Euro
6.46
Dolar
5.78
BIST 100
98,415.34
Altın
1,489.40
Dünya

'İran'ın Sistan-Beluçistan eyaletinde 12 bin çocuk yetersiz besleniyor'

İran Sağlık Bakanlığı Toplum Beslenme İyileştirme Programı Müdürü İzzetiyan, İran'ın güneyindeki Sistan-Beluçistan eyaletinde 12 bin çocuğun yetersiz beslendiğini söyledi.

16.01.2019
'İran'ın Sistan-Beluçistan eyaletinde 12 bin çocuk yetersiz besleniyor'

İSTANBUL

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) göre, Çabahar kentinde düzenlenen Sağlıklı Beslenme Çalıştayı'nda konuşan İran Sağlık Bakanlığı Toplum Beslenme İyileştirme Programı Müdürü Ahmed İzzetiyan, Sistan-Beluçistan eyaletinde yetersiz beslenme oranının yüksek olduğunu, konunun ciddiyetle ele alınması gerektiğini söyledi.

Söz konusu çalıştayın sağlıklı beslenmeyi sağlamak amacıyla düzenlendiğine işaret eden İzzetiyan, "Sistan-Beluçistan eyaletinde 12 bin çocuk yetersiz besleniyor. Sağlıklı ürünlerin yetiştirilmesi konusunda köylerin uygun şartlarından istifade edilmelidir." dedi.

İzzetiyan, İran'da sağlıklı beslenmenin en geri olduğu, demir eksikliği ve yetersiz gelişimin en çok görüldüğü yerlerin Sistan-Beluçistan eyaletine bağlı Delgan, Fenuc, İranşehr, Nikşehr, Kasıkand, ve Serbaz gibi ilçelerin olduğunu kaydetti.

Muhabir: Mustafa Melih Ahıshalı

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.