Dolar
8.64
Euro
10.14
Altın
1,751.69
ETH/USDT
3,440.00
BTC/USDT
47,558.00
BIST 100
1,419.43
Gündem, Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti

Diyarbakır anneleri Kurban Bayramı'nda evlatlarına kavuşmak istiyor

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önündeki oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri Kurban Bayramı'nı evlatları ile bir arada geçirmek istiyor.

Mehmet Sıddık Kaya   | 19.07.2021
Diyarbakır anneleri Kurban Bayramı'nda evlatlarına kavuşmak istiyor Fotoğraf: Mehmet Sıddık Kaya/AA

Diyarbakır

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 686'ncı gününde devam ediyor.

Oğlu Ramazan için eylem yapan anne Mevlüde Üçdağ, bayramda çocuğuna sarılmak istediğini söyledi.

Evladı için eylemi sürdürmekte kararlı olduğunu dile getiren Üçdağ, "Oğlum yaşadığım sürece burada seni bekleyeceğim. Yolunu gözlüyorum.14 bayramdır sensiz yaşıyoruz. Gel bu bayramı birlikte yaşayalım. Bize çifte bayram yaşat." dedi.

Üçdağ, oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Siirt'ten 16 yaşında dağa kaçırılan oğlu Yusuf için oturma eylemi yapan baba Nurettin Ödümlü de bir bayramı daha oğlundan ayrı geçirecek olmanın hüznünü yaşadığını belirtti.

Ödümlü, "16 bayramdır çocuğumu görmüyorum. Bayramda yanımda olsa elimi öperdi, beraber bayramı geçirirdik." diye konuştu.

Oğluna seslenen Ödümlü, "Arkadaşların gelip teslim oluyor, devlet onları anne ve babalarına teslim ediyor. Oğlum güvenlik güçlerine teslim ol." ifadelerini kullandı.


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın