Euro
6.28
Dolar
5.73
BIST 100
100,062.10
Altın
1,519.83
Dünya, seçim 2018

Dünya liderlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebriği sürüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimleri kazanmasından sonra dünya liderlerinin Erdoğan'ı tebrikleri sürüyor.

25.06.2018
Dünya liderlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebriği sürüyor

ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 24 Haziran seçimlerindeki zaferinden dolayı tebrik etti.

Ruhani, İran Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yayımlanan yazılı mesajında ise "Cumhurbaşkanlığı seçimindeki zaferiniz ve tazelediğiniz güvenoyu münasebetiyle zati âlinizi, sevinç ve mutlulukla kutlarım." ifadelerine kullandı.

Ruhani mesajında şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanlığınızın yeni döneminde güçlü tarihi, kültürel ve dini bağları bulunan İran ve Türkiye'nin iyi komşuluk, karşılıklı saygı ve ortak çıkarlar çerçevesinde bölge ve İslam dünyasıyla ilgili işbirliği, bölge sorunlarının çözümü, istikrar ve barışın güçlenmesi konularında dostane ilişkilerin güçlenmesini ümit ediyorum. Allah'tan zâtınız ile dost ve kardeş Türkiye halkının saadet ve mutluluğu için dua ediyorum." 

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi ise, cumhurbaşkanlığı seçimlerini Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden kazanmasının İran yönetimini memnun ettiğini belirtti.

Poroşenko, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştü. 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede Poroşenko, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 24 Haziran seçimlerinde elde ettiği zaferinden dolayı tebriklerini iletti.

Poroşenko, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ise “Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik ediyorum. Halkın güveni ve yeni güç yetkisi Türkiye’nin daha da gelişmesi ve Türk halkının refahı için ilave yollar açacaktır.” ifadelerini kullandı. 

Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, “Ukrayna, Ukrayna-Türkiye stratejik ortaklığının geliştirilmesi ve işbirliğinin derinleştirilmesi konusunda azimlidir.” ifadelerini de Ukraynaca, Türkçe ve İngilizce olarak paylaştı. 

Nazarbayev'den tebrik

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. 


Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. 

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, Putin’in, Erdoğan’a yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi ve AK Parti’nin zaferi nedeniyle kutlama mesajı gönderdiği bildirildi. 

Putin mesajında, seçim sonuçlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi otoritesini tam olarak gösterdiğini belirtti.

Mesajda Putin, Türkiye’nin önünde duran güncel sosyal-ekonomik konuların çözümünde, ülkenin dış politikasının güçlendirilmesindeki yönetim anlayışı nedeniyle Erdoğan’ın geniş destek aldığını ifade etti.

Stratejik bir düzeye ulaşan Rus-Türk ortaklık ilişkilerinin gelişiminin ilerici niteliğinden memnun olduğunu kaydeden Putin, ikili, bölgesel ve uluslararası gündemde yakın iş birliğine, anlamlı diyaloğun devamına hazır olduğunu vurguladı. 

Bu iş birliğinin Avrasya’da barış, istikrar ve güvenliğin sağlanması yolunda ilerlediğine işaret eden Putin, bunun Rus ve Türk halkının temel çıkarlarına cevap verdiğinin altını çizdi.

Steinmeier ve Merkel'den tebrik

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, 24 Haziran'daki seçim zaferinden dolayı tebriklerini ilettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a başarılar diledi. 

Türkiye-Almanya arasındaki ilişkilere ivme kazandırma kararlılıklarını yineleyen iki lider, bu çerçevede üst düzey ziyaretlerin önemini de vurguladı. 

Almanya Başbakanı Angela Merkel de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği kutlama mesajında, ''Sayın Başkan, yeniden seçilmenizden dolayı kalpten tebriklerimi iletiyorum.'' ifadesini kullandı.

Uzun yıllara dayanan dostluğun Almanya ve Türkiye'yi birbirine bağladığını belirten Merkel, iki ülke toplumu ve ülkeler arasındaki yoğun değişimin çok çeşitli olan ikili ilişkilere damgasını vurduğunu kaydetti.

Ortadoğu’daki köklü değişimlerin Almanya ve Türkiye'yi etkilediğine işaret eden Merkel, Türkiye'nin bu konuda büyük sorumluluk gösterdiğini vurguladı.

Almanya Başbakanı, demokratik katılımın ve hukukun üstünlüğüne saygının güçlendirildiği, istikrarlı ve çoğulcu bir Türkiye'nin partneri olmak istediklerini belirtti.

Merkel, ''Ülkelerimiz arasındaki iş birliğini daha da geliştirmek ve derinleştirmek için sizinle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağımı bildirir ve sizlere önünüzdeki görevler için başarılar dilerim.'' görüşünü paylaştı.

