Euro
6.56
Dolar
5.83
BIST 100
96,216.48
Altın
1,279.29

Arrowgrass, Basware Corporation'daki mülkiyeti ile ilgili olarak geri alınamaz bir taahhüt üstlenme kararı aldı

22 Aralık 2018 Tarihinde Yayın ve Dağıtım İçin Arrowgrass BasınBildirisi

Arrowgrass, Basware Corporation'daki mülkiyeti ile ilgili olarak geri alınamaz bir taahhüt üstlenme kararı aldı

LONDRA ve NEW YORK, 22 Aralık 2018 - Arrowgrass Capital Partners LLP'nin (“Arrowgrass”) yatırım fonları, doğrudan ve dolaylı olarak, ağ üzerinden ödemeli çözümler ve e-faturalama hizmetleri sunan Finli bir şirket olan Basware Corporation'ın (“Basware”) %24.8 lik hissesine ve oylarına sahiptir. Arrowgrass, Tradeshift Holdings Inc. (''Tradeshift'') tarafından olası bir ihale teklifine ilişkin 16 Kasım 2018, 20 Kasım 2018 ve 7 Aralık 2018 tarihlerinde Basware tarafından yapılan açıklamalara atıfta bulunmaktadır

Arrowgrass, Tradeshift'in Basware için bir ihale teklifini kabul etmesi için Tradeshift ile değiştirilemez bir taahhütte bulunduğunu kabul ettiğini duyurdu, Tradeshift böyle bir ihale teklifinde bulunursa, diğerleri dahil olmak üzere, şu şartlar altında taahhüt geçerli olacaktır: (i) bu ihale teklifinin kamuya en geç 14 Ocak 2019 tarih ve sonrasında geçerli yasa ve yönetmeliklere uygun olarak açıklanması gerekliliği, (ii) ihale teklifindeki teklif fiyatının hisse başına 46.50 EUR’dan az olmaması (“Minimum Teklif Fiyatı”), (iii) ihalenin ihale teklifi açıklamasından sonra 3 aydan önce bitirilmesi, ve (iv) Minimum Teklif Fiyatından yüzde 30 daha yüksek bir teklifle rakip teklifte bulunulmaması.

Arrowgrass, Basware'in yaptığı açıklamalarda, ihale teklifinin başlatılmasının belirsizliğini koruduğunu vurguladığını anlamaktadır.

Arrowgrass Hakkında

Arrowgrass Capital Partners, Şubat 2008'de kurulan Londra merkezli bir alternatif varlık yöneticisidir. Şu anda, Arrowgrass şu dört fonu yönetmektedir: Arrowgrass Master Fund Ltd., Arrowgrass Equity Focus Fund Limited, Arrowgrass Customised Solutions I Limited ve Arrowgrass Inflection Fund Limited.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Arrowgrass Capital Partners LLP

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz:

Medya İletişim:

Shawn Pattison ve William Braun 

Abernathy MacGregor

212-371-5999

shp@abmac.com / whb@abmac.com