Dolar
13.56
Euro
15.36
Altın
1,779.50
ETH/USDT
4,746.70
BTC/USDT
57,194.00
BIST 100
1,809.65

Aries Linden Biyolojik Katı Gazlaştırma Tesisi Mekanik Tamamlanma Denetimi Gerçekleştiriliyor

19 Kasım 2021 16:47 UTC

Aries Linden Biyolojik Katı Gazlaştırma Tesisi Mekanik Tamamlanma Denetimi Gerçekleştiriliyor

New Jersey’de yenilikçi, güvenli ve sürdürülebilir biyokatı madde çözümlerini sunmaya başlıyor

LINDEN, N.J. & FRANKLIN, Tenn.--(BUSINESS WIRE)-- Aries New Jersey Linden’de Aries Linden Biyolojik Katı Gazlaştırma Tesisinin mekanik tamamlanma denetimini gerçekleştirerek diğer bir önemli dönüm noktasına ulaştı. Bu akışkan yataklı gazlaştırma tesisi şu anda türünde dünyadaki en büyük tesistir. Devreye alma faaliyetleri devam etmekte ve önümüzdeki birkaç ay boyunca tamamlanması beklenmektedir.

Bu basın açıklaması multimedya özelliğe sahiptir. Tüm yayımı burada görebilirsiniz: http://www.businesswire.com/news/home/20211119005608/en/

Tesis, tam kapasitede yerel katı atık sahalarından yönlendirerek günlük 430 tonluk biyokatı maddeleri (yıllık 130.000 ton) işleyecektir. Bu ayrıca yerel çimento şirketlerine bir katkı olarak satılacak yenilebilir bir ürün olan faydalı Bio-Fly-Ash™’den (Biyolojik Uçucu Kül) günde yaklaşık 22 tonluk bir üretim ile sonuçlanacaktır. Tesis, Linden Roselle Kanalizasyon Otoritesi (LRSA) kompleksinde yeniden tasarlanmış bir binada bulunmaktadır.

“Aries Mühendislik Yönetici Başkan Yardımcısı Renus Kelfkens ile tüm Aries Clean Technologies ekibine bu önemli dönüm noktasına ulaşmalarından dolayı özel olarak tebrik ediyorum,” diyor Aries CEO’su Gregory Bafalis ve ekliyor. “Bu ekipler, temel atmadan bu yana iki yıl boyunca binlerce saat çalıştılar ve tüm fabrikasyon ve kurulumu teslim ettiler. Bu teknolojinin biyolojik katı maddelerin faydalı kullanım ürünlerine güvenli dönüşümü için yeni bir standart haline geleceğinden kuşkum yok.”

“Şu anda yerel A Sınıf biyolojik katı maddeler pazarının %90’ı katı atık sahası, arazi uygulaması veya yakma gibi etkisiz geleneksel yollarla bertaraf edilir. Akışkan yataklı teknoloji bunu şimdi güvenli ve verimli biçimde durdurabilir ve temiz enerji ve Bio-Fly-Ash™ oluşturabilir.”

“Yeni teknolojiyi ve daha temiz çevreye ilerlemeyi Linden ve Garden State’e getiren bu önemli tarihi kutlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz,” diyor Linden Belediye Başkanı Derek Armstead ve ekliyor. “Aries Yap-Sahiplen-İşlet modeli, LRSA’ya veya Linden İline hiçbir finansal risk yaratmıyor ancak temiz teknoloji sektöründe Linden sakinleri için yeni, yüksek ücretli, yeşil iş sunuyor. Ve şimdi 16 yeni kalıcı pozisyonun bu tesisi yaşama geçirecek olmasından dolayı çok memnunum. Aries Linden ekibi ile uzun süreli iş birliği yapmayı bekliyoruz.”

İnşaat başlamadan önce bile LRSA ve New Jersey Eyaleti Çevre Koruma Departmanı (NJDEP) ile iş birlikleri devam ediyordu. Çevresel izinlerin verilmesi sadece Aries biyokatı çözümlerini onaylamıyor, bununla birlikte eyaletin çevresel hedeflerine daha da yaklaştırılmasına yardımcı oluyor. İzinler, saha kullanımı, toprak koruma, hava kalitesi, su kullanımı ve elektrik üretimi ve tüketimi gibi alanları içeriyordu.