Kral Selman'dan kutlama telefonu

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz telefonda görüştü.

Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 Haziran'da elde ettiği seçim zaferini tebrik etti. 

Görüşme vesilesiyle ilişkileri güçlendirme kararlılığı da teyit edildi.

İngiltere Başbakanı May

İngiltere Başbakanı Theresa May de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 24 Haziran seçimlerinde elde ettiği zaferden dolayı tebrik etti. 

Başbakan May, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ikili ilişkileri daha da güçlendirmek için önümüzdeki süreçte birlikte çalışacak olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Erdoğan ve May, temmuz ayında Brüksel'de yapılacak NATO zirvesinde bir araya gelme konusunda da mutabık kaldı.

Çipras'tan tebrik telefonu

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile telefonla görüştü. Görüşmede Yunanistan Başbakanı Çipras, 24 Haziran'daki seçim zaferinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti.

İki lider, görüşme vesilesiyle Türkiye-Yunanistan ilişkilerini önümüzdeki süreçte de güçlendirme kararlılıklarını teyit etti.

Suriyeli askeri muhaliflerden Erdoğan'a tebrik

Suriye'nin farklı bölgelerindeki askeri muhalif gruplar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı tebrik etti.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) çatısı altındaki askeri muhalif gruplardan Feylak er Rahman, Hamza Tümeni, Sultan Murat Tümeni, Kurtuluş Ordusu, Ulusal Kurtuluş Cephesi, Liva 51 ve Liva Semerkand grupları sosyal medya hesaplarından ayrı ayrı yazılı açıklamalar yaparak Erdoğan'ın seçim başarısını kutladı.

Açıklamalarda, sonuçların Türkiye'ye halkı için hayırlı olması temennisinde bulunulurken, Erdoğan'a başarılar dilendi.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kazandığı seçim zaferinden dolayı tebrik ederek, bu yıl eylül ayında Kırgızistan'a yapacağı resmi ziyaretini ve Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Zirvesi'nin olağan toplantısına katılacak olmasını sabırsızlıkla beklediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada Ceenbekov, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı görevine yeniden seçilen Erdoğan'ı tebrik etti.

Ceenbekov tebrik mesajında, "Seçim sonuçları, sizin gerçekleştirdiğiniz reformlara ve yaptığınız işlere Türk halkının büyük inancının kanıtıdır." ifadelerini kullandı.

Kırgızistan ve Türkiye halkları arasındaki yüzyıllık dostluğun ve ülkeler arasındaki stratejik işbirliğinin niteliksel olarak yeni bir düzeye yükseleceğine inandığını vurgulayan Ceenbekov, Erdoğan'a sağlık ve refah, Türk halkına da barış ve kalkınma dileklerinde bulundu.

Ceenbekov, Erdoğan'ın bu yıl Eylül ayında Kırgızistan'a resmi ziyaret gerçekleştireceğini ve Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Zirvesinin olağan toplantısına katılacak olmasını sabırsızlıkla beklediklerinin altını çizdi.

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa İmamı Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti.

Sabri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda elde ettiği başarıdan ötürü kutladı. 

Erdoğan'ı ve Türk halkını tebrik eden Sabri, Türk halkının verdiği oylarla son sözü söylediğini ve yapılan şeffaf seçimlerde Erdoğan'ın güven tazelediğini ifade etti.

Kıyamet Kilisesi'nin anahtarını elinde bulunduran Edib Cevde el-Huseyni Erdoğan'ı tebrik etti

Öte yandan Kudüs'teki Kıyamet Kilisesi'nin anahtarını elinde bulunduran Edib Cevde el-Huseyni de Erdoğan'ın seçim başarısını kutladı. 

Huseyni, yayımladığı mesajında, "Onur ve haysiyet ülkesi büyük Türkiye'de gerçekleşen seçimlerde elde edilen başarı dolayısıyla Türkiye Cumhurbaşkanını tebrik ediyorum." ifadesine yer verdi. 

"Sayın Cumhurbaşkanı; Türkiye'de istikrarın sağlanması, üretim, ülkenin yeniden inşası, özgürlük değerlerinin yüceltilmesi, hukukun üstünlüğü, Filistin başta olmak üzere Arap ülkeleriyle ilişkilerin güçlendirilmesi ve Türkiye'nin isminin uluslararası platformlarda yükselmesi için çok çaba harcadınız." diyen Huseyni, Erdoğan'a "İslam dünyasının büyük umut bağladığı Türkiye'nin yönetiminde başarı" temennisinde bulundu.

Huseyni ayrıca vefakar Filistin halkının kendilerine verilen desteği unutmayacağını vurguladı. 

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısını kutladı.

Widodo, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerdeki başarısını kutladığını belirtti.

