Dolar
13.56
Euro
15.37
Altın
1,778.73
ETH/USDT
4,730.30
BTC/USDT
57,120.00
BIST 100
1,809.65

10 Kore Dijital İçerik Şirketinin Katılımıyla Orta Doğu’nun En Büyük ICT Fuarı ‘Mobilefest 2021’ Başarıyla Sona Eriyor

Logo

10 Kore Dijital İçerik Şirketinin Katılımıyla Orta Doğunun En Büyük ICT FuarıMobilefest 2021Başarıyla Sona Eriyor

- Koreli Dijital İçerik Şirketlerinin çevrimiçi katılımları ile 11-13 Kasım tarihlerindeki Mobilefest 2021 Türkiye

- 12 Kasımda MOIBA Webinarı Ortağ Doğu ve deniz aşırı VClerden, kurumlardan ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü

- MOIBA Başkanı Ko Jin Koreli dijital içerik sektörünün sürdürülebilir gelişimi için, elimizden gelenin en iyisini yapacağız diye görüşlerini belirtti.

İSTANBUL, Türkiye--(BUSINESS WIRE)-- Mobilefest 2021 HIS EXHIBITION SERVICES COMPANY LIMITED (ExpoHIS) ev sahipliğinde yapılan ve Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen en büyük ICT fuarıdır. Koreden 10 Dijital İçerik Şirketinin katılımıyla büyük ilgi çekmiş ve başarıyla sonuçlanmıştır.

Mobilefest 2021 Türkiyede 11 ila 13 Kasım tarihlerinde 3 gün boyunca düzenlenmiştir. Koreli Dijital İçerik Şirketlerini Orta Doğuda yeni bir pazara girmeye hazırlamak için Korea Mobile Internet Business Association (Başkan Ko Jin, MOIBA), Kore Bilim ve ICT Bakanlığı (Bakan Lim Hyesook) tarafından desteklenmiştir.

MOIBA yüz yüze olmayan iş tarzının COVID 19 salgını nedeniyle büyümesinden bu yana Koreli şirketlerin çevrimiçi katılımlarına yardımcı olmak için Mobilefest 2021 web sitesinde MOIBA özel salonunu açmıştır. Katılan Koreli şirketleri ve bunların IR motivasyon videoları, dizin kitapları ve daha pek çoğunun yer aldığı önemli ürünlerini tanıtan videoları üretmiş ve yayınlamıştır. Çeşitli içeriklerin sunumu ziyaretçilerin dikkatini çekmiştir. Ek olarak, bireysel motivasyon videolarının ve IR motivasyon videolarının prodüksiyonu, yatırımın tanıtımını desteklemiştir.

Bununla uyumlu olarak, 12 Kasım saat 17.00de (KST) gerçek zamanlı yayın akışı yoluyla yapılan MOIBA Webinarına çok sayıda Orta Doğu ve denizaşırı VC, kurum ve ziyaretçi katılmıştır ve bu da, Küresel dijital dinamo olarak Koreli dijital içerik sektörüne küresel bir ilgiye işaret etmektedir.

Koreli şirketlerin uluslararası rekabetçiliğinin yanı sıra küresel dijital içerik sektöründeki durumuna bu fuar ve Webinar programı yoluyla tanıklık ettik diyor, MOIBA Başkanı Ko Jin ve ekliyor. Dijital devrim COVID-19 nedeniyle hızlanırken, küresel ekonomide dijital içerik sektörünün önemi daha fazla vurgulanmaktadır. MOIBA, Koreli Dijital İçerik Şirketlerinin sürekli deniz aşırı pazarlara girişleriyle birlikte ilgili sektörde sürdürülebilir gelişimin peşinden gitmek için her türlü çabayı sarf edeceklerdir.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim Bilgileri

Korea Mobile Internet Business Association (MOIBA) Jay Yang +82-70-8765-8307 smyang53@moiba.or.kr

 

Kaynak: Korea Mobile Internet Business Association

Powered by Business Wire

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.