Euro
7.38
Dolar
6.77
BIST 100
92,592.31
Altın
1,647.07
Türkiye, Kurumsal Haberler, Yılın Fotoğrafları 2019

Türk Kızılay saha personellerinin tercihi 'Sarıkamış şehitleri anısına' oldu

Türk Kızılay Batı Karadeniz Bölgesi Afet Yönetim Müdürlüğü saha personelleri, Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasında katıldı.

Yavuz Emrah Sever,Ömer Ürer   | 25.12.2019
Türk Kızılay saha personellerinin tercihi 'Sarıkamış şehitleri anısına' oldu Fotoğraf: Ömer Ürer /AA

Düzce

Türk Kızılay Batı Karadeniz Bölgesi Afet Yönetim Müdürü Zafer Kamber ve saha personelleri, müdürlükte bulunan Afet Kriz Masası Salonunda Anadolu Ajansı (AA) muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve yurt dışında çektiği "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerinde oylamaya sunulan fotoğrafları inceledi. 

Oylamaya katılan Kamber, haber kategorisinde Hakan Burak Altunöz'ün "Sarıkamış şehitleri anısına" başlıklı fotoğrafını, yaşam kategorisinde Cem Genco'nun "Kendi engelini unuttu evladına şifa arıyor" fotoğrafını, spor kategorisinde de Mustafa Yalçın'ın "Millilerden asker selamı" fotoğrafını tercih etti.


Sarıkamış şehitleri anısına

Türk Kızılay saha personeli de favori fotoğraflarını seçerek oyladı.

Kamber, yaptığı açıklamada, Anadolu Ajansı ve Türk Kızılayının hayatın her alanında sahada olduğunu söyledi.


Kendi engelini unuttu evladına şifa arıyor

Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin de yaşamı kendi gözlerinden belgelendirdiğini ifade eden Kamber, "Bizi unutmamanız bizim için çok kıymetli, değerli. Anadolu Ajansını bir kardeş kuruluş olarak görüyoruz. Hep sahada beraberiz." diye konuştu.


Millilerden asker selamı

Oylamaya katılan fotoğrafların çok kıymetli olduğunu dile getiren Kamber, "Gerçekten Anadolu Ajansı güzel bir iş çıkarmış. Hangisini seçeceğimiz konusunda zorlandık. Kendi açımdan en doğru olduğuna inandığım, biraz da Kızılaycılığın verdiği duyguyla kendime en yakın hissettiğim fotoğrafları seçtim. İster istemez arkadaşlarım da eminim ki o gözle bakıyor. Teşekkür ediyoruz, fotoğraflar çok güzeldi. Acısıyla, tatlısıyla hayatı gösteren fotoğraflar var. Hayatta bu zaten acısıyla tatlısıyla yaşanıyor ve geçiyor." ifadesini kullandı. 

"Anadolu Ajansı Yılın Fotoğrafları Oylaması"na katılmak için tıklayın >> Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın