Dolar
9.37
Euro
10.91
Altın
1,774.05
ETH/USDT
3,730.20
BTC/USDT
60,918.00
BIST 100
1,417.70

ADC; Pinpoint Software’i Satın Alarak Toplam Mağaza Operasyonları Platformunu Genişletmeye Devam Ediyor

ADC; Pinpoint Software’i Satın Alarak Toplam Mağaza Operasyonları Platformunu Genişletmeye Devam Ediyor

Bu satın alma işlemi, gıda atıklarıyla mücadele etmenin ötesine geçen ve daha yenilenebilir olma yolunda perakendecilere yardımcı olmak için sürdürülebilirlik sağlayan bir atılım.

TAMPA, Florida.--(BUSINESS WIRE)-- Perakendecilere yönelik SaaS tabanlı toplam mağaza operasyonları platformuyla pazar lideri olan Applied Data Corporation (ADC), bugün marketler ve diğer perakendeciler için dünyanın önde gelen son kullanım tarihi yönetim platformu olan Date Check Pro® dahil olmak üzere operasyonel verim ve uygulama çözümleri sunan Pinpoint Software, Incnin satın alınması için anlaşmaya varıldığını açıkladı. Bu satın alma işlemi, ADCnin taze ürün yönetim platformu FreshIQ® ve sipariş karşılama yönetim platformu ShopperKit’i de içeren portföyüne çok stratejik bir ekleme yapılması anlamına geliyor ve yalnızca gıda atıklarını azaltıp satışları yükseltmekle kalmayıp, sürdürülebilirliğin ötesine geçen ve perakendeciler için daha fazla yenilenme sağlayan bir çözüm oluşturuyor.

Gıda atıkları, küresel perakende pazarında kâr-zarar sonuçlarını etkileyen en önemli sorunlardan biri. Gıda atıkları; çöplüklere en çok atılan ve sera gazı emisyonlarına en büyük katkıyı yapan maddeler olduğundan, bu konunun doğrudan ele alınması herkese fayda sağlamaktadır. ADC ve Pinpoint; ölçüm, analiz ve eylem kombinasyonuyla perakendecilere sürdürülebilirlik sağlamak için gereken tüm araçları sunmak konusunda ortak bir vizyona sahip.

ADC CEO’su Shamus Hines, konuyla ilgili olarak, ADC, bir toplam mağaza operasyonları platformu olarak günümüzün gelişen pazarında perakendecilerin ihtiyaçlarını karşılamak için büyümeye devam ediyor. Pinpoint; perakendecilerin mağazalarındaki envanterin son kullanım tarihlerini proaktif şekilde takip etmesine ve müşterileriyle ortak şekilde çalışarak gıda atığını en aza indirmesine yardımcı oluyor ifadesini kullandı. Hines ayrıca, Şirket olarak, gıda perakendecileri için tüm mağaza operasyonlarını iyileştirmeye kararlıyız. Tüketicilerin sürdürülebilirlik konusundaki ilgisinin arttığı da düşünüldüğünde, perakendeciler satışları artırırken gıda atıklarını da azaltmak zorunda. İşte ADC ve Pinpoint da tam bu noktada devreye giriyor” yorumunda bulundu.

ADC, yaklaşık otuz yıldır 20.000’den fazla market ve bakkalın güvendiği çözüm sağlayıcı konumunda. Şirketin sektöre özel perakende çözümlerinden oluşan SaaS platformu, hâlihazırda sipariş karşılama yönetimi, tarif yönetimi, özel sipariş, etiket yazdırma, envanter ve atık yönetimi, gıda takibi, üretim planlama, sipariş verme ve ısı takibi çözümlerini içermektedir. Pinpointun Date Check Pro çözümünün portföye eklenmesiyle, ADC hem süresi geçen ürünleri azaltabilecek hem de müşteri memnuniyetini artırabilecek ek çözümler sunabilecek.

Pinpoint Kurucusu ve CEOsu Andrew Hoeft, konuyla ilgili olarak, Pinpoint olarak her zaman verimi arıtmaya ve müşteriler için olabilecek en yeni alışveriş deneyimini sunmaya inanıyoruz. ADC de yeni bir başlangıç yaptı ve perakendecilerin atığı azaltmasına yardım etmemiz gerektiğine inanıyor. Kullanıcıların çözümleri benimsemesine verdiğimiz ortak değeri öğrenilmesi ve kullanılması kolay olan çözümlerle birleştirdiğinizde, ADC ile güçlerimizi birleştirmenin mükemmel bir çözüm olduğu görülüyor. Ekiplerimizin bilgi birikimini ve çözümlerini birleştirerek perakende operasyonları teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam edeceğiz yorumunda bulundu.

Bu satın alma işleminin ardından önümüzdeki haftalarda platformlar arasındaki entegrasyon çalışmaları başlayacak ve ADC web sitesi bu birleşimin tam kapsamını yansıtacak şekilde güncellenecek.

Applied Data Corporation Hakkında

ADC; 30 yılı aşkın bir süredir yenilikçi gıda teknolojileri üretiyor. FreshIQ® ve ShopperKit platformlarımız, perakendecilere toplam mağaza operasyonları için çok kanallı bir yaklaşım sunuyor. FreshIQ, perakendecilerin taze gıda ürünlerini etkin bir şekilde planlamasını, hazırlamasını, analiz etmesini ve müşterilerin istediği yere teslim etmesini sağlıyor. ShopperKit platformu da perakendecilerin internetteki müşterilerinden gelen siparişleri almasına, öncelik sırasına koymasına ve işlemesine imkân tanıyarak, çevrim içi müşterilerine siparişlerini mağazadan teslim alma olanağını sunuyor. ADC ürünleri dünya çapında 120den fazla perakende zincirinde ve 20.000’den fazla mağazada kullanılıyor. Daha fazla bilgi için www.applieddatacorp.com adresini ziyaret edin.

Pinpoint hakkında

Pinpoint Software Inc; Date Check Pro’nun ana şirketidir. 2011’de hızla büyüyen teknoloji ve mağaza teknolojileri merkezi Madison, Wisconsin’de kurulan Date Check Pro’nun başlangıç hikâyesi kurucusu Andrew Hoeft’in süresi geçmiş ürün sorununu çözmeye karar vermesiyle başladı. Bugün, dünya çapında binden fazla süpermarket, perakende mağaza ve marketin süresi geçmiş ürünlerden kaynaklanan zararlarını ortadan kaldırmalarına ve müşterilerine daha iyi ürünler ve daha iyi bir deneyim sunmalarına yardımcı olmaktayız.

İletişim Bilgileri

Abby Sandbach 720.341.6354 abby.sandbach@applieddatacorp.com

 

Kaynak: Applied Data Corporation