Agendia, Brezilya'ya İlk Dijital MammaPrint Yeteneğini Sağlayacak

Agendia, Brezilya'ya İlk Dijital MammaPrint Yeteneğini Sağlayacak

AI çözümü, Agendia'nın Brezilya meme kanseri pazarındaki test platformunu genişletecek

Digital MammaPrint, meme kanserli hastaları tedavi eden doktorlara eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlayarak moleküler tanıya hızlı geri dönüş süresi sunar

IRVINE, Calif. & AMSTERDAM--(BUSINESS WIRE)-- Meme kanseri için hassas onkolojiye odaklanan bir ticari evre şirketi olan Agendia, Inc., bugün yaptığı duyuruda Brezilya daki meme kanseri hastalarına erken erişim dijital MammaPrint platformunu sunacağını belirtirken bunun şirketin ülkedeki sunumlarını genişleteceğini ve kanser testlerini daha büyük kitleye sunma amacında olduğunu göstermiştir. Brezilya, Digital MammaPrint tarafından analiz edilen ve doktorların ve hastalarının bir meme kanseri tümörünün sayısallaştırılmış bir görüntüsünden elde edilen genomik içgörülerden yararlanmalarına olanak tanıyan ilk ülkedir. Tek tek tümörlerle ilgili sonuçlar artık yeni yapay zeka (AI) platformu tarafından bilgilendirilecek ve ayrıca tedavi kararları için daha iyi geri dönüş süresi sağlayacaktır.

Agendia, Brezilyalı doktorlara ve hastalarına Digital MammaPrint test sonuçlarına erken erişim sunarak, yalnızca 2020'de Brezilya'da yeni meme kanseri teşhisi konan 66.000'den fazla kadını içeren bir hasta popülasyonuna ulaşmayı ve tüm bakım süreci boyunca bu kadınlar için daha erken ve daha hızlı müdahale olanağı sağlamayı umuyor. 1.

"Erken evre meme kanserli hastalar için yapay zekayı MammaPrint denklemine dahil etmek, bu hastalığın tedavisinde genomik test ve teşhislerin kullanımı için benzeri görülmemiş bir hızlandırıcı olma potansiyeline sahip ve dünya çapında meme kanserli kadınlar için potansiyel olarak dönüştürücü bir potansiyele sahip." Agendia CEO'su Mark Straley, demiş ve şöyle devam etmiştir: "Müthiş miktarda tescilli klinik verimiz tarafından eğitilmiş bir tümör dokusu görüntüsünün AI analizi yoluyla meme kanserini sınıflandırmak, meme kanserinin küresel olarak nasıl tedavi edildiğini temelden değiştirme potansiyeline sahiptir. Agendia'nın meme kanserinin işlevsel genomik alanındaki derin anlayışı ve uzmanlığı sayesinde, MammaPrint'in sağladığı güçlü bilim ve klinik faydayı, yapay zekanın inanılmaz gücüyle bilgilendirilen yeni dijital yeteneklerle bir araya getirerek Brezilyalı doktorlara ve onların tedavi etmeye çalıştıkları kadınlara sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Agendia'nın Digital MammaPrint'i, bulut tabanlı Paige Platform, iki şirketin Kasım 2020 de duyurduğu bir ortaklık tarafından çalıştırılmaktadır. Bu, iş birliğinin ilk ürünü olup, başlangıçta, doktorlar ve hastaları önümüzdeki yol hakkında kararlar verirken genomik testlerin nüks riskini ve tümör biyolojisini belirlemede çok önemli bir rol oynadığı erken tedavi planlaması için dijital testlerin geliştirilmesine odaklanmıştır.

Paige'in Kurucusu ve Baş Tıbbi Sorumlusu David Klimstra, “Brezilya'daki doktorlara ve hastalarına Digital MammaPrint'i tanıtmak, kaliteli, yapay zeka destekli tanı testlerine erişimi artırmada önemli bir adımdır” dedi ve şöyle devam etti: "Patoloji verilerini daha iyi hasta sonuçları için açık ve eyleme geçirilebilir klinik içgörülere dönüştürme konusundaki ortak hedefimizi ilerletmek için Agendia ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz."