Finansman, kısmen  Union County Kalkınma Otoritesi yoluyla ihraç edilen 61,5 milyon $’lık “Yeşil” vergiden muaf bonoların satışı yoluyla sağlandı. Projeye ilişkin özsermaye esas olarak Aries Clean Technologies ve Spring Lane Capital tarafından sağlandı. Spring Lane Capital Genel Ortağı Nikhil Garg “Bu proje ve Aries’in gazlaştırma teknolojisi enerji, su, gıda ve atık sektörlerindeki liderlerin yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler kurmaların yardımcı olmak üzere iş birliği yapan Spring Lane’in yatırım yaklaşımına kusursuz biçimde uyuyor. Aries ekibini bu ve gelecekteki projelerde desteklemekten dolayı çok heyecanlıyız,” diyor.

Mevcut araştırma, akışkan yataklı gazlaştırma sürecinin çabucak büyüyen per ve polifloroalkil maddeler (PFAS) sorununu ele almak ve ortadan kaldırmak için verimli bir yöntem haline geleceğini gösteriyor. Bu insan yapımı kimyasallar pek çok endüstriyel uygulamada kullanılır ve çevre ile insan vücudunda çok yaygındır. PFAS zaman içinde birikir ve olumsuz sağlık etkilerine yol açar. Mevcut çalışmalar, gazlaştırma süreci sırasında ulaşılan yüksek sıcaklığın biyokatıların içindeki herhangi bir PFAS ile birlikte diğer bakterileri, virüsleri, küfü, mantarı vb. imha ettiğini göstermektedir.

Kapalı çevrim sistem, çalışması sırasında fosil yakıtları kullanmak yerine, esas olarak temiz sürdürülebilir, yenilenebilir sentetik gazla çalışır. Karbon negatiftir ve biyokatıların bozunması yoluyla atmosfere başka şekillerde salınacak (global ısınma etkisi CO2’ye göre 23 kat daha fazla olan) metan gazını yakalar. Mevcut geleneksel bertaraf önlemlerine ulaşmak için taşıma mesafelerinde azalma nedeniyle sera gazları da azaltılacaktır.

1948 yılında oluşturulan LRSA, Linden Şehri ve Roselle İlçesine hizmet vermektedir. Belediyeler tarafından oluşturulan kanalizasyonu toplamak, arıtmak ve bertaraf etmek için atık su arıtması ve müdahale tesisleri ile sözleşme yapmak ve işletmek üzere kurulmuştur.

Linden alanında biyokatıların bertarafı için en düşük maliyet seçeneği olmaya ek olarak, tesis ABD’de New York City, Long Island, ve New York eyaletinde Mid ve Lower Hudson Valley’i içeren New York eyaleti ile New Jersey eyaletinin Newark, Jersey City, Paterson, Elizabeth ve Edison ve çevresi olmak üzere en büyük beş şehrine hizmet edecek.

Aries Clean Technologies Hakkında

Tennessee, Franklin’de yerleşik Aries Clean Technologies bugüne kadar verilen sekiz patenti kullanarak yenilikçi, özel akışkan yataklı ve aşağı çekişli gazlaştırma sistemlerini ve projelerini geliştirir, tasarlar ve inşa eder. Projeleri, biyokatılar ile biyokütlenin sürdürülebilir dönüşümünü, karbon emisyonlarının azaltılmasını ve temiz termal ve elektrik enerjisi üretimini ve yararlı Aries GREEN® Biochar veya Bio-Fly-Ash™’i sağlar. Daha fazla bilgi için, lütfen internet sitemizi ziyaret edin: www.ariescleantech.com

Kaynak sürümünü businesswire.com sitesinde inceleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20211119005608/en/

 

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52535574/en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

Nancy Cooper 615.616.8235 nancy.cooper@ariescleantech.com


Kaynak: Aries Clean Technologies

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.