Resmi olmayan seçim sonuçlarını bu sabah Dışişleri Bakanı Retno Marsudi’den öğrendiğini kaydeden Widodo, Marsudi’den tebrik amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile uygun bir zaman için telefon görüşmesi ayarlamasını istediğini söyledi.

İki ülke arasında özellikle ekonomi ve yatırım ilişkilerinin daha da ilerlemesini umduğunu dile getiren Widodo, ayrıca dünyanın büyük Müslüman nüfusa sahip ülkelerinden Türkiye ve Endonezya arasında birçok benzerlik olduğunu kaydetti.

Bu arada Marsudi, mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’nu doğrudan arayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim başarısını tebrik ettiğini ifade etti.

Avrupa Rohingya Konseyi'nden tebrik

Arakanlı Müslümanların haklarını savunmak için kurulan Avrupa Rohingya Konseyi (ERC), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısını kutladı. 

Konsey Başkanı Hla Kyaw, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Avrupa Rohingya Konseyi ve Arakanlı Müslümanlar adına Recep Tayyip Erdoğan'a Türkiye'deki cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerindeki tarihi zaferinden dolayı en kalpten tebriklerimizi yolluyoruz." ifadesini kullandı. 

AK Parti ve Türk halkına da tebriklerini ileten Kyaw, "Türkiye'ye daha refah ve istikrarlı bir gelecek diliyoruz. Ayrıca tüm dünyadaki Müslümanların karşılaştığı sorunlarla daha kolay başa çıkmasını diliyoruz. Arakanlı Müslümanlar bu zafer için hep dua etti." diye konuştu.

Kyaw, Türk hükümeti ve halkının, insani yardım, sürdürülebilir kalkınma ve siyasi çözüm gibi her alanda Arakanlı Müslümanların yaralarını sarmada öncü rol oynadığını vurgulayarak, "Avrupa Rohingya Konseyi ve Türkiye'nin Arakanlı Müslümanlar krizi konusunda güçlü bir ilişkisi ve iş birliği var. Bu tarihi zaferin ardından Arakanlı Müslümanların acılarını dindirmek için aramızdaki bu ilişki ve iş birliğini daha da güçlendirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

Stoltenberg'den açıklama

 NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı tebrik edeceğini açıkladı.

Lüksemburg'da düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Konseyi öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan Stoltenberg, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tekrar seçilmesinden dolayı tebrik edeceğim. Aynı zamanda Türk halkını da seçimlere yüksek katılımından ötürü tebrik ediyorum." dedi. 

Türkiye'nin NATO için "çok önemli bir müttefik" olduğuna dikkati çeken Stoltenberg, ülkenin sadece coğrafi açıdan stratejik öneme sahip olmadığını, aynı zamanda terörle mücadelede kilit rol oynadığını belirtti.

Pakistan

Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak 24 Haziran seçimlerindeki zaferinden dolayı tebrik etti.

Pakistan Başbakanı Nasırul Mülk de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi seçim zaferi dolayısıyla tebriklerini iletti.

Pakistan Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamada, seçim zaferinin Türk halkının, Erdoğan ve AK Parti yönetimine güven oyu anlamına geldiği belirtildi.

Türkiye'nin demokratik kurumlarının ve gücünün övüldüğü açıklamada, "Başbakan Mülk, Türkiye'nin kaydettiği ilerleme ve gelişmeden büyük gurur duyduğunu ve Pakistan ile Türkiye halkları arasındaki tarihi kardeşlik bağlarının büyümeye devam edeceğini umduğunu belirtti." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Pakistan ve Türkiye'nin her alanda var olan stratejik ve ikili ilişkileri genişletmek için birlikte çalışmaya devam etme konusundaki kararlılığına da işaret edildi.

 Ürdün Kralı 2. Abdullah Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

Ürdün Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamada, Kral 2. Abdullah'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seçimlerdeki başarısı dolayısıyla tebrik mesajı gönderdiği belirtildi.

Kral 2. Abdullah, Ürdün ve Türkiye halklarının çıkarları doğrultusunda iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinde kararlı olduklarını vurguladı. 

Ürdün Kralı 2. Abdullah tebrik mesajında, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sağlık ve esenlik, kardeş Türk halkına da ilerleme ve refah temennisinde bulunuyorum." ifadelerini kullandı. 

Irak

Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ise yayımladığı kutlama mesajında, "Ekselansları Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına seçilmenizden dolayı sizleri en kalbi duygularımızla tebrik ediyoruz. Şahsınıza başarı ve dost Türk halkına daha fazla ilerleme ve gelişme diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu fırsatla Türkiye ile Irak arasındaki tarihi ilişkilerin ve dayanışmanın güçlendirilmesini arzu ettiklerini belirten Masum, bunun iki dost halk arasındaki istikrar ve gelişmenin yanı sıra bölgesel ve küresel düzeyde güvenlik ve barışa da katkı sağlayacağını vurguladı. 

