Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni harekatların hazırlıklarını yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fırat Kalkanı Harekatı'nın birinci etabını sona erdirdik. Şimdi diğer bölgelerde de terör örgütlerinin tepesine binmek için yeni harekatların hazırlıklarını yapıyoruz." dedi.

03.04.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni harekatların hazırlıklarını yapıyoruz

TRABZON

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da toplu açılış töreninde halka hitap etti. 

Erdoğan, "16 Nisan, aynı zamanda şehitlerimizin katilleri için bir fermanın da yazılacağı gündür." dedi.

16 Nisan bir devrim olduğuna işaret eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ayağımızdaki prangalardan kurtulmak istiyoruz, mesele bu. Önümüzü kesmek isteyenlere, bizi durdurmak isteyenlere, ikide bir prangaları tutarak çekmek isteyenlere 16 Nisan'da 'dur' demeye var mıyız? 16 Nisan'da bu ülkenin gidişini engellemeye çalışanlara 'dur' demeye var mıyız? 16 Nisan'da bu Batı'nın Türkiye üzerinde yamanmış asalaklarını söküp atmaya var mıyız?" dedi.

"Bu mübarek vatana göz dikenler varsa, önce bizim ödediğimiz bedelden daha fazlasını ortaya koymayı kabul etmelidir." diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şundan emin olunuz, şehitlerimizin tek bir damla kanı bile boşa gitmiyor. Türkiye, tarihinin en önemli mücadelesini veriyor. Birilerinin iddia ettiğinin aksine bu süreçte Türkiye kuşatılmıyor, tam tersine Türkiye kefenini yırtarak gömülmeye çalışıldığı mezardan çıkıyor. Türkiye'yi bin yıllık coğrafyasından, bin yıllık kardeşlerinden ve soydaşlarından kopartıp kendi içine hapsedenlerin telaşı işte bu yüzden."

"Millet 'idam' diyorsa mesele bitmiştir"

Erdoğan, "Millet ne diyor? Millet 'idam' diyorsa mesele bitmiştir. Milli iradenin üstünde beşer planında bir irade yoktur." ifadelerini kullandı.

"Terör örgütlerinin tepesine binmek için yeni harekatların hazırlıklarını yapıyoruz"

Erdoğan, "Suriye'de El Bab'ın da teröristlerden temizlenmesiyle Fırat Kalkanı Harekatı'nın birinci etabını sona erdirdik. Şu anda bitti. Bundan sonra da olacaktır. Şimdi diğer bölgelerde de terör örgütlerinin tepesine binmek için yeni harekatların hazırlıklarını yapıyoruz. Yeni harekatlara yeni isimler vereceğiz. Baharı bekleyen tüm terör örgütlerine, PKK'sıyla, YPG'siyle DEAŞ'ıyla FETÖ'süyle çok güzel sürprizlerimiz var. Önümüzdeki aylar, Allah'ın izniyle Türkiye'nin ve Türk milletinin baharı, teröristlerin ise kara kışı olacaktır." dedi.

"Terör örgütleri üzerinden kurulan bu oyunu bozacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siz bakmayın terör örgütlerinin kimi Avrupa ülkelerini arkalarına alıp efelenmeye başlamalarına. Türkiye güçlü olduğu, kararlı bir şekilde yoluna devam ettiği sürece Avrupa ülkelerinin de böyle devam etme şansı yoktur. Zor, oyunu bozar. Biz, terör örgütleri üzerinden kurulan bu oyunu, zorla da olsa bozacağız." ifadelerini kullandı.

"Kimler kimlerle beraber"

Erdoğan, "Ne yazık ki, Saadet Partisine gönül veren kardeşlerimizi tenzih ediyorum ama Saadet'in başındaki birileri de onlarla beraber şimdi. Ne yazık ki 'hayır' diyor. İstemezdim onlar bu hale gelsin. Ne yazık ki, kadere bak. Kimler kimlerle beraber, yan yana geliyor. Ah ah... Nereden nereye." dedi.

"Elinde dosyalar var, elinde belgeler var çık bunları açıkla"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'Kontrollü darbe' ifadesini de değerlendiren Erdoğan şunları kaydetti:

"Sende zerre kadar dürüstlük varsa madem elinde dosyalar var, elinde belgeler var çık bunları açıkla. 16 Nisan'dan sonraya kalırsan geç kalırsın, geç ama bu onur meselesi. Çünkü bu yalan makinesi, yalan. Bunda dürüstlük yok."

"16 nisan tek parti dönemi artıklarının defterlerinin dürüleceği gündür"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 Nisan, işte milleti, onun tercihlerini, değerlerini, haklarını hiçe sayan bu tek parti dönemi artıklarının defterlerinin de dürüleceği gündür." dedi.

Erdoğan, "Milli iradeye 'Hayır' diyemezsin. Millete hakaret eden bu kafanın bırakın seçilmeyi, yüz bin imza bulup aday olabilmesi bile mümkün değildir. Biz, bu tipleri denize falan dökmeyeceğiz. Ne yapacağız, biliyor musunuz? Söyleyeyim, sakin olun. Biz, bunları inşallah bir siyaset müzesine koyacağız." şeklinde konuştu.

Muhabir: Enes Kaplan, İlkay Güder, Mümin Altaş, Sarp Özer, Yeşim Sert Karaaslan

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın