller veya röportaj soruları için lütfen iletişime geçin: 

Nicole Green, Catch, E: nicole@catchcomms.co T: +44 (0) 7977402219
Ariana Dening, Callaly, E: adening@calla.ly T: +44 (0) 7950251225 

Kaynak: Callaly