Euro
7.17
Dolar
6.45
BIST 100
88,322.86
Altın
1,626.70

Asuragen, Armored RNA Quant® SARS-CoV-2 Kontrolü Geliştirdi

Logo

Asuragen, Armored RNA Quant® SARS-CoV-2 Kontrolü Geliştirdi

Yeni referans materyal, yeni koronavirüsü belirlemek için küresel çabaları kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı amaçlıyor

AUSTIN, Teksas--(BUSINESS WIRE)-- Asuragen, Inc., COVID-19 salgını karşısında tahliller geliştirirken kullanılmak üzere Armored RNA Quant® SARS-CoV-2 Kontrolü geliştirdi. Asuragene ait özel Armored RNA Quant teknolojisi 20 yıldan uzun süredir FDA onaylı tahliller arasında bulunmaktadır ve virüs miktar tayini için geliştirilmiş moleküler tahlillerle kullanılmak üzere güvenilir, izlenebilir standartlar için bir altın standart oluşturmaktadır.

COVID-19'un yaygın ve saldırgan özelliği SARS-CoV-2 için hızlı ve doğru testi kolaylaştırmayı amaçlayan küresel bir çaba başlattı. Armored RNA Quant SARS-CoV-2 Kontrolü, SARS-CoV-2 viral nükleokapsit (N) bölgesini hedefliyor ve şirkete ait yeni RNAse P konstrakt ile birlikte, yeni koronavirüs için test yapmak için güvenli, kararlı ve güvenilir bir yol sağlamak amacıyla CDC ve WHO tarafından tavsiye edilen Tanı Paneline (CDC-006-00019) uygunluk gösteriyor. Armored (Zırhlı) teknolojisi nükleaz bozulmasına direnç göstermek için, in vitro olarak kopyalanmış RNA'yı koruyucu bir protein kaplamanın içine kapatıyor ve böylece bunun RNA ekstraksiyonu, süreç kalitesi ve pozitif tanı referans kontrolü olarak kullanılmasına olanak veriyor.

Asuragen başkanı ve CEO'su Matthew McManus, MD, PhD, “Küresel sağlık hizmeti topluluğu bu hastalığın yayılmasını önlemeye çalışırken hızlı ve doğru testin geliştirilmesini hızlandırmak, her yerdeki laboratuvarlar için muazzam bir önem taşımaktadır dedi. Yeni SARS-CoV-2 Kontrolümüz sayesinde, COVID-19'dan etkilenmiş olanları belirlemek ve sonuçta tedavi etmek için beraberce çalışarak bu çabaları desteklemeye bağlılık gösteriyoruz.

Asuragen Hakkında

Asuragen, genetik ve onkoloji hastalarının tedavi yöntemlerini değiştiren bir moleküler tanı ürünleri şirketidir. Asuragenin özel kimya ürünleri ve yazılımlardan oluşan tanı sistemleri, yaygın olarak kullanılan cihaz platformlarını kullanarak güçlü çözümler sunmaktadır. Bunların benimsenmesi kolaydır ve hastalara hizmet verme yeteneğini genişletmektedir. Asuragen, kanser tanısı ve takibi, üreme sağlığı ve yaşlanma dâhil olmak üzere mevcut ve yeni klinik ihtiyaçlara hızla ve etkili şekilde çözümler üreten ve sınıfının en iyisi tanı testleriyle hastaların yaşam süresi boyunca laboratuvarlara hizmet sunan bir üreticidir. Daha fazla bilgi için www.asuragen.com adresini ziyaret edin.

İletişim Bilgileri

Lynne Hohlfeld
Kd. Bşk. Yrd., Kurumsal Gelişim ve Finans Direktörü
Asuragen, Inc.
T: 512.681.5200
lhohlfeld@asuragen.com
www.asuragen.com

 

Kaynak: Asuragen, Inc.

Powered by Business Wire