Global ölçekte Digital MammaPrint'in içgörülerine erişim, dünya çapında meme kanseri teşhisi konan ve genomik testlere veya ezoterik laboratuvar altyapısına erişimi olmayan kadınlar için tanısal bakım seçenekleri sunar.

"Dünya çapında meme kanseri olan ve kanserlerinin genomik testlerine doğrudan erişimi olan bir yerde yaşamayan hastalar için, bu tür bilgileri bir slayt görüntüsünden elde etme yeteneği devrim niteliğinde olabilir. Spesifik tümörlerinin genomik profilinin yorumlanmasına izin vermek için dijital, AI bilgili bir platformun tanıtımı, büyük klinik değer sağlayabilir ve gelecekte daha fazla kullanım için değerli tümör dokusunu korumanın ek faydasını taşır. Yenilikçi bir platform kullanıyoruz ve onunla devrim niteliğinde çalışmalar yapıyoruz” dedi William Audeh, M.D., Agendia Baş Tıp Sorumlusu ve şöyle devam etmiştir: "Nihai hedef, hastaların kanserleri hakkında hayati bilgilere erişmeleridir ve bu araç, dijital teknoloji aracılığıyla onlara bu bilgileri daha hızlı sağlama yeteneğine sahiptir. MammaPrint içgörülerini karar verme süreçlerinde doktorların ellerine ne kadar çabuk ulaştırabilirsek, hastaları için o kadar iyi olacağına inanıyoruz.”

Agendia'nın MammaPrint'i, belirli bir hastanın nüks riskini sınıflandıran ve bu riski diğer klinikopatolojik faktörlerle birlikte bilgilendirmeye yardımcı olacak bir prognostik belirteç sağlayan 70 genlik bir prognostik testtir. MammaPrint, ameliyat öncesi sistemik tedavi, adjuvan kemoterapi ve adjuvan endokrin tedavisi hakkındaki kararları bildirir ve testin dijital yeteneklerinin, doktorlara ve hastalarına, kanser bakım süreci boyunca bu ve diğer kritik karar noktalarında net ve uygulanabilir bilgiler vermesi beklenir.

Agendia Hakkında

Agendia, doktorlara dünya çapında meme kanseri hastalarının sonuçlarını iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılabilecek yeni nesil teşhis ve bilgi çözümleri sağlayarak optimize karar vermeyi sağlamaya odaklanan misyon odaklı bir şirkettir. Şirket şu anda cerrahların, onkologların ve patologların hasta yolculukları boyunca kritik müdahale noktalarında kadınlar için tedaviyi kişiselleştirmelerine yardımcı olan ticari olarak temin edilebilen iki genomik profilleme testi sunmaktadır.

MammaPrint® diğer klinikopatolojik faktörlerle birlikte belirli bir hastanın meme kanseri nüks riskini belirleyen 70 genlik bir prognostik testtir. BluePrint® , uzun vadeli prognozu ve sistemik tedaviye potansiyel yanıt hakkında bilgi sağlamak için bireysel bir meme kanserinin altında yatan biyolojiyi tanımlayan 80 genli bir moleküler alt tipleme testidir. MammaPrint® ve BluePrint® birlikte,  hekimlerin en iyi tedavi planını nesnel olarak seçmelerini sağlayarak, bireysel bir hastanın meme kanserine bütünsel bir bakış açısı sağlar.

Agendia'nın tahlilleri ve devam eden denemeleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.agendia.com adresini ziyaret edin.

1 Silva, J et al. 25 Ocak 2021. Brezilya'da Genç Kadınlarda Meme Kanseri Mortalitesi. Ön Oncol. 10:569933. Doi: 10.3389/fonc.2020.569933.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim

Medya İçin: Terri Clevenger Westwicke/ICR Healthcare PR Tel: 203.856.4326 Terri.Clevenger@icrinc.com
Agendia Yatırımcıları İçin: Mike Cavanaugh Westwicke/ICR Healthcare IR Tel: 617.877.9641 Mike.Cavanaugh@westwicke.com

 

Kaynak: Agendia, Inc.

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.