Irak Meclis Başkanı Selim el-Cuburi de yayımladığı tebrik mesajında, “Ekselansları Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkını, seçimdeki zaferinden dolayı en içten duygularımla kutluyorum. Bunu ayrıca ilişkilerin derinliğini vurgulamak için fırsat biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Cuburi, Irak ile Türkiye arasındaki ilişkileri iki dost halkın çıkarları doğrultusunda geliştirmek istediklerini kaydetti. 

Somali

Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu da Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik etti.

Yemen

Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, Yemen resmi haber ajansı SABA'da yayımlanan tebrik mesajında, seçim zaferi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. 

"Başarınız, Türk halkının size olan büyük güveni ve desteğinin açık delilidir." ifadelerini kullanan Hadi, Yemen meşru hükümetine verdiği destek nedeniyle Türkiye'ye teşekkür etti.

Hadi, iki ülke arasındaki ilişkilerin derinliğine vurgu yaparak bu ilişkilerin daha da gelişmesini temenni ettiğini aktardı.

Türkmenistan

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ise gönderdiği kutlama mesajında, şunları kaydetti:

"Kardeş Türk halkı tarafından yapılan seçim, politik ve sosyal istikrarı, ülkedeki ekonomik büyümeyi sağlamayı amaçlayan politikanıza yüksek güven ve desteğin bir kanıtıdır. Bilge ve vizyoner liderliğiniz altında, ülkenizin daha da büyük bir başarı elde edeceğine ve uluslararası arenadaki yerini güçlendirmeye devam edeceğine inanıyorum. Türkmenistan ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki karşılıklı saygının zengin deneyimlerine dayanan geleneksel ve dostça, sıcak ve güvenilir bağların, halklarımızın yararına daha da gelişip güçleneceğine inanıyorum." 

Çad

Çad Cumhurbaşkanı İdriss Deby İtno da Erdoğan'ı tebrik etti.

Deby Itno, Çad devlet televizyonunun öğlen haberlerinde yayımlanan tebrik mesajında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden seçilmesi dolayısıyla Çad halkı, hükümeti ve şahsı adına kutladığını belirtti.

Erdoğan'a görevinde tam başarı dileyen Deby, "Türk halkının size yeniden görev vermesi, size duyduğu güven, halkınızın hizmetine olan bağlılığınızın bir sonucu ve de bir devlet adamı olarak üstün özelliklerinize açık bir övgüdür." ifadesini kullandı.

Makedonya

Makedonya Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Zoran Zaev, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği tebrik mesajında seçimde elde edilen zafer nedeniyle tebriklerini iletti.

Türkiye ile Makedonya arasındaki geleneksel iyi ilişkileri teyit eden ve karşılıklı ilginin bulunduğu tüm alanlardaki iş birliğinin daha da geliştirilmesi temennisinde bulunan Zaev, "Ülkelerimiz arasında bulunan geleneksel dostane ilişkiler, toplumlarımızın gelişmesi ve ülkelerimiz ile halklarımız arasında daha iyi gelecek inşa etme doğrultusunda yıllardır karşılıklı destek ve anlayış örneği teşkil etmektedir." ifadesini kullandı.

Zaev ayrıca, Türkiye ile uzun yıllar süren dostluk, karşılıklı destek ve iş birliği ruhu doğrultusunda, Türkiye'den Makedonya'nın NATO ittifakına tam üyeliği yönündeki hedeflerine destek beklediklerini kaydetti.

Tunus

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tunus Başbakanı Yusuf Şahid telefonla görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Tunus Başbakanı Şahid, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 24 Haziran seçimlerindeki zaferinden dolayı tebrik etti. 

Karadağ

Karadağ Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic'in mesajında, Erdoğan'ın seçimlerin ilk turunda zafere ulaşmasından memnuniyet duyduğunu ifade ettiği ve Türk mevkidaşını tebrik ettiği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferinin hem Türkiye ve Türk halkının refahı hem de bölge ülkelerinin istikrarı için çok önemli olduğunu vurgulayan Djukanovic, "Önümüzdeki süreçte siyasi, ekonomik, kültürel ilişkilerimizi ve geçmişimize dayanan geleneklerimizi güçlendirmek için çalışmak benim için onur olacaktır. NATO'ya üye olmamız, bu değerlere daha da önem kazandırmaktadır." ifadelerini kullandı.

Mesajında ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Karadağ'a davet eden Djukanovic, Erdoğan'a görevinde başarı, Türk halkına da barış ve refah dolu gelecek diledi.

Kosova

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla aradı. 

Taçi görüşmede, Erdoğan'ı 24 Haziran seçimlerinde elde ettiği zaferden dolayı kutladı.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın